Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Ahoj Park – nadčasové rezidenčné bývanie

  • 22. 11. 2018
  • Tlačiť

V úseku Račianskej, kde nás vôňa čokolády upozorní na výrobný závod Figaro, môžeme pri pohľade smerom do centra mesta sledovať zmeny Sliačskej ulice. V roku 2016 prebehla obnova bývalej výrobnej haly Výskumného ústavu zváračského na Administratívno skladový areál Sliačska. Zároveň sa len o kúsok vedľa časť pozemkov patriaca pôvodne rovnakému ústavu transformovala a na Sliačskej vyrástol projekt Ahoj Park od developera Ahoj Development.

Zdroj: Novostavby.sk

Použitie príbuzného rukopisu v prípade rezidenčnej novostavby i premeny priemyselnej budovy neprekvapuje.  Autorom oboch projektov je totiž architektonické štúdio Compass Architekti, ktoré navrhlo aj súbor Urban Residence umiestnený bezprostredne pri Račianskej. Stavby na nás pôsobia štýlovo jednotne, výzorovo pekne nadväzujú aj na ďalšiu budovu, Výskumnú agentúru v úvode ulice.

Zdroj: Novostavby.sk

Narábanie s okennými otvormi na fasádach naznačuje funkčnú náplň jednotlivých objektov. Rozmiestnenie okien čelnej časti administratívnej budovy je voľnejšie, tvarovo rôznorodé, na prvý pohľad ťažšie odhadnúť počet podlaží. Na bytových domoch bol pochopiteľne zvolený iný prístup. Raster tu priznáva jednotlivé podlažia, osadenie prvkov však striktne nedodržiava vertikálnu líniu. Stvárnenie fasád je elegantné, na obytných domoch dominuje biela farba. Dizajn balkónov opäť predstavuje podstatný prvok architektonického riešenia, budovu A naviac rozohráva osadenie jednofarebných, hnedých panelov.

Zdroj: Novostavby.sk

Projekt pozostáva z troch 7 až 8 podlažných objektov, označených písmenami A, B, C. Ich rozostavením vzniká vnútorný dvor s chodníkom, vybudovaný viac menej v jednej úrovni. Vzhľadom na stúpanie Sliačskej ulice je z východnej a južnej strany pozemku prístupný rampou a schodiskom. Časť bytov na prízemí má k dispozícii do dvora orientované predzáhradky. Ako výrazný prvok v rámci vonkajších priestorov vnímame oplotenie, ktoré bolo vytvorené z kameňa sypaného do pletiva, tvz. gabiónov.

Zdroj: Novostavby.sk

Výstavba Ahoj Parku sa pomaly ukončuje, pokračujú práce na fasádach objektu B, finálnu podobu postupne nadobúda aj relaxačná zóna. Na pozemku pribúda zeleň. Realizáciou projektu sa v oblasti otvoril nový priestor, veľkosť okolitej obytnej štvrte sa zväčšila o pôvodne industriálnu plochu. Malé územie dostalo viac vzdušnosti a pre ľudí atraktívnejší charakter. Najvyššia 8 podlažná budova pozdĺž Sliačskej má mať v parteri umiestnené obchodné prevádzky, čo ešte prirodzene podporí život v území.

Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Nový bratislavský projekt od architektov svetového mena

Industriálne ladená architektúra

Zelené Vlčince v Žiline spustili predpredaj bytov

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 22. 11. 2018
  • Tlačiť

Diskusia