Novostavby.sk

NUPPU pokračuje 5. etapou, predaj bytov v Hyasintti bol spustený

  • 02. 04. 2019
  • Tlačiť

Proces realizácie rozsiahleho komplexu z portfólia známeho developera YIT Slovakia pokračuje. Spustenie predaja bytov zahájilo už 5. etapu úspešného projektu NUPPU umiestneného na hranici miestnych častí Nivy a Prievoz. Bytový dom ponesie názov Hyasintti, čo v preklade z fínskeho jazyka znamená hyacint.

Vizualizácia Hyasintti; Zdroj: YIT Slovakia

Rovnako ako predošlé objekty sa drží kvetinovej tematiky. A to nielen názvom, ale tiež farebným odtieňom použitým na fasáde. Tentokrát bola vybraná modrá, typická pre hyacint. Každú z doteraz predstavených etáp totiž identifikuje charakteristická farba, ktorá navyše oživuje povrch obvodového plášťa.

Tak ako v prípade prvých troch budov, vo finálnom objeme dosiahne Hyasintti 8 podlaží, vytvorených tu bude celkovo 98 bytových jednotiek. Ponuka zahŕňa jedno až štvorizbové byty, pričom ku každému patrí lodžia, balkón alebo terasa. Parkovanie je vyriešené v suteréne i na prízemí.

Najnovšia etapa vznikne na južnej strane parku navrhnutého v priestore okolo hlavnej osi NUPPU. Kompozícia súboru vrcholí dominantou v podobe 12-podlažnej Jasmiini. Uvedený objekt sa v súčasnosti nachádza v štádiu výstavby.

Vizualizácia, pohľad z Jasmiini; Zdroj: YIT Slovakia

Východný koniec ulice Mlynské Nivy už dnes dotvárajú bytové domy Lilja, Tulppaani a ešte neukončené Ruusu. Hyasintti z 5. etapy doplní rozrastajúcu sa kvetinovú rodinu okolo centrálneho parku, termín kolaudácie sa predpokladá v druhej polovici roka 2021.

Prečítajte si tiež:

Matadorka, bývanie v bývalom závode Matador

Areál Matador, industriálna zóna sa pomaly transformuje

Zelené Vlčince, nové bývanie na skok od vodného diela

Zdroj: YIT Slovakia, Novostavby.sk


  • 02. 04. 2019
  • Tlačiť