Novostavby.sk

Cisárky, rezidenčný projekt v novej obytnej zóne v Seredi

  • 11. 08. 2022
  • Tlačiť

Dnes prinášame na náš blog po prvýkrát článok o developerskom projekte realizovanom v rámci mesta Sereď. Do novej rozvojovej zóny sídla, v ktorej sa postupne rozširuje rôznorodá rezidenčná zástavba, pribudne projekt realizovaný spoločnosťou Stavflex s. r. o. pomenovaný Cisárky. Jeho výstavba sa rozbehla tento rok.

 

Cisárky_Sereď
Cisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Nová obytná štvrť

Cisárky rastú v stavebne aktívnej oblasti na severe zastavaného územia Serede v mestskej časti Stredný Čepeň, kde môžeme sledovať rozličné stavebné prejavy. Pestrú zmesku samostatne stojacich rodinných domoch dopĺňajú napríklad aj „radovky“. 

Medzi prednosťami formujúcej sa štvrte je komunikovaná pokojná atmosféra spojená s prílevom obyvateľov z radov pravdepodobne skôr tzv. bonitnejších klientov, ktorí rovnako hľadajú nové bezproblémové susedstvo. Lokalita ďalej umožňuje rýchly prístup k dôležitému dopravnému ťahu, samotné miesto realizácie leží v blízkosti niekoľkých cykloturistických ciest vedúcich do mesta vzdialeného pár minút a tiež v atraktívnej prírodnej línií popri Váhu. 

Cisárky_Sereď
Cisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Jednoduchý, účelný dizajn

Rezidenčný projekt pozostáva zo štyroch dizajnovo zhodných bytových domov, pričom výsledok by mal byť čistý a zodpovedajúci typologickému druhu stavby. Ako býva zvykom, hmoty vyrastajúce z nekomplikovaného obdĺžnikového pôdorysu oživuje ustúpenie najvrchnejšieho, v tomto prípade piateho, nadzemného podlažia, príjemne pôsobí jednoduchý počin v podobe rastra pravidelne rozmiestnených lodžií.

Nosný systém tvorí železobetónový skelet, priečky v bytoch budú z akustickej tehly.

Cisárky_Sereď
Cisárky; Zdroj: cisarky.sk

Cisárky_Sereď
Cisárky; Zdroj: cisarky.sk

Cisárky_Sereď
Cisárky; Zdroj: cisarky.sk

 

Holobyt aj štandard

Spolu bude vybudovaných 108 bytov, a to prevažne dvoj- a trojizbových, skladbu spestrujú jednoizbové jednotky na prízemí a štvorizbové na piatom nadzemnom podlaží. Ku všetkým prislúchajú vonkajšie plochy, lodžia, predzáhradka alebo priestranná terasa, do výbavy ďalej patrí podlahové kúrenie, rekuperácia a príprava na vonkajšie žalúzie. V cene nehnuteľnosti je vyhotovenie do štádia „holobyt“, za príplatok však môže byť poskytnutý štandard zahŕňajúci dlažby, obklady, sanitu, plávajúce podlahy, interiérové dvere a maľovku. 

Finálny stav projektu Cisárky samozrejme počíta s úpravami okolia a vnútroblokov. Parkovacie miesta (rovnako v predaji) v celkovom počte 150 kusov nájdu klienti v garážach zapustených do terénu alebo vedľa bytoviek. V ponuke sú tiež služby ako upratovanie spoločných priestorov a letná/zimná údržba okolia.

Cisárky_Sereď
Cisárky-výstavba; Zdroj: Stavflex s. r. o.

Cisárky_Sereď
Cisárky - výstavba; Zdroj: Stavflex s. r. o.

Bývanie budúci rok

Na stavenisku aktuálne prebiehajú práce súvisiace so zakladaním objektov, realizujú sa výkopy a betónujú základové pásy. Za priaznivých podmienok by podľa odhadov realizátora mohol byť do konca tohto roka postavený skelet do výšky druhého nadzemného podlažia. Zavŕšenie výstavby sa očakáva v druhej polovici roka 2023.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Výstavba v ikonickom trnavskom cukrovare bola zahájená

Pekný projekt pri Železnej studničke je v príprave

Bývanie pri jazere blízko Bratislavy v príjemných rodinných domoch

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 11. 08. 2022
  • Tlačiť