Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Zelené Vlčince v Žiline spustili predpredaj bytov

  • 12. 11. 2018
  • Tlačiť

Developerská spoločnosť Reinoo postaví v Žiline svoj doposiaľ najväčší rezidenčný projekt.  Zelené Vlčince vyrastú v zabývanej mestskej časti Vlčince. V pešej dostupnosti od vodného diela a žilinského lesoparku pribudne 140 nových bytov a 200 parkovacích miest.

Zelené Vlčince ponúknu v dvoch bytových domoch 1 až 4-izbové byty, s výmerami od 29 m2 až do 126 m2 a nadštandardné 5-izbové strešné byty s rozľahlými terasami. Novostavby vyrastú v mestskej časti Vlčince, na rozmedzí ulíc Moskovská a Bulharská. Po dokončení výstavby rezidenčných domov vznikne bývanie rodinného typu s výborným dispozičným riešením jednotlivých bytov, nadštandardne veľkými balkónmi a podzemným parkovaním. Veľký dôraz bol pri príprave projektu kladený na využitie ekologických riešení a zeleň. V okolí bytových domov bude realizovaná nadštandardná parková výsadba so vzrastlými stromami s výškou až 6 metrov. Samotné strechy bytových domov budú realizované ako zelené, vegetačné. Inštalácia systémov na vsakovanie dažďovej vody zabezpečí prirodzený odvod vody z územia naspäť do pôdy, namiesto odvádzania do kanalizácie.

Zdroj: Reinoo

„Pri príprave projektu sme sa zamerali na potreby budúcich majiteľov. Verím, že skladbou bytov, ich dispozíciami, občianskou vybavenosťou, ako aj možnosťami tráviť voľný čas, dokážeme naplniť všetky ich potreby. Okrem bytov so štandardnou rozlohou, ponúkneme aj špeciálne veľkometrážne byty. Tie môžu byť so svojou výmerou alternatívou pre bývanie v rodinnom dome,“ povedal Roman Petro, projektový manažér spoločnosti Reinoo.

Zdroj: Reinoo

Jednotlivé domy budú vysoké osem podlaží, pričom posledné podlažie bude ustúpené. Noví obyvatelia Zelených Vlčiniec určite ocenia aj služby v okolí novostavby. V pešej dostupnosti do 15 minút sa nachádza vodné dielo, parky, jasle, škôlky a školy. Takisto pošta, lekárne, obchody, kostol, kaviarne a reštaurácie. Priamo pred projektom vznikne aj nové detské ihrisko. Zahájenie výstavby je naplánované na začiatok roka 2019. S dokončením a kolaudáciou sa počíta ku koncu roka 2020, kedy by sa mohli do novostavby nasťahovať aj prví majitelia.

Zdroj: Reinoo

„Naším cieľom bolo vytvoriť moderné mestské bývanie, ktoré zapadne do koloritu tejto príjemnej štvrte. Rešpektujeme výšku a charakter okolitej zástavby, súčasťou ktorej bude verejne prístupný rozľahlý park a detské ihrisko. Uvedomujeme si, že problémom Vlčiniec je parkovanie. Počet parkovacích miest sme preto nadimenzovali tak, aby nikto z majiteľov bytov nemal strach či bude mať kde večer zaparkovať. Pri kúpe bývania hľadá každý z nás zároveň aj dobrú investíciu. Dbali sme preto na rozumné výmery a čisté dispozície bez hluchých miest. Byty sme dizajnovali tak, aby sa dali ľahko a flexibilne zariadiť,“ vysvetľuje architekt projektu Peter Gažo

Prečítajte si tiež:

Urban Residence – príspevok k mestskosti

Rezidencie pri Mýte – atraktívnejšie využitie prostredia v blízkosti mesta

Račianska ulica, pre autá aj pre ľudí

 

Zdroj: Novostavby.sk, Reinoo


  • 12. 11. 2018
  • Tlačiť

Diskusia