Novostavby.sk

Urban Residence – príspevok k mestskosti

  • 08. 11. 2018
  • Tlačiť

Do skladačky mestského prostredia okolo Račianskej ulice sa doplnil nový kus. Na ploche bývalého skladového areálu Ferony, susediacej s opustenou stanicou Bratislava filiálka, vyrastá Urban Residence od developera Lucron. Obytný súbor sa skladá zo štyroch samostatných objektov, medzi ktorými bol už z veľkej časti vybudovaný veľkorysý verejný park.

Zdroj: Lucron

Časti AI a AII umiestnené rovnobežne s cestnou komunikáciou sú v súčasnosti úspešne ukončené. Pozdĺž Račianskej tak pribudli dve 7 podlažné stavby, ktoré zadefinovali ďalší úsek uličnej čiary. Architektonické prostriedky sú jednoduché, jednoznačne riešenú fasádu rozčleňuje farebné opláštenie na 5 dielov. Ku každému bytu prislúcha balkón, ten zároveň predstavuje nosný výrazový prvok stavby. Ustúpenie hmoty budovy od hlavnej cesty umožnilo vznik cyklotrasy a pešieho priestoru.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Na budove B s 8 nadzemnými podlažiami momentálne prebiehajú stavebné práce na fasáde, ukončenie je naplánované na 2. štvrťrok 2019.  S 12 podlažnou etapou C developer ešte len začína. Spolu 80 bytov a apartmánov je v predaji, termín ukončenia sa predpokladá v 2 štvrťroku 2021. V oboch prípadoch pôjde opäť o triezvu architektúru s čistým, pravouhlým členením fasád a balkónmi okolo obvodu celej budovy, podobne ako v prípade častí A.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Ráz predtým priemyselnej zóny sa zmenil v prospech ľudí. Miestnych i okoloidúcich určite poteší živý parter vyhradený obchodným prevádzkam a službám. Obyvatelia budú mať k dispozícií kaviareň, pekáreň, drogériu, predajňu slovenských potravín, mäsiarstvo, ale aj lekáreň, či ambulanciu všeobecného lekára. Kontakt rušnej ulice s vnútorným dvorom zabezpečujú dve pasáže. Keď nimi prejdeme, otvorí sa pred nami zelený vnútroblok s plochou 6000 m2. Pôjde o najväčší verejný park na súkromnom pozemku v Bratislave, pričom vo finálnej podobe pribudne ešte detské ihrisko so zvyšnými sadovými úpravami a cyklostojanmi.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Podobne ako pri vedľa stojacom súbore Rezidencie pri Mýte, aj tu sa stretávame so zaujímavými parkovými úpravami. Upúta nás zatrávnený terén formovaný do vĺn, ktorý nemá len estetickú funkciu. Zvyšuje sa množstvo substrátu pre dreviny, vďaka čomu môžu byť na streche podzemnej garáže vysadené vzrastlé stromy. Nápad navyše pôsobí ľahko a hravo. Príťažlivé sadové úpravy v kombinácií s otvoreným priestorom a obchodnými prevádzkami, či službami po oboch stranách domov vytvárajú potenciál pre prostredie plné aktivít i sociálnych kontaktov.

Zdroj: Novostavby.sk

Celková koncepcia naznačuje, že do územia bude prúdiť život a ľudia sa tu radi zastavia. Cyklotrasa a pešie prepojenia začleňujú obytný súbor do existujúceho prostredia, pričom vytvárajú náznaky pre rozvoj okolitých lokalít. Mestský charakter Račianskej ulice sa vďaka realizácií novostavieb smerom do starého mesta začína posilňovať.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rezidencie pri Mýte – atraktívnejšie využitie prostredia v blízkosti mesta

Račianska ulica, pre autá aj pre ľudí

Polyfunkčný dom Premiére

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 08. 11. 2018
  • Tlačiť