Novostavby.sk

Matadorka, bývanie v bývalom závode Matador

  • 28. 03. 2019
  • Tlačiť

Areál po gumárenskom závode Matador má pre mnohých nepopierateľné kúzlo, kus romantiky si uchoval do dnešných dní. Potenciál územia i blízkeho okolia, či už z hľadiska dopravného napojenia v podobe Železničnej stanice Bratislava-Petržalka, alebo existujúcej vybavenosti identifikovali viacerí developeri. Pri nároží Kopčianskej a Úderníckej sa práve realizuje projekt Matadorka.

Matadorka - vizualizácia; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

Stavebné práce na novostavbe od VI GROUP, spol. s r.o. môžeme sledovať aj z uvedených komunikácií, hmota vežového objektu zreteľne vyčnieva ponad existujúcu zástavbu. Matadorka pozostáva z dvoch blokov. S vedľajšou budovou osadenou pozdĺž Úderníckej vytvárajú kompaktný celok vymedzujúci priestor vnútrobloku určeného len pre rezidentov o ploche 1400 m².

Matadorka z Kopčianskej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Vežová časť A dosiahne výšku 29 podlaží. Na 12-tom prebieha výstavba železobetónového konštrukčného systému, na 8-om sa už ukončilo murovanie stien. Nižšie poschodia majú vyhotovené elektro a zdravotechnické inštalácie. Pozdĺžny, 6 podlažný blok B s pôdorysným tvarom písmena L vidíme vo výslednom objeme, murovacie práce, zatepľovanie fasád a osádzanie okien bolo ukončené. Postupne sa realizujú potery, omietky a jednotlivé inštalácie. Predpokladaný termín ukončenia výstavby zatiaľ pripadá na 1 Q roku 2020.

Matadorka z Úderníckej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Developerská a projektová spoločnosť VI GROUP, spol. s r.o. je autorom aj iných projektov na území Petržalky. Neďaleko sa nachádza skolaudovaná Panónka. Ďalšie stavby, Muchovo námestie a Starý háj sú lokalizované v jej severnej časti. Opäť ako pri posledných dvoch uvedených realizáciách, v prípade Matadorky boli navrhnuté výrazné balkóny, ktoré sa podstatnou mierou podieľajú na formovaní vzhľadu architektúry. Ich zvlnené biele konštrukcie zakomponované do horizontálnych pásov prebiehajú po obvode stavby, pričom fasádam dodávajú plasticitu a dynamickejší výraz.

Matadorka; Zdroj: Novostavby.sk

Matadorka; Zdroj: Novostavby.sk

Matadorka; Zdroj: Novostavby.sk

Z počtu 335 bytov sa predalo približne 85 %, na najvyšších podlažiach bude umiestnených tiež 6 mezonetov. Komplex obslúžia 3 jadrá s výťahmi a schodiskami. Spoločné chodby bloku B vedú pozdĺž hrán objektu smerujúcich do vnútorného dvora. Vytvorený bol v úrovni 4. podlažia, nad plochami vyhradenými pre parkovacie miesta. Jeho vybavenie okrem multifunkčného ihriska zahŕňa aj vonkajšiu posilňovňu a komunitnú záhradu. V rámci parteru vznikajú priestory pre celkovo 15 prevádzok, počíta sa aj s materskou školou.

Matadorka, nárožie Úderníckej a Kopčianskej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Matadorka a Vienna Gate; Zdroj: Novostavby.sk

Plánovaný výškový rozmer Matadorky ju charakterom priraďuje k súčasnej dominante, vežiam Vienna Gate, vo výsledku ich však bude podstatne prečnievať. Zároveň, ako prvá rozsiahlejšia stavebná aktivita orientovaná na bývanie ohlasuje aj nástup premeny funkčnej skladby areálu Matador.

Prečítajte si tiež:

Zelené Vlčince, nové bývanie na skok od vodného diela

Sever Petržalky rozširuje územie centra mesta

Wellpark v Žiline ponúka bývanie v centre a zeleni

Zdroj: Novostavby.sk

 


  • 28. 03. 2019
  • Tlačiť