Novostavby.sk

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie

  • 27. 02. 2017
  • Tlačiť

Dobre a pohodovo bývať, v  obytnej štvrti nazývanej Pod Briežkami, mať na dosah prírodu i centrum mesta.

Ak práve po tomto túžite, v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, pri Sliačskej ulici, v lokalite Ahoj, vás pravdepodobne zaujme projekt, ktorý naplní vaše predstavy o príjemnom bývaním, s potrebnou intimitou. Kúpte si jednoducho byt tam, kde to žije a kde sa budete dobre cítiť dlhé roky. A čím vás môže prilákať? Máte to pár krokov do lesa,  vďaka dobrej polohe v blízkosti račianskych vinohradov, ale i pár minút do centra, či už za prácou, zábavou alebo priateľmi. 

Kúsok od centra, ale aj na skok do prírody

Projekt Ahoj Park pozostáva z komplexu troch obytných budov so šiestimi až ôsmimi podlažiami. Podľa Tomáša Mikusa, projektového manažéra projektu, hlavný benefitom tohto moderného mestského bývania, ideálneho nielen pre mladých ľudí a rodiny s deťmi, ale pre všetky vekové kategórie, je príroda i mesto na dosah, ale tiež široké voľnočasové aktivity. „Záujem o byty v projekte AHOJ PARK bol od začiatku predaja veľmi vysoký. Klienti oceňujú dobré dispozície bytov, príjemnú nadčasovú architektúru, komfortné parkovanie, skvelú dostupnosť na všetky smery bez väčších obmedzení, a to všetko za rozumnú cenu.“

 

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie
Zdroj: Ahoj Park

Samostatne stojace domy, skladajúce sa z jednoizbových až štvorizbových bytov, vytvárajú polootvorený vnútroblok, v ktorom sa bude nachádzať park so zeleňou a vyrastenými stromami, relaxačná zóna s exteriérovým fitness, detské ihrisko, stojany na bicykle a lavičky. Ak si však chcete zakúpiť  holobyt, bez vnútorného vybavenia, prípadne tzv. „extrabyt“ – riešenie dispozičných zmien alebo v štandardnom prevedení, ktorý bude pozostávať z kvalitných materiálov strednej triedy, investor vám vie vyjsť v ústrety.

Počiatočnú výstavbu spustili ešte vlani

Plán projektu bol od začiatku jasný  – stavať sa bude postupne, v malých časových odstupoch medzi jednotlivými bytovými domami. „Výstavba prvého domu A začala v júni 2016, výstavba bytových domov B a C v decembri minulého roka. Predpokladané ukončenie výstavby všetkých troch bytových domov je jeseň až zima budúceho roka 2018,“ avizuje projektový manažér. V súčasnosti boli úspešne dokončené podzemné podlažia a bytový dom A pokračuje výstavbou ďalších podlaží.

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie
 Zdroj: Ahoj Park

V akom štádiu je momentálne projekt? Aktuálne sa predávajú byty v tretej etape a v súčasnosti je ku koncu januára 2017 vypredaných takmer 80 percent bytov z celkového počtu 195. V ponuke predajcu nájdete jednoizbové (34 m2), dvojizbové (40-58 m2) až trojizbové byty (68-77 m2), poprípade 4 izbové (95 m2), všetky s priestrannou loggiou, v cene od 92-tisíc eur do 171-tisíc eur, s DPH.  „V cene bytu je zahrnuté štandardné vybavenie bytu. Teda jeho kompletné vybavenie, ako sú napríklad laminátové podlahy, interiérové dvere, dlažba, obklady, sanita. Kúpou získate zároveň svoj podiel na pozemku. Garážové státie je možné dokúpiť za 9600 eur s DPH,“ avizuje Tomáš Mikus. Developerom aj predajcom je spoločnosť Ahoj Development.

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie
Zdroj: Ahoj Park

Rezidenčné bývanie v bývalom „brownfielde“

Nemenej zaujímavá je aj lokalita, kde celý projekt vyrastá. Moderné rezidenčné bývanie sa totiž nachádza na časti pozemkov bývalého Výskumného ústavu zváračského. Ako potvrdzuje Tomáš Mikus, revitalizácia brownfieldového, teda industriálneho územia a jeho transformácia na obytnú zónu, je vždy náročná. Inak tomu nebolo ani v tomto prípade. „Na druhej strane, bola to pre nás všetkých – developera aj architektov veľká výzva. Pretvoriť nefunkčný a chátrajúci areál bývalého výskumného ústavu na funkčné a estetické rezidenčné bývanie pokladáme za veľký prínos pre celé okolie. Za hlavný benefit pre budúcich obyvateľov považujeme predovšetkým to, že Ahoj Park nestojí na okraji mesta s ťažkou dostupnosťou kamkoľvek, ale naopak  – stane sa integrálnou súčasťou tradičnej obytnej štvrte s kompletnou občianskou vybavenosťou.“ 

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie
Zdroj: Ahoj Park

Nadčasová a moderná architektúra

Za projektom po architektonickej stránke stojí renomované bratislavské architektonické štúdio Compass Atelier. Práve to dalo rezidenčnému komplexu Ahoj Park účelovú a svojím minimalizmom nadčasovú architektúru. „Naším cieľom bolo vytvoriť pokojné a príjemné miesto na bývanie s ľudským rozmerom. To sa nám, myslím, podarilo. Projekt ponúka moderné, presvetlené byty od jednoizbových až po štvorizbové. Každý byt má svoj balkón, po celej šírke fasád, byty na ustúpených podlažiach majú veľkoryso riešené terasy.“

Ahoj Park. Skvelé miesto na príjemné mestské bývanie
Zdroj: Ahoj Park

Plne dostupná občianska vybavenosť

V okolí bytových domov nájdu budúci obyvatelia kompletnú občiansku vybavenosť. Materské škôlky a školy, nákupné centrum, tržnicu, polikliniku a lekáreň, banky, športovú halu, tenisové centrum.  Keďže oblasť Ahoj predstavuje tiež obľúbené výletné miesto obyvateľov Bratislavy, lesy Malých Karpát, vinohrady, turistické chodníky a cyklotrasy budú mať budúci majitelia bytov v novom komplexe na dosah.  „Ahoj Park nie je však iba projekt ponúkajúci bývanie. Prináša množstvo výhod, či už ide o architektonické riešenie domov s parkom vo vnútrobloku, blízkosť prírody a zároveň vynikajúcu dostupnosť do centra mesta. To všetko za dostupné a rozumné ceny. Je to projekt, kde vaša investícia nikdy nezovšednie...,“ uzatvára Tomáš Mikus. 

Vizualizácie: https://www.ahojpark.sk/galeria/

Zdroj: Ahoj Park


  • 27. 02. 2017
  • Tlačiť