Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Zelené Vlčince získali stavebné povolenie, predaných je takmer 40 % bytov

  • 05. 04. 2019
  • Tlačiť

Developerská spoločnosť Reinoo, získala právoplatné stavebné povolenie na výstavbu rezidenčného projektu Zelené Vlčince. Povolenie udelil stavebný úrad mesta Žilina. V severovýchodnej časti sídliska Vlčince postaví Reinoo dva bytové domy, ktoré ponúknu 140 nových bytov a 192 parkovacích miest. Od novembra, kedy sa spustil predpredaj, je už predaných alebo rezervovaných takmer 40 % bytov.

Práce na samotnej realizácii projektu sa začnú začiatkom mája 2019. V najbližších týždňoch sa bude pozemok dočisťovať a pripravovať na výstavbu. Dôjde k prekládkam podzemných vedení vysokého a nízkeho napätia, následne sa pristúpi k výkopovým prácam, a zakladaniu pilótov do zeme. Po vybetónovaní základovej dosky začne rásť železobetónová stavba. S dokončením a kolaudáciou sa počíta ku koncu roka 2020, kedy by sa mohli do novostavby nasťahovať aj prví majitelia.

Zelené Vlčince; Zdroj: Reinoo

V rámci eliminovania negatívnych vplyvov výstavby na miestnu komunitu, sa dopravné obmedzenia vôbec nedotknú vnútroblokovej zástavby ani jej obyvateľov. Čiastočné obmedzenie vznikne len pri výjazde vozidiel zo staveniska na vonkajšej ulici Obežná a bude riadne označené dopravným značením.

Po dokončení výstavby rezidenčných domov, vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním. Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zeleň. V okolí bytových domov bude realizovaná nadštandardná parková výsadba so vzrastlými stromami s výškou pri výsadbe až 6 metrov. Samotné strechy bytových domov budú realizované ako zelené, vegetačné. Inštalácia systémov na vsakovanie dažďovej vody zabezpečí prirodzený odvod vody z územia naspäť do pôdy, namiesto odvádzania do kanalizácie, čo okrem iného prispeje aj k čiastočnému zníženiu nákladov budúcim majiteľom bytov.

Zelené Vlčince; Zdroj: Reinoo

Jednotlivé domy budú vysoké osem podlaží, pričom posledné podlažie bude ustúpené. Noví obyvatelia Zelených Vlčiniec určite ocenia aj služby v okolí novostavby. V pešej dostupnosti do 15 minút sa nachádza vodné dielo, parky, jasle, škôlky a školy. Takisto pošta, lekárne, obchody, kostol, kaviarne, reštaurácie, poliklinika a klientské centrum. Priamo pred projektom vznikne aj nové detské ihrisko.

Spoločnosť Reinoo má za sebou viaceré developerské projekty. Úspešne dokončila výstavbu prvej etapy novej štvrte Pod Zábrehom v Púchove, ktorú bude po dokončení tvoriť 108 bytov v šiestich bytovkách. Zároveň má za sebou rekonštrukciu niekoľkých kancelárskych budov priamo v Žiline. Pred dvomi rokmi obnovila historickú budovu Banky na Legionárskej ulici, hneď vedľa synagógy. Na začiatku tohto roku dokončila rekonštrukciu bývalej budovy Pošty na sídlisku Vlčince. V kompletne zrekonštruovanej polyfunkčnej budove vzniklo viac ako 12 000 m2 prenajímateľnej plochy.

Prečítajte si tiež:

Matadorka, bývanie v bývalom závode Matador

Areál Matador, industriálna zóna sa pomaly transformuje

Zelené Vlčince, nové bývanie na skok od vodného diela

Zdroj: Reinoo


  • 05. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia