Novostavby.sk

Textilku v Žiline nahradí štýlové bývanie, Modex Residence

  • 03. 11. 2022
  • Tlačiť

Trh so žilinskými nehnuteľnosťami už opakovane pritiahol pozornosť nie celkom tuctovými rezidenčnými projektmi, ktoré svojím dizajnom vybočili z radu bežných bytoviek. Aktuálne sa v tejto súvislosti podarilo upútať novinke Modex Residence. Vyrastie na pozemku po rovnomennom textilnom závode a popri zaujímavej architektúre stojí za zmienku i jej výhodná centrálna poloha.

Modex_Residence
Modex Residence; Zdroj: modex.sk

 

Miesto s minulosťou

Miesto realizácie leží na nároží ulíc Revolučná a Moyzesova, spadá pod mestskú časť Staré Mesto, a jeho minulosť má byť určitým spôsobom zachovaná.

Okrem názvu by sa mala podľa developera odzrkadliť v kvalitách, ktoré chce v projekte budúcim rezidentom sprostredkovať. Štýl a módnosť predtým prezentované v odevoch úspešného žilinského podniku tak budú prítomné aj v novom bývaní, dostatočne vkusnom a tiež súčasnom. 

Nepochybnou výhodou je samotné umiestnenie poskytujúce vymoženosti mestského života, aktívne prostredie a bohatú občiansku vybavenosť v pešej dostupnosti. Známe Mariánske námestie sa dá dosiahnuť po 12 minútach chôdze, podobne ako napríklad Železničná stanica Žilina. Susednú zástavbu tvoria rôznorodé, prevažne rezidenčné, objekty, pričom Modex Residence by ju na základe dostupných vizualizácií mohla doplniť naozaj vydarenou architektúrou.

Modex_Residence
Modex Residence; Zdroj: modex.sk

Zaujímavá architektúra

Stavba nasleduje hranice pozemku a vo finálnej podobe dosiahne 5 nadzemných podlaží. Z návrhu je zreteľná snaha o pochopiteľné akcentovanie nárožia, a to prostredníctvom plnej plochy dotvorenej plastikou inšpirovanou siluetou znaku pôvodnej textilnej spoločnosti.

Hmotu z uličnej strany odľahčuje výrazné ustúpenie dvoch najvyšších poschodí, najmä posledného, a tiež balkóny či lodžie rozmiestnené okolo väčšej časti obvodu, ľahšie pôsobí i parter s veľkoformátovými preskleniami prevádzok a podlubím. Dvorový pohľad sa javí kľudnejší, a to vďaka pravidelnému členeniu a opakujúcim sa výrazovým prostriedkom.

Dominantné materiálové postavenie bude patriť pohľadovému betónu, ktorý pekne ladí s drevom. Ak sa podarí zobrazenú materiálovú paletu dotiahnuť, uvidíme snáď i akúsi dnešnú jemnejšiu interpretáciu brutalizmu.

Modex_Residence
Modex Residence; Zdroj: modex.sk

Modex_Residence
Modex Residence; Zdroj: modex.sk

 

Mestské bývanie

Ponuka obsahuje 48 dvoj- až štvorizbových bytov, niektoré tzv. preplávajúce vzhľadom na koncept s dvomi komunikačnými jadrami. Najvrchnejšie položeným jednotkám pridávajú na atraktivite dlhé presklené steny a skutočne priestranné terasy.

Na jednotlivých podlažiach boli navrhnuté aj odkladacie kobky. K pohodlnému a súčasnému bývaniu prispeje systém Smart living, čoraz viac rozšírené inteligentné technológie zaručia jednoduché ovládanie vykurovania, osvetlenia alebo pohybu žalúzií.

Na prízemí bolo vyčlenených 5 priestorov pre zriadenie prevádzok obchodu a služieb, v rámci objektu vznikne garáž s 95 parkovacími státiami, vybavená i stanicami pre nabíjanie elektomobilov. Uzatvorený vnútroblok o rozlohe 480 m² poskytne chránené územie pre trávenie voľného času, zrealizované v ňou bude detské ihrisko a vysadená zeleň.

Modex_Residence
Modex Residence; Zdroj: modex.sk

V prípade úspešnej realizácie nesúcej sa v duchu predstavených vizualizácií môže byť Modex Residence príjemným architektonickým príspevkom v lokalite a aj dobrým príkladom súčasného mestského bývania

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V centre Bratislavy môže ožiť tradičná pekáreň

Novinka v Banskej Bystrici, Rezidencia Severná prináša priestranné byty

V ďalšom zanedbanom areáli v Ružinove vyrastú nové byty i hotel

 

Zdroj: Nehnuteľnosti.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 03. 11. 2022
  • Tlačiť