Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Rezidencie pri Mýte – atraktívnejšie využitie prostredia v blízkosti mesta

  • 06. 11. 2018
  • Tlačiť

Rezidencie pri Mýte sa podieľajú na rozsiahlej premene a skultúrnení značne zanedbaného územia v zaujímavej lokalite. Na ploche vyčlenenej Račianskou, Škultétyho, Kominárskou ulicou a bývalou železničnou stanicou Bratislava filiálka mal najprv stáť projekt Slovany s dvoma 41 poschodovými vežiakmi. Neskôr sa plány zmenili a bol ohlásený zámer vybudovať Obytný súbor Škultétyho s parkovacím domom.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Developer Penta Real Estate nakoniec svoj najväčší rezidenčný projekt vybudoval v dvoch dnes už skolaudovaných etapách pod názvom Rezidencie pri Mýte. Pozostávajú z 9 bytových domov šachovnicovo rozmiestnených pozdĺž hlavnej osi paralelnej s Račianskou. V 6, 7, 8 a jednom 12 podlažnom objekte vzniklo 329 bytov s podzemným parkovaním. Namiesto zamýšľanej výstavby parkovacieho domu je však do budúcnosti plánovaná etapa 3, vybudovanie ďalšieho bytového domu pozdĺž Račianskej ulice. Súčasťou celého projektu bude aj občianska vybavenosť o rozlohe viac ako 1000 m² a 767 parkovacích miest.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Dojem, ktorý nadobudneme priamo medzi budovami je úplne iný, ako ten, čo sa ponúka z väčšej vzdialenosti. Až zblízka naozaj vyniknú tieniace panely, ktoré svojim perforovaním decentne ozvláštňujú jednotlivé fasády. Posuvný systém vystupuje ako hlavný výrazový prostriedok architektúry. Spolu s celkovým riešením a použitím len béžovej farby zabezpečuje, že objekty pôsobia veľmi kompaktne. Tieniace panely nám na terase, či lodžii doprajú stupeň intimity, aký práve potrebujeme.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Okrem fasádneho systému však bežného pozorovateľa pravdepodobne upúta vonkajšie prostredie. Podobne ako pri viacerých novostavbách v súčasnosti, napr. Nový Ružinov, aj tu sa stretávame so zaujímavým riešením verejného priestoru. Zrealizované boli rozličným spôsobom dotvorené zelené plochy, pričom hlavnou osou komplexu sa tiahne vydláždená promenáda s ostrovčekmi zelene. Okolo fasád  boli vysadené skutočne bohaté záhony. Svieže, rôznofarebné rastliny kontrastujú s jednofarebnými fasádami. Do terénu boli efektne zakomponované šmykľavky, či siete na lezenie, opäť nejde o typickú ponuku detských herných zostáv. Bezbariérový pohyb v rámci areálu zabezpečujú elegantné rampy, ktoré predstavujú neoddeliteľné prvky nového stavebného počinu.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Penta Real Estate

Vďaka estetickému stvárneniu a rozostaveniu bytových domov máme napriek neďalekej rušnej radiále pocit súkromia a kľudu. Prekvapí aj ľudské merítko celého projektu. Uvidíme,  ako bude obytný súbor pôsobiť po dostavbe poslednej plánovanej etapy. Orientáciou pozdĺž dopravnej komunikácie by mal so susediacim projektom Urban Residence definovať ďalšiu časť Račianskej ulice a prispieť tak k lepšej celistvosti mestského prostredia. Územie v blízkosti centra mesta zároveň dostáva atraktívnejšiu funkčnú náplň.

Zdroj: Penta Real Estate

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Račianska ulica, pre autá aj pre ľudí

Polyfunkčný dom Premiére

Bývanie v centre diania – Rezidencia Blumental

Zdroj: Novostavby.sk


  • 06. 11. 2018
  • Tlačiť

Diskusia