Novostavby.sk

Podcast: Ako si zabezpečiť svoj dôchodok vďaka investovaniu

  • 05. 08. 2022
  • Tlačiť

Banky nám často ponúkajú mnoho produktov – či už rôzne sporenia alebo životné poistenia. Ako sa v nich ale vyznať? A oplatí sa nám sporiť aj na dôchodok alebo sa stačí spoliehať v tejto oblasti na štát? A ako si môžeme lepšie zhodnotiť naše financie alebo sa čo najrýchlejšie zbaviť hypotéky. Na všetky tieto otázky dostanete odpovede v podcaste portálu Nehnuteľnosti.sk s generálnym riaditeľom spoločnosti Finax Jurajom Hrbatým.

Investovať sa dá aj s malou sumou

Peniaze by mali pre nás podľa Hrbatého stále pracovať. „Finančné trhy už  majú dnes svoj prepad za sebou, už poklesli o 25 percent. Dnes sú „výpredajové“ ceny, tak si myslím, že je trošku vhodnejšia doba zhodnocovať peniaze investovaním či už podielovými fondami v bankách, ale ešte lepšie v indexových fondoch.“  Investovať sa dá začať už s 20 eurami. „Doteraz bolo to investovanie naozaj také, že ľudia mali pocit, že to je len pre bohatých. My sme prišli s revolučným spôsobom investovania, keď cez jednoduchú aplikáciu alebo online, prídete k nám a  za 10 – 20 minút máte založený účet a zainvestované. Môžete byť úplný laik.“

 Ak by ste chceli začať s investovaním, no stále váhate, tak kliknite na tento zľavový odkaz. *

*Na založenom majetkovom účte nebude spoločnosť Finax účtovať vstupné poplatky vo výške 1% + DPH navždy. Klientovi bude odpustený poplatok za riadenie portfólia vo výške 1% + DPH na prvých 500€ na jeden rok od založenia účtu. Zľava je platná na účty založené do 20.8.2022 vrátane.

Viac o tom:

  • ako funguje I. II. a III. dôchodkový pilier
  • aké výhody má II. pilier a v ktorých fondoch sa najlepšie zhodnocujú peniaze
  • pre koho je vhodné životné poistenie a či sa vôbec oplatí a do akého veku
  • ako si lepšie sporiť na svoj život

sa dozviete v druhom diele podcaste portálu Nehnutelnosti.sk s redaktorkou Zuzanou Majerčíkovou a generálnym riaditeľom spoločnosti Finax Jurajom Hrbatým.

 


  • 05. 08. 2022
  • Tlačiť