Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Miko, rezidenčná časť zóny Nová Linčianska

  • 17. 01. 2019
  • Tlačiť

V predošlých článkoch sme spomínali, ako sa historické centrum Trnavy zatraktívňuje. Priateľskejší výraz však dostávajú aj iné oblasti mimo územia vymedzeného mestskými hradbami. Projekt MIKO, realizovaný developersko-stavebnou spoločnosťou ISMONT, s.r.o., patrí medzi viaceré aktivity napomáhajúce budovať nové povedomie o lokalite, v ktorej vyrastá. Nový rezidenčný komplex vzniká v administratívnej časti Trnava juh, na juhovýchode sídliska Linčianska.

Zdroj: Ismont

Zdroj: Ismont

Vďaka kompaktnému tvaru mesta má oblasť dobré dopravné napojenie do centra, pohodlný je tiež prístup na diaľnicu do Bratislavy. Linčianska sa navyše zaraďuje k sídliskám s relatívne voľným rozmiestnením zástavby a stále slušným podielom zelených plôch. Rozsiahly projekt v súčasnej dobe pozostáva z dvoch maximálne 8-podlažných etáp v rôznom štádiu výstavby, organizovaných do dvoch blokov. Prvý blok sa otvára do Mikovíniho ulice, druhý k rieke Trnávka.

Zdroj: Novostavby.sk

Etapa 1 už nadobudla svoj finálny vonkajší výzor, práce na obkladoch a omietkach v interiéri sa ukončili v mesiaci december. Zatepľovanie bytového domu B a jeho prepojenia s objektom A prebehlo v rovnakom čase. Uvedená etapa obsahuje 120 bytov, odovzdávanie sa plánuje začiatkom tohto roku. Voľný je už len jeden kus a 5 zo 6-tich obchodných priestorov. Na bloku tvorenom budovami C a D pokračuje stavebná činnosť, hrubé stavby dosiahli výšky štvrtého a druhého nadzemného podlažia, formuje sa aj ich premostenie spolu so stenami vjazdu do podzemnej garáže. V tejto etape majú záujemcovia k dispozícií ešte 15 z celkového počtu 129 bytov. Neobsadených zostalo 6 prevádzok.

Miko etapa A a B; Zdroj: Novostavby.sk

Miko etapa C a D; Zdroj: Novostavby.sk

Hmoty jednotlivých objektov sú jednoduché, kaskádovo sa znižujú smerom k ceste a rieke, vznikajú plochy pre veľkorysé terasy. Charakteristický prvok architektúry reprezentujú balkóny v dvoch jasných farbách, ktoré už môžeme vidieť na fasáde prvého bloku. Výrazne pôsobí aj obklad s metalickým antracitovým odtieňom použitý napríklad na úsekoch premostenia.

Pohľad na dvor; Zdroj: Novostavby.sk
Zdroj: Novostavby.sk

Príjemné svetelné podmienky v interiéri zaisťujú fasády orientované na východ-západ a juhovýchod-severovýchod, väčšina bytov má okenné otvory smerujúce do dvoch svetových strán. Rozmiestnenie obytných domov vymedzuje dvory pre rezidentov. Oživené majú byť zeleňou, ihriskom, športoviskom, či vodným elementom v podobe fontány, na pozemku budú umiestnené veľkoobjemové, polozapustené kontajnery. Priestor v suteréne je vyhradený parkovaniu.

Zdroj: Novostavby.sk

Komplex v budúcnosti doplní tretí blok s etapami E a F, predaj bytov bol spustený v decembri 2018. MIKO predstavuje zároveň rezidenčnú časť komplexného zámeru developera ISMONT s názvom Nová Linčianska. Tá zahŕňa aj komerčno-podnikateľskú zónu Island plánovanú v blízkosti prebiehajúcej výstavby. Takisto, osud viacerých negatívne vnímaných budov v susedstve projektu znižujúcich hodnotu okolia sa postupne mení. Vzhľadom na objem zmien možno predpokladať ich podstatný vplyv na charakter a tiež povesť celého prostredia.

Prečítajte si tiež:

Halenárska 5, nové využitie historickej budovy

Halenárska ulica v Trnave – postupné premeny

City Residence, mestské bývanie v historickom centre Trnavy

 

Zdroj: Novostavby.sk

Foto zdroj: Ismont, s.r.o., Novostavby.sk


  • 17. 01. 2019
  • Tlačiť

Diskusia