Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Rezidenčný projekt Jarabinky je vo výstavbe

  • 15. 12. 2016
  • Tlačiť

Bratislava, 6. december 2016 – Očakávaná výstavba moderného bytového komplexu Jarabinky sa v týchto dňoch rozbehla a na starosti ju má renomovaná stavebná spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Finančným partnerom nového rezidenčného projektu v atraktívnej zóne mestskej časti Ružinov sa stala Tatra banka, a.s.

  • Projekt Jarabinky vybral generálneho zhotoviteľa stavby, stal sa ním STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.

  • 18. 11. 2016 developer obdržal právoplatné stavebné povolenie a STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. už odštartoval stavebné práce na projekte

  • Financujúcim partnerom projektu je Tatra banka, a.s.

  • Nový rezidenčný projekt v perspektívnej lokalite Ružinova ponúkne moderné bývanie s bohatým občianskym vybavením, unikátny koncept uzavretého dvora aj škôlku priamo v objekte (385 bytov, 597 parkovacích miest, 23 obchodných priestorov vrátane supermarketu, škôlky a fitnesscentra)

  • Predaj bytov v Jarabinkách pokračuje

Zdroj: Jarabinky.sk

Rezidenčný projekt Jarabinky spojil silných partnerov s dlhoročnými skúsenosťami s výstavbou nehnuteľností, ktorí sú zárukou kvalitnej realizácie. Developerom projektu je spoločnosť SIBAREAL, s.r.o., ktorá má na konte viacero úspešných projektov na celom území Slovenska - od rezidenčných projektov až po projekty v rozvoji cestovného ruchu. 

Koncept vlastného uzavretého dvora

„Projekt bytového komplexu Jarabinky je postavený na modernom spôsobe bývania s dobrou polohou v širšom centre Bratislavy. Dispozičné riešenie bytov je prispôsobené súčasným požiadavkám na ich vnútorné vybavenie a zároveň budúcim majiteľom necháva priestor na úpravy podľa vlastných predstáv. Nový projekt počíta aj s vyhľadávaným konceptom vlastného, voči verejnosti uzavretého dvora, ktorý obyvateľom Jarabiniek zabezpečí dostatok súkromia a bezpečia,“ hovoríMartin Záhorský, hlavný projektový manažér spoločnosti SIBAREAL, s.r.o.

Zdroj: Jarabinky.sk

Ceny bytov od 92 tisíc eur

Nový komplex Jarabinky počíta s pestrou ponukou 385 bytových jednotiek, od najmenších jednoizbových, cez dvojizbové, trojizbové a priestranné štvorizbové byty, až po veľkorysé rezidencie typu penthouse. Ceny bytov sa pohybujú v závislosti od výmery a umiestnenia bytu a začínajú od 92 000 eur. Samozrejmosťou je aj dostatočný počet parkovacích miest pre budúcich obyvateľov ako i návštevníkov Jarabiniek, v počte 597 kusov.

Zdroj: Jarabinky.sk

Zdroj: Jarabinky.sk

Poruke moderná nákupná pasáž či škôlka

Súčasťou projektu Jarabinky bude aj verejná nákupná pasáž s obchodmi, reštauráciami, bankami, či rôznymi službami, ktoré prispejú k zvýšeniu komfortu bývania a kvality života obyvateľov projektu Jarabinky.

Zdroj: Jarabinky.sk

STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.už začal stavať

Dodávateľom stavebných prác je spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o., ktorá sa radí k popredným stavebným spoločnostiam na Slovensku. „Výberu zhotoviteľa stavby sme venovali veľkú pozornosť. Hľadali sme záruku najvyššej kvality, skúsenú a stabilnú stavebnú spoločnosť a som presvedčený, že v STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. sme toto všetko našli,“ vysvetľuje Martin Záhorský.

Finančným partnerom rezidenčného projektu Jarabinky sa stala Tatra banka, a.s. „Sme dlhodobý líder v oblasti financovania komerčných nehnuteľností na Slovensku. Pri rozhodovaní o financovaní rezidečného projektu je pre nás dôležité, aby priniesol okrem kvalitného bývania aj niečo navyše. Jarabinky sú tým správnym príkladom. Predstavujú moderný koncept bývania, vhodný pre všetky vekové kategórie. Uzatvorený dvor, škôlka priamo v objekte a obchodná promenáda prinesú maximálny komfort pre budúcich ako aj pre súčasných rezidentov,“ uvádza Vladimír Lakatoš, vedúci oddelenia financovania nehnuteľností spoločnosti Tatra banka, a.s.

Zdroj: Jarabinky.sk

Investorom projektu je spoločnosť Jarabiny Invest, a. s., ktorej 100-percentným akcionárom je spoločnosť Majetkový Holding, a.s.

Výstavba rezidenčného projektu Jarabinky začala v novembri 2016 a potrvá 24 mesiacov. V decembri 2018 bude nový bytový komplex definitívne skompletizovaný a daný do užívania budúcim obyvateľom. Výstavba projektu začala oproti pôvodným plánom s omeškaním. Správoplatnenie stavebného povolenia trvalo až 186 dní (namiesto obvyklých 60 dní) z dôvodu opakovaných pripomienok jedného jediného subjektu, ktorý sa už stáva aj verejne známy tým, že účelovo sabotuje proces desiatok stavebných konaní po celom Slovensku. Stavebný úrad ani jednu z jeho pripomienok neuznal ako opodstatnenú a stavebné povolenie pre Jarabinky správoplatnil k 18. novembru 2016. 

Zdroj: Jarabinky.sk

Majetkový Holding, a.s., je kapitálovo silná spoločnosť s bohatou históriou a aktivitami v rôznych oblastiach hospodárstva. V projekte Jarabiny je od roku 2008 ako finančný investor a väčšinový spoluvlastník, od roku 2016 je jeho 100 % vlastníkom. Lokalita, v ktorej vyrastie nový bytový komplex, sa podľa plánov v najbližších rokoch premení na novú lukratívnu štvrť Ružinova.

Zdroj: Jarabinky.sk


  • 15. 12. 2016
  • Tlačiť

Diskusia