Novostavby.sk

BÝVANIE INŠPIROVANÉ DÁNSKOM

  • 24. 09. 2014
  • Tlačiť

Ak sa cítite príjemne v prostredí čistých tvarov a línií, otvorených interiérov, svetlých farieb a dreva, severský štýl bývania je pre vás ideálny. Svieža, no zároveň praktická architektúra, dominancia prírodných prvkov a citlivá voľba jedného stavebného štýlu v celej štvrti tvorí základ bývania po škandinávsky.

 

BÝVANIE INŠPIROVANÉ DÁNSKOM
Zdroj: Dilato management, s.r.o.

S takýmto typom rodinného bývania sa môžete stretnúť v Senci, v projekte s názvom Senec Gardens. Svoje vysnívané bývanie si tu našlo už 90 rodín. Na pozemkoch s celkovou rozlohou 13,5 hektára vyrástol areál rozčlenený do troch základných častí – trojpodlažných exkluzívnejších bytových domov okolo jazierka s promenádou, mostíkom, fontánou a vodopádom, škandinávskych rodinných domov rôznych typov a  polyfunkčnej zóny so štartovacími bytmi na horných podlažiach.

V Senec Gardens nás v prípade bytových domov na prvý pohľad zaujme unikátne architektonické riešenie v podobe členitých fasád orientovaných na všetky svetové strany tak, aby zabezpečovali veľkorysé osvetlenie interiérov počas celého dňa. Podobne ako v prípade škandinávskych domov sa tu stretávame s pomerne veľkými oknami, ktoré majú za úlohu zabezpečiť čo najväčší prienik svetla do vnútra.

 

Taktiež v interiéroch nachádzame pestré možnosti osvetlenia v podobe rôznorodých lámp a svietnikov. Vo vnútri dominujú veľké a otvorené priestory, kuchyňa je prepojená s obývačkou, toaleta s veľkou kúpeľňou. Ústrednou farbou je biela, prípadne svetlé pastelové farby. V kombinácii s dreveným nábytkom je vytvorený príjemný, harmonický a najmä veľmi útulný kontrast. V celom kontexte bývania je však najdôležitejšia praktickosť, ktorá sa odráža v najmenších drobnostiach. Komfort nezameniteľnej domácej atmosféry dotvárajú dekoračné predmety, obrazy i textílie z vlny, bavlny.

 

„Pri tvorbe projektu Senec Gardens sme sa inšpirovali nielen architektúrou, ale aj celkovou filozofiou škandinávskeho spôsobu bývania. Škandinávci milujú prírodu a v každom počasí tam trávia veľa času. Vzhľad a úprava okolia domu je veľmi dôležitá. Vytvárajú preto trvácne, estetické a dômyselné záhrady. Žiadne nevľúdne búdky či otvorené skladisko v kúte záhrady. Všetko má svoje miesto a plán. Má to svoj zmysel, myslí sa dopredu, veď pekná nehnuteľnosť s udržiavanou záhradkou v ucelenej štvrti sa omnoho ľahšie a lepšie predá a investične zhodnotí. A medzitým to bude tá najlepšia adresa v meste. Dáni si doprajú viac prepychu vonku ako vnútri. Do úpravy okolia domu sa preto častokrát pustia súčasne s jeho samotným dokončením, aby pohľad z okna nič nevkusné domácich ani vnímavých susedov nevyrušovalo. Do záhradného nábytku investujú nemálo peňazí,“ hovorí Andrea Filt, konateľ spoločnosti NEP Senec Gardens, s.r.o.

 

Pre skúsených britsko-škandinávskych investorov bolo výzvou vytvoriť v blízkosti pulzujúcej Bratislavy dielo, ktoré by spĺňalo nielen estetické kritéria, ale hlavne napĺňalo predstavy budúcich obyvateľov o príjemnom bývaní. Chceli vytvoriť kvalitné komunitné bývanie, kde vidieť dôraz na harmóniu a  súlad čistej modernej architektúry s okolitým prostredím.

 

Senec Gardens leží v juhozápadnej časti mesta Senec a obyvateľom okrem investične atraktívneho kompaktného charakteru bývania, priestoru, vody a zelene, poskytuje i novootvorenú anglickú materskú škôlku – pobočku pezinskej Benjamin Preschool, autobusovú zastávku mestskej i prímestskej dopravy. Rezidenti naplno využijú výhody spojené so životom v stále populárnejšom Senci – integrovanú občiansku vybavenosť, obchody, zdravotnú starostlivosť, pestrú ponuku škôl až po stredné školy a nadštandardné športové možnosti vyžitia. Atraktivitu komplexu zvyšuje jeho blízke diaľničné prepojenie i dve alternatívne trasy dopravy do hlavného mesta Bratislavy.

 

Aktuálne sa predáva z ponuky 70 zasieťovaných pozemkov určených na individuálnu výstavbu. K nasťahovaniu je na jeseň 2014 k dispozícií 8 skolaudovaných bytov a  začína sa realizácia dvoch nových bytových domov s 22 novými bytmi okolo jazierka s kolaudáciou naplánovanou na jeseň 2015.

 

Viac informácií na www.senec-gardens.sk

 

Zdroj: Dilato management, s.r.o.


  • 24. 09. 2014
  • Tlačiť