Novostavby.sk

Prestavba v Tatrách prinesie luxusné apartmány aj remeselnú pekáreň, Kuszmannov bazár

  • 17. 01. 2023
  • Tlačiť

Štýlové apartmány a trendy prevádzka pribudnú v Tatranskej Lomnici po recyklácií staršieho objektu. Nie tak dávno bol známy ako Hotel Tatry, po prestavbe bude niesť označenie Kuszmannov bazár, ktoré čerpá z trochu vzdialenejšej minulosti miesta. Ponuka cieli i na náročnejších klientov. Populárna dovolenková lokalita v spojení so štandardom vyhotovenia a službami vytvára dobrý základ pre sľubnú investičnú nehnuteľnosť.

Kuszmannov_Bazár
Kuszmannov bazár; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

 

Živá lokalita

Tatranská Lomnica, jedna z najväčších osád na území Vysokých Tatier, zapôsobí najmä na klientov, ktorí majú záujem o horské prostredie a potrpia si na náležitú vybavenosť. Vo vyhľadávanom spoločenskom centre sa dostanú do blízkosti najvyššieho slovenského pohoria, pričom okrem nezanedbateľného vplyvu na atmosféru prináša toto umiestnenie zjavné výhody v podobe pestrých celoročných rekreačných možností, prevádzkuje sa tu napríklad jediná tatranská lanová dráha na Lomnický štít. 

Komfort dovolenkárov zvyšuje dobre dostupná a naozaj pestrá škála ubytovacích zariadení a obchodov doplnená stravovacími, kultúrnymi či športovými zariadeniami. Zástavba plní tiež funkciu „bežného“ bývania a nachádza sa v nej škola, prepravu uľahčuje napojenie na železničnú sieť.

Kuszmannov_Bazár
Kuszmannov bazár; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

Kuszmannov_Bazár
Kuszmannov bazár; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

 

Odkazy na minulosť miesta

Názov projektu je návratom do minulosti, k pôvodnému využitiu pozemku. Stál na ňom Kuszmannov bazár vybudovaný v roku 1896 Júliusom Kuszmannom, ktorý slúžil ako prvá predajňa v osade. V roku 1903 zhorel, ale už nasledujúce leto bol nahradený murovaným obchodným domom s drevenou verandou. Potraviny v ňom napriek konfiškácií zostali aj po mnohé ďalšie desaťročia, neskôr bol v roku 1995 upravený na spomínaný Hotel Tatry.

Donedávna hotelová budova leží neďaleko Cesty Slobody v príjemnom, riedko zastavanom okolí obklopená Lomnickým parkom a poskytuje pekné výhľady na prírodnú scenériu. Podľa dostupných informácií by sa mala po plánovanej citlivej rekonštrukcii predstaviť opäť v luxusnejšom ladení. Vonkajší charakter architektúry s typickými drevenými zdobnými prvkami, prekrytou verandou priliehajúcou z dvoch strán a arkierom má byť zachovaný i po recyklácií, v interiéri sa však uplatní novší štýl Art deco.

Kuszmannov_bazar
Kuszmannov bazár; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

 

Apartmány aj remeselná pekáreň

V Kuszmannovom bazári vznikne celkovo 12 apartmánov, malá reštaurácia na prízemí, ktorá ponúkne remeselné pivo z produkcie Pálffy Brauerei (PaB) a gastronómiu v duchu blízkeho Hotela Lomnica, do štýlového suterénu bude situovaný v súčasnosti pomerne obľúbený koncept gastro zariadení, remeselná pekáreň v cukrárňou.

Kuszmannov_Bazár
Kuszmannov bazár; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

Dispozičné riešenia apartmánov prirodzene vychádzajú z možností objektu. Okrem bežných dvoj- a trojizbových boli na najvyššom podkrovnom podlaží navrhnuté mezonety s dvomi kúpeľňami.

Základná cena pokrýva vyhotovenie v štandarde. Priečky medzi jednotlivými nehnuteľnosťami tvoria pôvodné konštrukcie z pálených tehál alebo z keramických tvárnic, prípadne budú zrealizované akustické a protipožiarne sendvičové sadrokartónové, v rámci jednotiek budú tiež použité sadrokartónové. K výbave patria drevené okná, vinylové podlahy, obklady, dlažby a sanita v hygienických miestnostiach, kúrenie bude možno ovládať na diaľku. 

Kuszmannov_Bazár
Kuszmannov bazár a Hotel Lomnica; Zdroj: kuszmannovbazar.sk

Nadštandard je možný

Apartmán si možno prispôsobiť podľa vlastných požiadaviek do tzv. nadštandardu. Za príplatok si vie klient z predložených katalógov zvoliť napríklad tapety namiesto bielej maľovky, podlahy, interiérové dvere alebo zariaďovacie prvky v kúpeľniach, dodaná a zapojená bude klimatizácia a v rámci možností sa dajú posúvať zásuvky. Komplexnú podobu dosiahne aj inteligentná domácnosť, prostredníctvom aplikácie systému Gira Homeserver bude mať užívateľ dosah na vetranie, osvetlenie, zabezpečovací systém a kúrenie v každej miestnosti osobitne.

Pridanou hodnotou Kuszmannovho bazára sú služby Hotela Lomnica, ktoré v prípade záujmu o zhodnotenie zakúpenej nehnuteľnosti zahŕňajú i vyťažovanie s komplexnou starostlivosťou pozostávajúcou napríklad z marketingových aktivít, upratovania a komunikácie s hosťami.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 17. 01. 2023
  • Tlačiť