Novostavby.sk

Nové byty Camelia Residence prinesie do centra Piešťan prestavba hotela Satelit

  • 09. 08. 2022
  • Tlačiť

Opätovné využívanie starších budov môže priniesť zaujímavé kvality, originálne priestory a tiež umiestnenie v atraktívnej lokalite uprostred zabývanej mestskej štruktúry. S podobnými výhodami sa bude spájať i prestavba v snáď najslávnejšom slovenskom kúpeľnom meste. Premenu pomerne výrazného hotela Satelit na bytový komplex Camelia Residence zrealizuje spoločnosť Urban & Partner priamo v centre Piešťan.

Camelia_Residence
Camelia Residence; Zdroj: Urban & Partner

 

Prémiová lokalita

Jedným z nepopierateľných lákadiel pomocou, ktorého má nové bývanie potenciál osloviť je bezpochyby adresa. Námestie Juraja Murgaša leží naozaj v pešej dostupnosti nielen k bohatej vybavenosti, už očakávanej od centrálnej polohy, ale rovnako ku vychýreným, užitočným miestnym atrakciám. Okolo 10 minút chôdze po Winterovej ulici, pešej zóne a dôležitej spoločenskej línií sídla, a následne po ikonickom Kolonádovom moste bude trvať cesta na svetoznámy kúpeľný ostrov so všetkými súvisiacimi atrakciami.

Typické črty vyniknú i po prestavbe

Projekt Camelia Residence zveril developer architektonickému ateliéru MOROCZTACOVSKY, podpísali sa napríklad pod nadštandardne koncipovaný ORBIS Premium v obdobne exponovanej lokalite, v centre Nitry. 

Po prerábke si pôvodne hotelové zariadenie ponechá svoje najsilnejšie črty. Zachovaná bude charakteristická horizontalita hmotového riešenia podporená dlhými balkónmi i výrazné zalomenia priečelia. K najzásadnejším zmenám patrí doplnenie nadstavby nad menšou časťou pôdorysu, objekt tu dosiahne maximálne šesť podlaží, a zakomponovanie parkovacích kapacít. Určitým osviežením pochopiteľne prejde tiež fasáda, ktorej úpravy by mohli celkový dojem zo stavby posunúť súčasnejším smerom.

Camelia_Residence
Camelia Residence; Zdroj: Urban & Partner

 

Nezabúda sa ani na trendy

Aktuálnym trendom vychádza návrh v ústrety plánovanou zelenou strechou a fotovoltaickými panelmi osadenými v záujme znížiť energetickú náročnosť zariadení najmä v spoločných priestoroch. Zároveň prebieha prieskum medzi potencionálnymi kupujúcimi ohľadom prípadného zabudovania inteligentných systémov.

Nové byty aj prevádzky

Celkovo do piešťanskej centrálnej oblasti pribudne 48 jedno- až štvorizbových bytov a apartmánov s lodžiami a terasami, ktorých výmery sa pohybujú od 36 do 123 m². Cena zahŕňa vyhotovenie v stave „holobyt“, developer však poskytuje dotiahnutie interiéru do štandardu podľa požiadaviek zákazníka.

Možnosti parkovania zahŕňajú vnútorné a vonkajšie státia, k dispozícií bude nabíjacia stanica pre elektromobily a priestor pre uskladnenie bicyklov.

Prízemie bude opäť vzhľadom na pozíciu stavby venované aj obchodným prevádzkam, vznikne ich 7 o rozlohách od 35 do 76 m² a odovzdávané budú ako „holopriestory“. V rámci dispozičného riešenia sa zároveň počíta so zriadením recepcie so stálou službou a jej užívanie bude na rozhodnutí nových majiteľov.

Camelia_Residence
Camelia Residence; Zdroj: Urban & Partner

Na stavenisku už začali práce na dopravnej infraštruktúre, na ktorú bolo vydané právoplatné stavebné povolenie, hlavný stavebný objekt sa aktuálne nachádza v stavebnom konaní. Zavŕšenie realizácie projektu Camelia Residence zatiaľ pripadá podľa developera Urban & Partner na koniec budúceho roka.

 

Alfonz Mucha ako inšpirácia

Názov Camelia Residence bol inšpirovaný obrazom Dáma s kaméliami od secesného maliara a grafika Alfonza Muchu, ktorý do Piešťan chodieval často aj s dcérou. Reprodukcie jeho diel spolu s dekoráciami v štýle art-deco budú zdobiť aj interiéry bytového komplexu.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Výstavba v ikonickom trnavskom cukrovare bola zahájená

Pekný projekt pri Železnej studničke je v príprave

Bývanie pri jazere blízko Bratislavy v príjemných rodinných domoch

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 09. 08. 2022
  • Tlačiť