Novostavby.sk

NOVÉ BYTY V PETRŽALSKOM KOMPLEXE SOLAR SÚ UŽ V KOLAUDÁCII

  • 10. 06. 2014
  • Tlačiť

Polyfunkčný komplex v bratislavskej Petržalke s názvom Solar vstúpil do procesu kolaudácie, pričom sa začal aj predaj 145 bytov. Komplex sa nachádza medzi Budatínskou ulicou a Panónskou cestou.

 

NOVÉ BYTY V PETRŽALSKOM KOMPLEXE SOLAR SÚ UŽ V KOLAUDÁCII
Zdroj: Realcorp Finance, s.r.o.

Za projektom stojí developerská spoločnosťRealcorp Finance a realitný fond Náš prvý realitný o.p.f., ako informovala poradenská spoločnosť JLL.

 

Projekt pozostáva z dvoch budov. Ide o 11-podlažný polyfunkčný dom, ktorý sa nachádza pozdĺž Budatínskej ulice a ponúka 115 bytov, ako aj obchodné a kancelárske priestory. Druhý 6-podlažný dom zahŕňa 30 bytov a menšie obchodné priestory, ktoré ponúka majiteľ na predaj alebo prenájom.

„Náš projekt je zameraný na mladých pracujúcich ľudí, ktorí sa plánujú osamostatniť, na mladé rodiny, ale aj na ľudí, ktorých deti odrástli a momentálne pre seba hľadajú menší byt, ktorý im ponúkne dobre riešenie bez potreby kompromisov,“ vysvetľuje Róbert Turanský, majiteľ skupiny Realcorp.

 

V komplexe sa nachádza mix bytov od jednoizbových po štvorizbové. Väčšinu (80 %) však tvoria dvojizbové byty, ktorých výmery sa začínajú na 48 štvorcových metroch (m2). Parkovanie je vyriešené prostredníctvom 130 vnútorných garáží a 81 vonkajších parkovacích stojísk.

Projekt dokončili na jar tohto roka. Priemerné ceny sa v závislosti od veľkosti bytu, riešenia jeho orientácie a poschodia pohybujú od 1 650 do 2 100 eur za štvorcový meter, developer odštartoval aj kampaň so špeciálnymi uvádzacími cenami na 25 vybraných bytov.

Okrem priaznivých cien zaujme projekt najmä vhodne zvolenými výmerami bytov a ich praktickou dispozíciou. Benefitom je určite aj lokalita, ktorá poskytuje výbornú dostupnosť či hustú sieť občianskej infraštruktúry. Možnosti dostupnosti sa ešte znásobia po rekonštrukcii Starého mosta a zavedení električkovej trasy do Petržalky.

 

Dostupnosti po verejných komunikáciách:

· Do centra mesta len 10 min

· Nákupné centrum Aupark len 8 minút

· Napojenie na diaľničný obchvat do Rakúska a Maďarska len 8 minút

· Sad Janka Kráľa len 6 minút

· Dostihová dráha len 5 minút

· Hrádza pri Chorvátskom ramene Dunaja len 5 minút

· Veľký Draždiak len 3 minúty

· Občianska vybavenosť v podobe zdravotných, kultúrnych a vzdelávacích zariadení je v pešej dostupnosti

Viac informácií nájdete na stánke projektu www.solar-ba.sk.

 

Zdroj: Realcorp Finance, s.r.o.

 

  • 10. 06. 2014
  • Tlačiť