Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Osvetlenie do kúpeľne

  • 05. 12. 2018
  • Tlačiť

Osvetlenie do kúpeľne je rovnako dôležité ako funkčné zariadenie. Ovplyvňuje vzhľad, ale aj komfort a pohodlie pri používaní kúpeľne. V kúpeľni vykonávame hygienické aktivity, ale aj veľa presných kozmetických a kozmetických činností. A bez dobrého svetla môže byť denná starostlivosť ťažká.

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

Svetlo potrebné v kúpeľni

Aby svetlo v kúpeľni mohlo plniť svoju funkciu, je potrebné ho poriadne usporiadať. Najprv je potrebné mať všeobecné stropné osvetlenie rovnomerne osvetľujúce všetky povrchy bez zbytočných tieňov a kontrastných plôch. Na osvetlenie sprchovacieho kúta a vane je vhodné jemné miestne osvetlenie. Doplnkové osvetlenie, ako je osvetlenie zrkadla a umývadiel je rovnako dôležité. Svietidlá usporiadané na bokoch a nad zrkadlom sú veľmi dobré riešenie. Toto usporiadanie zabezpečí, že tiene zo všeobecného osvetlenia budú minimalizované a tvár bude dobre osvetlená. Rovnako dôležité je správne zvoliť intenzitu svietidiel, v ideálnom prípade by malo byť v kúpeľni niekoľko slabších bodov svetla.

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

Dôležitá je hermetickosť

Projektovanie osvetlenia v kúpeľni vyžaduje dosiahnutie osvetlenia s príslušnými parametrami tesnosti. Hermetické svietidlá zaručujú, že nepriaznivé podmienky v miestnosti, ako napríklad pary, nebudú nepriaznivo ovplyvňovať ich výkonnosť. Bezpečnosť v moderných technológiách je pevným základom. V obchode Merkury Market nájdete stropné a nástenné osvetlenie určené pre kúpeľne a spĺňajúce všetky technické požiadavky.

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

Osvetlenie pre dokonalý make-up

Čím viac je svetlo zaostrené, tým silnejšie a hustejšie tiene vytvárajú osvetlené predmety. Silne definované tmavé kruhy pod očami a pod nosom môžu spôsobiť nerovnomerné rozloženie kozmetiky, čo je dôvod, prečo by osvetlenie pre make-up v kúpeľni malo byť rozptýlené. Najlepšie budú svietidlá s mliečnymi odtieňmi alebo membránami, ktoré zlepšia difúziu svetla vyžarovaného svietidlami.

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

Zdroj: Merkury Market Slovakia 

PR článok 


  • 05. 12. 2018
  • Tlačiť

Diskusia