Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Rudnay Residence ponúka priestory pre bývanie i pracovné aktivity

  • 19. 03. 2019
  • Tlačiť

Pozdĺž severnej hrany Centrálnej ulice v Žiline prebieha realizácia hneď dvoch projektov, ktoré vo výsledku poskytnú aj nové bývanie. Vyrastajú v tesnej blízkosti, staveniská oddeľuje pozdĺžny panelový dom na Bajzovej ulici.

Okrem rozsiahlejšieho polyfunkčného centra Rudiny II, spomínaného v jednom z predchádzajúcich článkov vidíme aj vznik komornejšej stavby s názvom Rudnay Residence.

Rudnay Residence - vizualizácia; Zdroj: Realitné Centrum MGM

Miesto, na ktorom generálny stavebník P.S. in, a.s. uskutočňuje výstavbu, sa nachádza na hranici mestských častí Hliny a Bôrik. Charakterizuje ho stret panelového sídliska a nízkopodlažnej obytnej štvrte rozprestierajúcej sa vo východnom smere. Svojimi budúcimi rozmermi projekt vytvorí prechod medzi bytovými a rodinnými domami, hmotou zároveň vyplní časť doposiaľ prázdneho nárožného pozemku ulice Alexandra Rudnaya.

Rudnay Residence, stavebný pozemok; Zdroj: Novostavby.sk

Realizácia Rudnay Residence bola zahájená na jeseň 2018. Ukončená bola hrubá stavba podzemného podlažia, pričom v súčasnosti už pokračujú práce na nadzemnej etape konštrukčného systému. Parkovanie bude umiestnené v podzemí, parter oživia obchodné prevádzky. Na ďalších dvoch poschodiach nájdeme priestory vyhradené pre občiansku vybavenosť, najvyššie plochy patria bytovým jednotkám. Podľa výhradného predajcu, Realitného Centra MGM, ich bolo rezervovaných približne 30%.

Rudnay Residence, výstavba; Zdroj: Novostavby.sk

Práve kombinácia funkcií má byť v tomto prípade kľúčová, zámerom je poskytnúť bývanie a priestor pre podnikanie pohodlne pod jednou strechou. Malý počet bytov a tým pádom aj rezidentov má zároveň otvoriť príležitosti pre pestovanie susedských vzťahov v rámci úzkej komunity. Kúpu zvážia najmä ľudia uprednostňujúci spôsob života charakterizovaný väčšou spätosťou s miestom, ktoré koncentruje súkromné i pracovné aktivity.

Rudnay Residence, výstavba; Zdroj: Novostavby.sk

Základným nositeľom výrazu architektonického návrhu od Ing. arch. Daniely Rybárikovej sú vysoké presklené otvory. Východné priečelie akcentuje zvýraznené pole vstupu do budovy, podľa vizualizácií Rudnay Residence boli zvolené v zásade jednoduché dizajnové prostriedky. Finálny vzhľad projekt nadobudne začiatkom roka 2020, následne, do konca septembra budú do užívania odovzdané všetky byty.

Nárožie ulíc Centrálna a Alexandra Rudnaya; Zdroj: Novostavby.sk

Rudnay Residence, dnešná a budúca podoba miesta; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Rudiny II ponúknu nové bývanie v rámci polyfunčného centra

Piano Residence, staré priestory dostanú novú podobu i účel

WellPark v Žiline ponúka bývanie v centre a zeleni

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 19. 03. 2019
  • Tlačiť

Diskusia