Novostavby.sk

Nerobte kompromisy, bývajte nadštandardne. Vo vile Gansberg na Kolibe

  • 16. 02. 2017
  • Tlačiť

Mať luxusné bývanie na bratislavskej Kolibe, bývať v atraktívnej lokalite, na veľkorysom pozemku, v nízkopodlažnej zástavbe a pritom za dobrú cenu...

Ak je toto vaša vízia budúceho luxusného bývania, bytový projekt najvyššej kategórie – Gansberg – môže naplniť tieto predstavy. Koliba patrí medzi najvyhľadávanejšie rezidenčné štvrte v Bratislave. Blízkosť lesoparku s množstvom zelene a možnosti voľnočasových aktivít sú len jedným z lákadiel. Na skok od tohto projektu sa nachádza škôlka, škola, potraviny a nákupné centrum, všetko dôležité tak budete mať takpovediac poruke. 

Projekt Koliba Gansberg predstavuje ideálne bývanie pre ľudí, ktorí nechcú robiť žiadne kompromisy. Chcú jednoducho mať to najlepšie pre príjemný život. Priestranný luxusný byt s terasou, balkónom či predzáhradkou, s pekným výhľadom na celé mesto a dobrou dostupnosťou do centra. 

Vilové domy Gansberg sa budú nachádzať na mieste, kde sa spája Jeséniova ulica so Strážnou a o čosi nižšie Hlavná ulica s Jeséniovou. Gansberg v poradí 12. projektom a novou vlajkovou loďou developerskej firmy ITB Development. Autori projektu v ňom zhodnotili všetky svoje doterajšie skúsenosti a rozhodli sa posunúť latku na rebríčku kvality v architektúre a bývaní opäť o stupienok vyššie. „Našou víziou bolo priniesť na bratislavskú Kolibu kvalitný malopodlažný rezidenčný projekt, bez kompromisov pre náročných. Sme radi, že sa nám podarilo nájsť vhodný pozemok, ktorý nám projekt tohto typu umožnil zrealizovať," prezrádza Juraj Privrel, projektový manažér ITB Development.  

 Prestížne miesto na život nad mestom

Tri bytové domy s tromi podlažiami ponúknu krásne výhľady a budú  obklopené veľkorysým pozemkom – zo 6 500 metrov štvorcových bude zastavaných len zhruba 2 000 metrov štvorcových. V každom bytovom dome sa má nachádzať len 16 bytov, celý projekt teda poskytuje mimoriadny pocit komorného bývania a osobného priestoru. „Projekt ponúka dvojizbové (od 54-60 metrov štvorcových), trojizbové (od 75 do 85 metrov štvorcových) a štvorizbové byty (od 103 – 117 metrov štvorcových). Našim hlavným klientom je človek hľadajúci konečné bývanie s vysokou kvalitou štandardu," prezrádza Juraj Privrel. K bytom prislúchajú predzáhradky, balkóny alebo terasy, v niektorých prípadoch neobvykle rozľahlé, až do 370 metrov štvorcových. 

Nerobte kompromisy, bývajte nadštandardne. Vo vile Gansberg na Kolibe
Zdroj: ITB Development 

Maximálna flexibilita dispozície bytov

Chcete si svoje budúce bývanie prispôsobiť vašim potrebám? Investor ITB Development vám to umožní. Okrem posúvania priečok máte napríklad možnosť ovplyvniť aj výsledný počet izieb, nehovoriac o otvorenej či uzatvorenej kuchyni alebo umiestnenie kúpeľne. Môžete si zvoliť napríklad materiál použitý na balkóne či typ zábradlia. „V štandarde projektu možno nájsť podlahové vykurovanie, drevené parkety, hliníkové okná s izolačným trojsklom, či kvalitnú sanitu a zariaďovacie predmety. Naša spoločnosť je známa veľkou mierou flexibility dispozície, ktorú klientom ponúkame. V spolupráci s architektom je možné dispozíciu doladiť presne podľa individuálnych potrieb každého kupujúceho," radí projektový manažér. Veľkometrážne bývanie si teda môžete do veľkej miery prispôsobiť svojim predstavám, pritom zostane zachovaná mimoriadne vysoká kvalita štandardu interiérov aj exteriéru.

 

Náročné terénne podmienky pretavili vo výhodu

Projekt Gansberg bude po uvedení na realitný trh patriť do luxusného segmentu bratislavských realít. Po architektonickej stránke ho pripravoval partnerský ateliér – Architekti Šebo Lichý. „Z pohľadu architektúry, bola najväčšia výzva práve svahovitosť pozemku, ktorú sa architektom podarilo pretaviť do jednej z hlavných výhod projektu,“ objasňuje projektový manažér.

V náročných terénnych podmienkach tak postupne vzniknú tri bytové domy, pričom najvyššie podlažia budú ustúpené, aby vznikol priestor pre veľkorysé strešné terasy. Lokalita, ako aj tvar pozemku, poskytnú výnimočný pohľad na Bratislavu. Najdlhší čas  v projekčnej fáze architekti strávili s dolaďovaním optimálnych dispozícii jednotlivých bytov. Ako poznamenáva architektka Ing. arch. Martina Krajmer-Matúšová, v projekte chceli zachovať to, čo je na tejto štvrti výnimočné. „Preto sme zvolili nízkopodlažnú zástavbu, ktorá rešpektuje charakter vilovej štvrte. Investovali sme do veľkého pozemku, ktorý našim klientom zaručí súkromie, a zvolili sme eleganciu spojenú s funkcionalitou a flexibilitou, ktoré sa nám oplatili v predchádzajúcich projektoch." Zaujímavosťou je, že budúci majitelia bytov majú možnosť stretnúť sa priamo s architektom a doladiť tak spoločne svoje predstavy o ideálnom bývaní.

Nerobte kompromisy, bývajte nadštandardne. Vo vile Gansberg na Kolibe
Zdroj: ITB Development 

Vysoký štandard si získava záujemcov

Začiatok výstavby projektu Gansberg je plánovaný na druhý štvrťrok roka 2017 a tá by mala trvať zhruba 20 mesiacov.  Projekt bude po dokončení obsahovať celkovo 48 bytov, v každom dome ich bude 16. Predaj spustili v januári tohto roka, pričom aktuálne prebieha zahájenie výstavby. Na začiatok čaká investora príprava a oplotenie staveniska a prvé zemné práce. „Mesiac po spustení predaja máme aktuálne predaných 15 bytov zo 48 bytov v ponuke. Vnímame, že o tento typ bývania je v Bratislave záujem. Ukončenie projektu odhadujeme na druhý kvartál 2019," prezrádza projektový manažér.

Ceny bytov sa pohybujú od  2 700 do vyše 3 200 eur za štvorcový meter v nadštandardnom vybavení. Voľné byty tak stoja od 99-tisíc do takmer 700-tisíc eur. K väčším bytom bude potrebné prikúpiť si parkovacie miesto. Kryté státia stoja 18-tisíc eur. „Domy budú v bezprostrednej blízkosti zastávky MHD , čo umožňuje rýchlu a efektívnu prepravu detí v rodinách, čo je v mnohých iných častiach Koliby náročné. Pri predaji vnímame, že náš odlišuje kvalita vnútorných dispozícií bytov, na ktorých sme si dali veľmi záležať,"  dodáva projektový manažér..

Developer zlepší aj občiansku vybavenosť

Na pozemku, z ktorého bude zastavaných dvetisíc štvorcových metrov, plánuje developer postaviť aj detské ihrisko a relaxačnú zónu s lavičkami. Obyvatelia budú mať k dispozícii 68 parkovacích miest v podzemných garážach a 18 státí na pozemku. Developer však má aj ďalšie ambiciózne zámery.  „Uvedomujeme si, že pre obyvateľov Koliby sa staneme novým susedom. Ako dobrý sused prinášame s našim príchodom na Kolibu aj benefity pre pôvodných obyvateľov. Napríklad rozširujeme komunikácie na uliciach Jeséniova a Strážna z piatich na sedem metrov a budujeme nový chodník pre peších o šírke 1,5 metra. Rozširujeme križovatku na Podkolibskej a budujeme nový odbočovací pruh. Tiež rekonštruujeme zastávku trolejbusu a budujeme nový chodník pre chodcov," uzatvára projektový manažér.

https://www.gansberg.sk/

Zdroj: ITB Development 


  • 16. 02. 2017
  • Tlačiť