Novostavby.sk

SKY PARK dosiahol najvyššie podlažie

  • 25. 01. 2019
  • Tlačiť

Rušný výsek Starého Mesta ohraničený ulicami Landererova, Mlynské nivy, Košická a Karadžičova bude dopĺňať aj mestský park a zrekonštruovaná národná kultúrna pamiatka.

Zdroj: Penta Investments

Oba zámery patria do celkovej koncepcie projektu Sky Park od developera Penta Real Estate. Plocha zelene a súvisiacich verejných priestorov o výmere 20 000 m² prostredie oživí, konverzia objektu Jurkovičovej teplárne zase novej zóne pridá určitú osobitosť.

Výstavba komplexu Sky Park aktívne napreduje podľa plánu. Prvá z troch rezidenčných veží dosiahla koncom roka 2018 svoju finálnu výšku 31 podlaží, začiatok stavebných prác ďalšej, v poradí štvrtej, zatiaľ pripadá na úvod roka 2020. V rovnakom roku je plánované aj odovzdávanie bytov z prvej etapy. Priebežne nadobúdame stále lepší obraz o budúcom výzore tejto rýchlo sa meniacej oblasti Bratislavy.

Architektúra rezidenčnej časti Sky Parku bola navrhnutá v ateliéri architektky Zahy Hadid, prvej ženy, ktorá dostala prestížnu Pritzkerovu cenu za architektúru. Z dielne Zaha Hadid Architects pochádza aj jedna z dvoch administratívnych budov, ktoré tvoria súčasť celého projektu. Objekt sa v súčasnosti nachádza v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie.

Autorom nižšej kancelárskej budovy, Sky Park Offices, je nemecké architektonické štúdio Vietzke & Borstelmann. Ponúknuť má 31 000 m² prenajímateľných plôch v moderných priestoroch, pričom momentálne prebiehajúca výstavba by mala byť ukončená v prvej polovici roka 2020.

 

Zdroj: Penta Investments


  • 25. 01. 2019
  • Tlačiť