Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Praktické rady pre malú kuchyňu

  • 15. 01. 2019
  • Tlačiť

Malá kuchyňa je veľkou výzvou. Prinášame vám praktické rady, ktoré aj s malou kuchyňou urobia zázraky. Môže sa zdať, že zariadiť malú kuchyňu je jednoduchá úloha, skutočnosť je však iná. Veľkosť kuchyne je nemenná, ale vy z nej za každú cenu chcete vyťažiť maximum. S našimi radami aj s malou kuchyňou urobíte zázraky.

Tu sú najdôležitejšie tipy:

  • V malej kuchyni by ste mali staviť na svetlé (biele alebo béžové) lesklé skrinky
  • Závesy, organizéry a pomocné police pomáhajú usporiadať kuchynské príslušenstvo
  • Usporiadanie malej kuchyne by malo byť založené na presnosti
  • Nábytok bohatý na zásuvky uľahčuje fungovanie v malej kuchyni
  • Otvorenie kuchyne do jedálne alebo obývačky úplne zmení svoju perspektívu
  • Menšie náhrady určitých prvkov zvýšia pole pôsobenia

Pravidlo číslo 1

Svetlý nábytok je kľúčom do srdca malej kuchyne

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Do kuchyne s malými rozmermi je najvhodnejší nábytok so svetlými priečkami. To všetko kvôli špecifikácii svetelných odtieňov. V tomto prípade je tento efekt posilnený hladkými a lesklými riešeniami, ktoré navyše odrážajú svetlo, a tým zvyšujú dojem priestoru. Svetlé a žiarivé odtiene nie sú všetko, čo vám pomôže opticky zväčšiť vašu kuchyňu. Vynikajúca metóda, vďaka ktorej získavame efekt rozšírenia priestoru, je tiež sklenená zástenka a podsvietenie zvnútra.

Pravidlo číslo 2

Praktické riešenia sú základom

Existujú dva typy ľudí. Niektorí preferujú skladovanie kuchynského príslušenstva na kuchynskej linke, zatiaľ čo iní dávajú prednosť tomu, aby všetko bolo skryté. Pre ľudí, ktorí sa necítia komfortne viditeľne ukazovať, akí kuchynskí pomocníci sú súčasťou ich každodenného života, sú skvelým riešením všetky druhy košov, organizátorov a vešiakov, ktoré umožnia praktické usporiadanie príslušenstva. V tomto prípade je veľmi dôležité vybrať správne miesto. Závesné skrinky - stena skriniek, je najvhodnejší prietor pre skladovanie riadu, hrncov a všetkých druhov potravinárskych výrobkov.

Pravidlo číslo 3

Využite každý milimeter priestoru

V malých miestnostiach sa počíta každý milimeter, preto je potrebné všetko starostlivo zvážiť a premyslieť. Nepočíta sa žiadna chyba, ktorej dôsledkom sú prázdne uhly a medzery medzi nábytkom. Využili ste viac priestoru, než ste očakávali? Skvelé! V takom prípade môžete urobiť malú komoru v jednom z regálov!

Pravidlo číslo 4 

Tajomstvo je v detailoch a úspech malej kuchyne v zásuvkách

Skvelým riešením pre všetko kuchynské príslušenstvo je výber nábytku so zásuvkami. Zásuvky sú rozumnou voľbou, ktorá vám umožní oddeliť kuchynské prvky. Okrem toho to bude mať vplyv aj na pohodlie používania nábytku, pretože zásuvky budú jednoduchšie pri hľadaní konkrétnych vecí.

Pravidlo číslo 5

Pozrite sa lepšie a urobte nemožné

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Malá kuchyňa je pekná, ale čo keď môžete trochu „rozšíriť svoje obzory”? V poslednej dobe je veľmi módne riešenie spojiť kuchyňu s obývacou izbu alebo jedálňou. Toto zmazanie hranice medzi dvoma susednými miestnosťami je skvelý spôsob, ako výrazne zväčšiť priestor kuchyne. Hoci tieto aktivity nemôžu fyzicky ovplyvniť veľkosť priestoru, úplne zmenia dojem kuchyne.

Pravidlo číslo 6

Odstúpenie od nepotrebných prvkov sa vyplatí

Jednoduché a minimalistické riešenia majú tendenciu byť efektívnejšie. Sú vaše očakávania úplne odlišné od reality? Máte vysnívané kombinácie nábytku a ten sa do kuchynského priestoru nezmestí? V takom prípade sa zrieknite nepotrebných prvkov, alebo ich nahraďte menšími. Stačí napríklad nahradiť dvojkomorový drez menšou verziou. Bude tiež výhodné vzdať sa elektrickej dosky so štyrmi horákmi. Moderné kuchyne sa už dávno oslobodili od takýchto riešení a vyzerajú oveľa lepšie v spoločnosti dvojitého horáku.

Pravidlo číslo 7

Postupujte podľa všetkých vyššie uvedených pravidiel

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Usporiadanie malej kuchyne je tvrdým orieškom, ale so správnym plánovaním budete mať určite úspech! Všetko, čo musíte urobiť, je aplikovaťať vyššie uvedené pravidlá v kombinácii s vlastnou fantáziou.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

PR článok 


  • 15. 01. 2019
  • Tlačiť

Diskusia