Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Sofora, bývanie pri Kukorelliho parku

  • 12. 02. 2019
  • Tlačiť

Na území miestnej časti Nivy sme v minulosti predstavili viaceré komplexy. NUPPU, ZWIRN, či Klingerka, všetky patria medzi rozsiahlejšie projekty, čo do počtu bytov, rozmerov samotného objektu aj stavebného pozemku. V porovnaní s nimi sa menšia stavba momentálne realizuje na trojuholníkovej ploche pri konci Svätoplukovej, v mieste jej dopravne frekventovaného kríženia so Záhradníckou ulicou. Developerom je spoločnosť DEVAK, s.r.o. a projekt dostal názov Sofora.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Polyfunkčný dom sa skladá z dvoch objemovo jasne vymedzených častí.  Administratívno-obchodnej, logicky umiestnenej pri spomínanej križovatke a rezidenčnej, situovanej vedľa Kukorelliho parku. Na dostupných vizualizáciách si všimneme, že stvárnenie vonkajšieho vzhľadu oboch objektov sa líši a reflektuje funkčnú náplň v interiéri. Štvorpodlažnej budove s kanceláriami a obchodmi dominuje veľkorozmerové presklenie s veľkorysým členením plôch. Na rohu križovatky ustúpené prízemie zväčšuje šírku chodníka a umožní pohodlnejší pohyb chodcov.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Bytová budova dosiahne 8 nadzemných podlaží. Pôjde o jednoduchú hmotu s pôdorysným tvarom nepravidelného 5-uholníka. Prirodzene, parter zvýrazní odlišná koncepcia otvorov v porovnaní s exteriérovým dizajnom obytných poschodí. Lodžie pôsobia ako zaujímavý prvok, efektný najmä v polohách na rohoch budovy a najvrchnejšom poschodí. Jednotné riešenie povrchov s použitím úsporných architektonických prostriedkov ešte podčiarkuje jednofarebná, čisto biela fasáda.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Práce na hrubej stavbe rezidenčnej časti sú za polovicou, druhý objekt už môžeme vidieť v plnej výške. Byty o celkovom počte 36 kusov sprístupňuje centrálne jadro so schodiskom a výťahom. Na každom podlaží sa nachádza 5 až 6 bytových jednotiek, na poslednom sú navrhnuté 4. Na výber boli dvoj-, troj- a štvorizbové izbové byty so slušnými výmerami, pričom každý má k dispozícií lodžiu. Všetky priestory, obytné, obchodné i administratívne majú v súčasnosti už svojich majiteľov. Prísľub estetickej architektúry a výhodná lokalita určite napomohli záujmu o projekt.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Napriek neveľkej rozlohe predstavuje priľahlý Kukorelliho park príjemný príspevok ku komfortu bývania v Sofore. Okrem parkovej vegetácie bude vonkajšie prostredie okolo projektu dotvárať aj architektonizovaná výsadba. Plánovaná je na menšom dvore vymedzenom administratívno-obchodnou a rezidenčnou časťou, priestor môže byť zaujímavý funkčne aj dizajnovo. Zeleň by mala doplniť tiež jednotlivé fasády. Uvidíme, akým výsledným dojmom zapôsobí architektúra Sofory po ukončení povrchov a nadobudnutí plnej výšky, v dotyku s parkom i okolitou zástavbou.

Zdroj: Devak, s.r.o.

Prečítajte si tiež:

Portum, dve najštíhlejšie veže v Bratislave

Nová Dunajská Rezidencie, nové bývanie v Starom Meste

Predstavenie konceptu štúdie okolia Chorvátskeho ramena

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 12. 02. 2019
  • Tlačiť

Diskusia