Novostavby.sk

Ocenené Nido ponúka aj obchody a kancelárie v industriálnom štýle

  • 17. 11. 2022
  • Tlačiť

Zatiaľ čo sa Green Atrium na Trnavskej ceste nachádza len v počiatkoch realizácie, výstavba projektu Nido situovaného o kúsok ďalej sa postupne završuje. Prvá etapa tejto originálnej rezidencie získala v roku 2019 víťaznú pozíciu Ceny CE ZA AR v kategórii bytové domy. Odborná porota celkom oprávnene pozitívne ohodnotila kvalitu architektúry, s cenou bývania možno prekvapivo porovnateľnou s konkurenciou. Aktuálne už môžeme vidieť i pokračovanie, pri ktorom sa nastavenú latku snažil obdobne vysoko udržať rovnaký tím, developer IURIS s ateliérom GRIDO.

Nido
Nido; Zdroj: IURIS

Nido 2 narába so zostávajúcou plochou miesta realizácie. Využíva existujúce územné rezervy a dopovedá pomerne exponované nárožie dvoch frekventovaných komunikácií v bratislavskom Novom Meste. Pri križovatke Trnavskej cesty a Tomášikovej vyrástli dva pozdĺžne obchodno-administratívne objekty kopírujúce tvar pozemku. Vo forme určitej bariéry pomáhajú zabezpečiť kľudnejšiu atmosféru vo vnútrobloku, do ktorého boli vložené dve nové apartmánové stavby.

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Apartmánová časť

Dizajn rezidenčnej časti spoznávame, štýlovo sa zhoduje s ocenenou, zrealizovanou prvou etapou. Jednoznačne identifikujeme charakteristickú členitosť hmotového riešenia s výraznými komunikačnými jadrami, gradujúceho v 15-podlažnej veži a sympatickú archetypálnu oblosť podporenú príjemnou materiálovou skladbou, ladiacou kombináciou drevených lamiel a pohľadového betónu.

 

Nido 2 ponúklo 99 jedno- až päťizbových apartmánov s terasami a balkónmi dosahujúcich parametre trvalého ubytovania a k nim 139 parkovacích miest v garáži a 15 vonku.

Jednotky boli k dispozícií v troch úrovniach vyhotovenia, „Štandard“ s vyhotoveným interiérom bez kuchynskej linky, „Premium“ zahŕňajúci naviac klimatizáciu a „Premium plus“ bez štandardu umožňujúci dokončenie podľa predstáv klienta. Súčasťou vybavenia sú veľkometrážne hliníkové okná a hliníkové elektrické exteriérové žalúzie.

V rámci dispozičných návrhov boli pripravené neobvyklé a vcelku nadštandardné riešenia, napríklad mezonety s tzv. hlavnou alebo rodičovskou zónou so spálňou, kúpeľňou a šatníkom na vlastnom podlaží a tiež niektoré väčšie jednotky s efektným obytným priestorom presvetleným presklenými stenami na dvoch protiľahlých stranách.

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

 

Obchodno-administratívna časť

V kontraste s apartmánovým sa pri trojpodlažnom obchodno-administratívnom celku do popredia dostáva horizontálny rozmer, ktorý podstatne podporuje stvárnenie fasády rozčlenenej jednoducho na presklený parter a jasné striedavo rozmiestnené vodorovné pásy okien a svetlého obkladu na vyšších podlažiach.

Na 1. podzemnom podlaží sú umiestnené parkovacie kapacity, prízemie patrí obchodným prevádzkam a ďalšie dve podlažia sú určené pre administratívu. S ohľadom na celkový ráz komplexu si úsilie o dodržanie kvalitného výsledku môžeme všimnúť aj pri návrhu vnútorných prenajímateľných priestorov. 

Interiér by si mal uchovať poriadok a jednotnosť i po zásahu jednotlivých nájomcov. Zamýšľaný industriálny výraz kancelárskeho prostredia zaistia priznané betónové konštrukcie, liata betónová podlaha, výťahová šachta zo sieťoviny či kovový perforovaný podhľad, vlnitý plech a kopilitové steny v spoločných priestoroch. Výsledok bude doladený a zútulnený farebnými prvkami podľa výberu klienta v podobe napríklad voľného nábytku alebo akustického čalúnenia.

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Nido
Nido; Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Projekt prináša do hlavného mesta osviežujúcu architektúru, pričom prístup vzďaľujúci sa konvenciám tvorby bežných developerských počinov prenikol aj do interiéru. Komplex Nido môže poslúžiť ako pozitívny príklad vďaka určitej veľkorysosti a kultivovanej hravosti.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 17. 11. 2022
  • Tlačiť