Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Akú sedačku vybrať?

  • 08. 01. 2019
  • Tlačiť

V súčasnosti je rohová sedačka najpopulárnejším a najefektívnejším riešením pre obývaciu izbu zariadenú v klasickom alebo modernom štýle. Tento nábytok skutočne nahradil tradičné pohovky vďaka svojmu pôvodnému vzhľadu a multifunkčnosti. Pri rozhodovaní o kúpe rohovej sedačky však musíte pamätať na niekoľko základných pravidiel, ktoré sú zárukou spokojnosti s jej používaním. Pozrime sa na túto tému trochu bližšie.

Rohová sedačka - srdce obývacej izby

Aj keď sa môže zdať, že úlohou rohovej sedačky je len umožniť príjemný oddych, je to omyl. Sedačka zastáva zvyčajne veľa ďalších úloh. Jednou z funkcií, ktorú rohová sedačka vykonáva v obývacej izbe, je samozrejme jej dekoratívna funkcia. Keďže ide o najväčší kus nábytku v celom interiéri a púta pozornosť nielen členov domácnosti ale aj hostí, stojí za to venovať jej výberu náležitú pozornosť. Jej výber nemôže byť náhodný a jej veľkosť musíte prispôsobiť veľkosti priestoru, ktorý máte k dispozícii.

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Vyberte rohovú sedačku podľa jej funkcie

Prvým krokom, ktorý by ste mali urobiť pred zakúpením rohovej sedačky, je prispôsobiť jej veľkosť priestoru a štýlu obývačky. Ako viete, v minimalistickom interiéri bude fungovať minimalistický model, ktorý neprekrýva atmosféru v miestnosti a súčasne sa prispôsobí svojmu štýlu. Vo veľkej obývačke môžete popustiť úzdu svojej fantázii a staviť na model, ktorý bude vyhovovať aj niekoľkým rodinám. Treba však mať na pamäti, že v každom prípade by rohová sedačka nemala zabraňovať premávke alebo obmedzovať pohyb v izbe.

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Čalúnenie sedačky je kľúčom k spokojnosti

Ďalšou otázkou, ktorú treba zodpovedať pri výbere rohovej sedačky, je účel jej použitia. A tu stojí za to spýtať sa, na aký účel má prioritne slúžiť? Pre tých, ktorí preferujú funkčnosť je najlepším riešením  roh so spánkovou funkciou vybavený kontajnermi na uskladnenie posteľnej bielizne a s pohodlnou doskou. V tomto prípade tiež venujte pozornosť materiálu, z ktorého je model vyrobený. Ak sa rohová sedačka má používať ako núdzové lôžko, vyhnite sa modelom z kože, ktoré môžu počas spánku nepríjemne krútiť. Vhodné sú sedačky zo ženilkových tkanín, ktoré budú perfektne fungovať.

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Druhy čalúnených textílií:

Žakanové tkaniny - sú veľmi príjemné na dotyk, ale aj odolné voči nečistotám.

Velour - je mäkký a príjemný na dotyk a tiež vyzerá veľmi elegantne. Tento materiál je bohužiaľ menej odolný voči poškodeniu a nečistotám.

Pravá a umelá koža - vyzerá veľmi pôsobivo, ale vyžaduje si zvláštnu starostlivosť s použitím vhodných prípravkov.

Mikrovlákno - ľahko sa čistí a je priedušné. Je to vynikajúca voľba pre alergikov.

Sedačka do obývacej izby je zvyčajne investíciou na niekoľko rokov, venujte jej výberu dostatočný čas. Adekvátna materiálová adaptácia na individuálne potreby je kľúčom k spokojnosti každého zákazníka.

Potreby používateľov a hĺbka sedadla

Perfektná sedačka je tá, na ktorej každý člen rodiny bude môcť pohodlne odpočívať a dopriať si blažený pocit sladkého ničnerobenia. Vzhľadom na individuálne potreby každého jej používatela stojí za to vybrať si model s hlbokými sedadlami, ktoré podporia stehná po celej dĺžke. Sediaci na sedačke by sa mali dotýkať nohami zeme. Iba v takýchto podmienkach sa dá hovoriť o komfortnom sedení.

Obľúbená farba nie je vždy dobré riešenie

Snívate o bielej sedačke, ale toto riešenie nezodpovedá štýlu vašej obývacej izby? V takom prípade popustite uzdu vašej fantázie a popremýšlajte o vhodnej alternatíve. Netrvajte na vašej vysnívanej predstave, vyhnite sa tak možnému sklamaniu. Otvorte sa iným možnostiam, trh ponúka množstvo výrobkov, inšpirujte sa pri ich výbere a požiadajte o názor iných.

Kvôli svojmu účelu je sedačka v obývacej izbe viac ako len kus nábytku. Je najvernejším spoločníkom v našich lepších a horších chvíľach. Z tohto dôvodu by sa jej výber mal starostlivo zvážiť podľa vyššie uvedených odporúčaní.

 

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

PR článok


  • 08. 01. 2019
  • Tlačiť

Diskusia