Novostavby.sk

Obytný súbor s bazénom na konci Dúbravky rastie, Agáty

  • 24. 11. 2022
  • Tlačiť

Viaceré vznikajúce i plánované bratislavské rezidenčné projekty zatraktívňuje blízkosť prírodného prostredia Devínskej Kobyly. Výhody bývania situovaného v kontakte s lesom komunikuje pri jednom zo svojich najnovších obytných súborov aj spoločnosť CRESCO REAL ESTATE, známa vďaka petržalským Slnečniciam. Jej Agáty umiestnené na samom severnom okraji Dúbravky sa nachádzajú už v pokročilom štádiu realizácie a záujemcov lákajú areálom vybaveným príjemným bonusom v podobe bazéna.

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Miesto realizácie pri lese

Stavenisko sa nachádza pri ulici Agátová kúsok od hranice s Devínskou Novou Vsou a je z veľkej časti obklopené lesom, ktorý ho zároveň oddeľuje od ostatnej dúbravskej obytnej zástavby. K zaujímavostiam lokality patrí okrem možnosti vykonávať voľnočasové aktivity v prírode tiež neďaleký Penati klub s bazénmi, wellnessom, fitnessom a športoviskami. V susednej mestskej časti, vo vzdialenosti asi 500 metrov vzdušnou čiarou sa rozrastá rozsiahla štvrť Bory od Penta Real Estate s existujúcim nákupno-zábavným centrom Bory Mall a ďalším pestrým výberom obchodov. 

Dostupnosť do tejto oblasti by malo v blízkej budúcnosť zlepšiť predĺženie Saratovskej ulice a v dlhšom časovom horizonte snáď i zamýšľaná dostavba električkovej trate, ktorá by pochopiteľne prispela k efektívnejšiemu a zelenšiemu prepojeniu s mestom. Developer navyše plánuje vybudovať obojstrannú zastávku MHD.

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Architektúra od Compass Architekti

Podoba súboru Agáty pochádza z architektonického ateliéru Compass Architekti, s ktorým developer spolupracoval už na podstatnej časti projektu Slnečnice. Podľa aktuálne zverejnených vizualizácií doplnili zelené prostredie triezvou architektúrou s umierneným výberom výrazových prostriedkov. 

Bývanie bolo navrhnuté v bytovom a apartmánovom komplexe osadenom pri ceste a v rodinných domoch uložených vedľa seba v dvojiciach (s výnimkou jedného samostatného) popri obslužných komunikáciách v rámci areálu. 

 

Bytový a apartmánový komplex

Komplex tvorí dlhšia podlhovastá hmota, fungujúca ako bariéra od Agátovej ulice, a tri kratšie ramená rozdielnej dĺžky zohľadňujúcej možnosti pozemku, deliace priestor na dva vnútrobloky. Jednotlivé poschodia kaskádovito ustupujú, najrazantnejšie zmenšenie objemu uvidíme na poslednom, štvrtom, kde vyrastú len 4 menšie hmoty. Severná fasáda bude s ohľadom na orientáciu na severnú stranu a cestu najviac uzavretá, ostatné by mali byť živšie vďaka veľkým otvorom, lodžiam a terasám. Súčasný výraz navodí popri veľkorysých preskleniach aj perforovaný fasádny obklad.

Byty a apartmány v celkovom počte 121 kusov boli pripravené s jednou až štyrmi obytnými izbami, odovzdávajú sa v štandarde zahŕňajúcom napríklad vstupné a interiérové dvere, nášľapné vrstvy podláh a sanitu. Zaujímavosťou niektorých jednotiek sú pomerne priestranné terasy. 

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Rodinné domy

Dizajn 29 rodinných domov je viac-menej zhodný, ladiaci s komplexom. Pôjde o jednoduché kvádre s dvomi nadzemnými podlažiami ukončené plochým prestrešením, časť disponuje aj suterénom s garážou. Hladké, racionálne stvárnené fasády sa otvárajú do záhrad, s ktorými bude prostredníctvom veľkej presklenej steny komunikovať najmä obytný priestor prízemia.

Nehnuteľnosti majú byť vyhotovené v štandarde so vstupnými a interiérovými dverami, nášlapnými vrstvami podláh a zariadením hygienických miestností. Súčasťou budú upravené vonkajšie plochy, chodníky, terasa a vysiaty trávnik.

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Bazén v areáli

Ako bolo spomínané v úvode, pre rezidentov Agátov bola pripravená vcelku neobvyklá, nadštandardná výbava. Koncept bytového a apartmánového komplexu počíta okrem recepcie a posilňovne s realizáciou bazéna, ktorý vznikne vo vnútrobloku so zamýšľanou kľudnejšou atmosférou. Druhý dvor bude určený pre aktívnejšie trávenie času, osadia sa v ňom napríklad herné prvky.

Uvedená koncepcia vyhovuje i ďalším predpokladaným spôsobom využitia projektu, poslúžiť môže pre rekreáciu a zohľadňuje tiež investičný potenciál nehnuteľnosti.

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Agaty
Agáty; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Na stavenisku sa v súčasnosti aktívne pracuje, pričom bytový a apartmánový komplex je blízko k ukončeniu hrubej stavby. Celkové ukončenie realizácie pripadá na 1Q 2024, odovzdávanie novostavieb by malo prebehnúť do konca toho istého roka.

Agaty
Agáty; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Agaty
Agáty; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 24. 11. 2022
  • Tlačiť