Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

EINPARK OFFICES ponúka progresívne pracovné priestory

  • 07. 03. 2019
  • Tlačiť

Posledné roky sa na Slovensku stretávame s dizajnovo pútavými príkladmi v riešení kancelárskych priestorov. Okrem návrhu podoby interiéru je však samozrejme veľmi dôležitá samotná budova, do ktorej bude každodenný pracovný život zasadený.

Pojmy udržateľnosť, či ohľaduplnosť k životnému prostrediu, skloňované pri slovnom spojení „zelené budovy” už aj u nás vytyčujú vo svete prebiehajúci trend výstavby. Zároveň si čoraz viac spoločností uvedomuje súvislosť medzi kvalitou pracoviska a zdravotným stavom svojich zamestnancov.

EINPARK a Einsteinova ulica; Zdroj: Novostavby.sk

Ako doklad „zelených” parametrov objektu slúži certifikačný systém. Prvou budovou na Slovensku s udeleným americkým predcertifikátom najvyššieho stupňa LEED Platinum je EINPARK OFFICES. Administratívna súčasť komplexu EINPARK realizovaná developerom CORWIN a.s. vzniká v severnej časti Petržalky s názvom Dvory. Rozkladá sa pozdĺž južnej strany Einsteinovej, pričom kratší úsek pôdorysu v tvare písmena L smeruje do ulice Bohrova cesta. Orientáciou objektu sa docielia zaujímavé výhľady pre budúcich zamestnancov. Priestor vnútrobloku dopovedá veža EINPARK REZIDENCIA.

EINPARK; Zdroj: Novostavby.sk

Nosný skelet bol ukončený, v súčasnosti už máme predstavu o finálnej hmote 7 podlažnej budovy. Vonkajší výzor a teda návrh vzhľadu fasády patrí do portfólia architektonického štúdia OFIS ARCHITECTS. Jej podobu definuje jednoduché členenie pomocou horizontálnych pásov prerušovaných štvorcami dvojplášťovej fasády a plochy veľkoformátového zasklenia s osvetlením. Parter zvýrazní obklad z čierneho granitu, kamenná dlažba v sivej farbe sa objaví na všetkých peších komunikáciách projektu.

EINPARK - vizualizácia; Zdroj: CORWIN a.s.

Prvé nadzemné podlažie bude vyhradené obchodným prevádzkam, zvyšných 16 000 m² je určených pre kancelárie. Jednotlivé poschodia obslúžia tri jadrá so schodiskami a šiestimi výťahmi. Zlepšenie pracovných podmienok a energetickú efektívnosť majú zabezpečiť inteligentné riešenia, ktoré EINPARK OFFICES ponúka. Patrí sem aj vzduchotechnika s automatickou reguláciou prívodu vzduchu podľa nameraných hodnôt CO2 v zasadacích miestnostiach. O chladenie a kúrenie sa postarajú tepelné čerpadlá typ voda-voda využívajúce energiu podzemnej vody.

Parter EINPARK OFFICES; Zdroj: Novostavby.sk

EINPARK OFFICES pohľad smerom k Inchebe; Zdroj: Novostavby.sk

S nadmerným množstvom zrážok sa vysporiadajú retenčné nádrže. Tie zadržanú dažďovú vodu vypustia do vsakov a nezaťažujú tak kanalizáciu v oblasti. Ako ďalšie opatrenie súvisiace s témou daždového hospodárstva môžeme započítať vegetačnú strechu, plniacu zároveň estetickú funkciu. Vnútroblok i okolie komplexu navyše doplní výsadba vzrastlých stromov, nad parkovacími miestami budú osadené vegetáciou potiahnuté pergoly. V rámci parkovania budú umiestnené nabíjačky elektrických automobilov, dve rýchlonabíjačky a vyčlenený priestor pre bicykle.

EINPARK OFFICES a lávka; Zdroj: Novostavby.sk

Budovu s druhou stranou Einsteinovej spája nadúrovňová lávka ústiaca do západného nárožia kancelárskeho objektu. Vedie k autobusovej zastávke obsluhujúcej spoje na letisko Viedeň aj na chodník smerom do Sadu Janka Kráľa či Starého Mesta. Kombinácia bývania, administratívy a obchodu vytvára predpoklad pre prostredie aktívne i počas denných hodín. V Severnej Petržalke oproti výstavisku Incheba Expo Bratislava ožije zase nové územie.

EINPARK OFFICES, vyústenie lávky; Zdroj: Novostavby.sk

EINPARK a Nobelovo námestie; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Wellpark v Žiline ponúka bývanie v centre a zeleni

Starý Háj, nové bývanie v blízkosti električky

Vzhľad „nových“ Nív je plný kontrastov

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 07. 03. 2019
  • Tlačiť

Diskusia