Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

EINPARK REZIDENCIA, bývanie pri Nobelovom námestí

  • 26. 02. 2019
  • Tlačiť

Prvú líniu pozdĺž Einsteinovej ulice vyskladáva široká ponuka vybavenosti. Firmy využívajú dobré dopravné napojenie a blízkosť do rozširujúceho sa centra mesta Bratislavy. Digital Park, nábytkový dom Atrium, alebo napríklad RAVAK Business Center sú budovy rozmiestnené popri frekventovanej komunikácií na severe Petržalky. Viaceré z nich oddeľujú sídliskovú zástavbu od najväčšieho ruchu dopravy.

EINPARK REZIDENCIA, pohľad smerom k hradu
EINPARK REZIDENCIA, pohľad smerom k hradu; Zdroj: Novostavby.sk

Pochopiteľne, podobný princíp rozmiestnenia funkcií prirodzene využíva aj vznikajúci komplex EINPARK od developera CORWIN a.s., situovaný na južnej strane Einsteinovej oproti výstavisku Incheba Expo Bratislava. Pozostáva z dvoch samostatných objektov, z vežového obytného domu a L-ka administratívnej budovy osadenej rovnobežne s cestou. Kompozičné a hmotové riešenie do istej miery nadväzuje na zástavbu neďaleko stojaceho polyfunkčného súboru s hotelom Esprit.

EINPARK REZIDENCIA, pohľad z mosta SNP
EINPARK REZIDENCIA, pohľad z mosta SNP; Zdroj: Novostavby.sk

Na rezidenčnej časti s názvom EINPARK REZIDENCIA momentálne prebiehajú aktívne stavebné práce, konštrukčný systém sa postupne približuje k svojim finálnym 18 podlažiam. Stavbu obsluhujú 3 žeriavy, najvyšší bol nastavený na výšku 75 metrov od terénu. Betón určený na výstavbu nosného železobetónového skeletu sa bude vytláčať až do 60 metrov. Od najnižších podlaží smerom nahor sa priebežne vyhotovujú interiérové inštalácie, postupne sa realizuje fasádny plášť. Ten bol v časti navrhnutý ako prevetrávaný, riešenie prináša výhody v zimnom aj letnom období.

Rovnako, celoročnú tepelnú pohodu v interiéri, vykurovanie i chladenie, zabezpečia tepelné čerpadlá typ voda-voda. Obyvatelia 110 bytových jednotiek si budú môcť regulovať vnútornú teplotu zvlášť pre dennú a nočnú zónu. Najvyššie podlažie budovy ukončí zelená bezúdržbová strecha. V stavebnom portfóliu developera ju zaraďujeme už k opakovane používaným konštrukciám. Zrealizovaná bola na komplexe Blumental a Záhrady Devín, rovnako sa objaví na pripravovanom projekte GUTHAUS.

EINPARK, pohľad do vnútrobloku
EINPARK, pohľad do vnútrobloku; Zdroj: Novostavby.sk

Architektúra bytovej veže pôsobí podľa dostupných vizualizácií elegantne, navrhnutá bola štúdiom A1 Architecture a.s., ktoré pracovalo tiež na ďalších objektoch od CORWIN a.s.. Vertikálne členený obklad s metalickým efektom dodáva budove honosnejší a mestský výraz. V duchu dnešnej estetiky sa nesie relatívne voľný raster okenných otvorov a balkónov. Nezvyčajným priestorom bude vstupné klimatizované lobby o výmere 110 m² so svetlou výškou cez 5 metrov, pôsobivé aj ladením dizajnu. Ukončenie výstavby sa predpokladá v jesenných mesiacoch tohto roku.

EINPARK - vizualizácia
EINPARK - vizualizácia; Zdroj: CORWIN a.s.

EINPARK - vizualizácia lobby
EINPARK - vizualizácia lobby; Zdroj: CORWIN a.s.

V severovýchodnom smere sa obyvateľom rezidenčnej veže, vzhľadom na jej umiestnenie v rámci súboru, otvoria pekné výhľady na Staré Mesto. V tesnej blízkosti EINPARKU sa nachádza stále veľkorysá plocha Nobelovho námestia, ktorým prechádza známe Petržalské korzo. Oddych a kus prírody zase nájdeme v Sade Janka Kráľa. Nemusíme ísť ďaleko, vzdialený je len pár minút chôdze.

EINPARK REZIDENCIA a Nobelovo Námestie
EINPARK REZIDENCIA a Nobelovo Námestie; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Starý Háj, nové bývanie v blízkosti električky

Lužná 2A a 2B, pokračovanie uličného priestoru

Sever Petržalky rozširuje územie centra mesta

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 26. 02. 2019
  • Tlačiť

Diskusia