Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Petržalka City II, pokračovanie výstavby pri Chorvátskom ramene

  • 04. 04. 2019
  • Tlačiť

Už dlhšie obdobie prebieha proces pátrania po budúcom výzore územia okolo Chorvátskeho ramena v Petržalke, fáza pripomienkovania konceptov príslušnej urbanistickej štúdie sa ukončila dňa 31.03.2019. Jeden z úsekov nábrežia nachádzajúci sa neďaleko kríženia Rusovskej a Jantárovej cesty pozmenila ďalšia novostavba.

Petržalka City II. na ľavej strane; Zdroj: Novostavby.sk

Projekt Petržalka City vzbudil pozornosť verejnosti už pár rokov dozadu. Záujem pritiahla hlavne samotná architektúra bytového domu, zreteľne sa odlišujúca od zástavby v okolí. Okrem fotogenického zaobleného východného priečelia sú pre celkové riešenie charakteristické výrazné konzoly lodžií a “plachtové” prestrešenia. Hneď vedľa vybudoval investor FORESPO PETRŽALKA CITY, a.s. pokračovanie označené ako Polyfunkčný dom B alebo Petržalka City II. Dizajnom do istej miery nadväzuje na prvú etapu, zachytávame zjavnú snahu o zladenie oboch budov.

Petržalka City II. a I.; Zdroj: Novostavby.sk

Petržalka City II sa skladá z podnože s pôdorysným tvarom nepravidelného štvoruholníka a pozdĺžnej, 12-podlažnej hmoty, ktorá z nej vyrastá. Na fasádach si všimneme jednoduché farebné rámy. Odkazujú na starší objekt, kde zároveň fungovali ako lodžie, tu však plnia funkciu dekorácie. Podobnosť môžeme vidieť aj vo formovaní objemu dvoch najvyšších podlaží, výsledný efekt ťaží z nepravidelne vystupujúcich kvádrov. Vstupy do budov zase zvýrazňuje zhodne tvarované orámovanie.

Petržalka City II..; Zdroj: Novostavby.sk
Petržalka City II. a I.; Zdroj: Novostavby.sk

V porovnaní s prvou etapou pôsobí novostavba podstatne strohejším dojmom. Oblé ani dynamické línie už použité neboli. Namiesto hravých konzolových konštrukcií nájdeme elegantné posuvné slnolamy umiestnené na južnej fasáde. Priestory orientované týmto smerom poskytujú výhľady na Chorvátske rameno a hojne využívanú promenádu.

Petržalka City II. a I.; Zdroj: Novostavby.sk

V Petržalka City II sa nachádza celkovo 111 bytových jednotiek a 27 apartmánov, svojich majiteľov už majú skoro všetky. Parkovanie je vyriešené v podzemí. Na prízemí budú situované obchody a služby, v strednom poli pôdorysu sú navrhnuté komunikačné jadrá a kobky pre jednotlivé byty. Severné krídlo 2. nadzemného podlažia otočené do Rusovskej cesty sa vyhradilo administratíve, pričom predaj týchto priestorov sa spustil len v tomto roku. Kolaudačné rozhodnutie k objektu bolo podpísané posledný februárový deň.

Petržalka City II. v popredí.; Zdroj: Novostavby.sk
Petržalka City I. a II v pozadí.; Zdroj: Novostavby.sk

Atraktivite plánovaných obchodných prevádzok v parteri určite pomôže prírodná zložka v spojení s obľúbeným peším ťahom. Prostredie prirodzene vplýva aj na náš dojem z celého projektu, vodná hladina s vegetáciou poskytujú novej architektúre naozaj príjemný rámec.

Prečítajte si tiež:

Matadorka, bývanie v bývalom závode Matador

Areál Matador, industriálna zóna sa pomaly transformuje

Zelené Vlčince, nové bývanie na skok od vodného diela

Zdroj: Novostavby.sk


  • 04. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia