Novostavby.sk

Rezidenčná lokalita pre rodiny sa rozrastie o projekt Livana

  • 20. 12. 2022
  • Tlačiť

Územie s pôvodnou vidieckou zástavbou v Záhorskej Bystrici stratilo svoju dominanciu už dávnejšie. K zväčšovaniu tejto bratislavskej mestskej časti prispievajú výrazne aj stavebné aktivity v lokalite Krče, ktorej ráz zásadne zmenili viaceré rezidenčné projekty. K najnovším prírastkom patrí Livana od spoločnosti lákajúca tzv. „SMART bývaním“, jej realizácia sa postupne rozbieha.

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

 

Lokalita pre rodiny

Bytový súbor Livana bude vybudovaný pri komunikácií Pri Vápenickom potoku a zaradí sa k rastúcej obytnej štruktúre zóny Krče. Spolu s Tílliou a blokmi A a E + B tvorí súčasť staršieho, celkom rozsiahleho projektu Pod Vŕškami, ktorý bol zredukovaný a niektoré pozemky odpredané ďalším developerom. V minulosti sme v tejto súvislosti predstavili súbory Kolísky či Karpatium Rezidencie, pričom noví majitelia pôvodný urbanistický plán do istej miery zachovali a formujúca sa štvrť si našťastie udržala určitú jednotnosť. 

Lokalita býva komunikovaná ako nadštandardná a vhodná pre rodiny, čomu by mala nasvedčovať prítomnosť uzatvorených areálov a jednotlivé bytovky s menším počtom bytov disponujúcich viacerými izbami. Prostredie sa pre rodinné bývanie javí atraktívne vďaka príjemnej dostupnosti voľnočasových aktivít v prírode, a to v blízkych lesoch Malých Karpát dosažiteľných pohodlne chôdzou.

V dobrej vzdialenosti leží tiež vybavenosť v podobe supermarketu, základnej školy, materskej škôlky, priamo pod oknami budú mať obyvatelia autobusovú zastávku. Poslúži tiež budova s lokálnymi potravinami, fitness centrom a kaderníctvom.

Livana
Livana - miesto realizácie; Zdroj: livana.sk

 

Aj väčšie byty v ponuke

V Livane sú naplánované tri päťpodlažné bytové domy s pomerne nekonfliktnou architektúrou, ktorá by mala ladiť s existujúcimi stavbami v susedstve. Opäť uvidíme príbuzný koncept, ustúpené najvyššie podlažie, jednoduché fasády s veľkorysými preskleniami, balkónmi a decentnú farebnú a materiálovú paletu. 

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

V zhode s inými rezidenciami v rámci zóny bol projekt zameraný tiež skôr na rodiny a ako najmenšie ponúka dvojizbové jednotky. Ponuka okrem trojizbových ďalej obsahuje i byty so štyrmi obytnými miestnosťami a priestrannými vonkajšími plochami, situované na najvyšších poschodiach. K všetkým nehnuteľnostiam prislúchajú predzáhradky, balkóny alebo spomínané rozľahlé terasy, rovnako všetky budú odovzdávané v štandarde.

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

 

SMART bývanie

Ako podstatnú výhodu však developer prezentuje zakomponovanie čoraz populárnejších inteligentných technológií prinášajúcich tzv. „SMART bývanie“. K dispozícií sú základné a aj voliteľné riešenia za príplatok, pomocou mobilnej aplikácie môžu rezidenti napríklad otvárať vstupné dvere bez kľúča, ovládať garážovú bránu, žalúzie, teplotu v interiéri, či mať prehľad o spotrebe energií, nadstavby zahŕňajú rovnako bezpečnostné prvky, senzory dymu a vody.

Areál bude ohradený s kontrolovaným vstupom, brána sa automaticky otvorí po rozpoznaní konkrétnej ŠPZ uloženej v systéme. V rámci uzatvoreného dvora budú osadené detské herné prvky. Parkovacie miesta spolu s nabíjacími stanicami pre elektromobily a pivničné kobky budú umiestnené v suteréne. 

Livana
Livana; Zdroj: livana.sk

Stavebné práce na projekte Livana sú na začiatku a s ukončením stavebných prác počíta developer približne o dva roky. Mnohých možno zaujme informácia, že v predaji sú od októbra aj priestrannejšie strešné jednotky.

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 20. 12. 2022
  • Tlačiť