Novostavby.sk

Súbor domov Lintavy v rýchlo rastúcej Stupave priamo pri lese

  • 26. 07. 2022
  • Tlačiť

Stupava, prvé väčšie mesto za severným okrajom Bratislavy láka bývaním dostupným cenou a rovnako, v prípade záujmu cestovať pravidelne do hlavného mesta, i vzdialenosťou. Záujemcov o novú nehnuteľnosť, ktorí toto kľudnejšie sídlo zvažujú možno osloví projekt Lintavy, osadený v susedstve skôr vidieckeho rázu. K dotiahnutosti výsledku by mala prispieť skutočnosť, že za návrhom stojí ateliér APEX A vystupujúci zároveň v úlohe developera pod názvom Lintavy, s.r.o.. 

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

 

Pokojná rezidenčná štvrť

Miesto realizácie sa nachádza v príťažlivej lokalite na terasách bývalých vinohradov, priamo pri lesoch Malých Karpát, na mierne stúpajúcom teréne. V bezprostrednom okolí sa rozkladá novšia nízkopodlažná rezidenčná zástavba, pričom menej ako kilometer od staveniska stojí Základná škola kpt. Jána Nálepku so športovou halou a o pár desiatok metrov ďalej narazíme na Hlavnú ulicu ponúkajúcu rozličnú vybavenosť. 

Dizajn neurazí

Lintavy prinesú 18 samostatne stojacich rodinných domov rozmiestnených pozdĺž novovybudovanej komunikácie rovnobežnej s ulicou Konvalinková. Architekti sa pohrali so sympatickým archetypálnym objektom, jednoduchý kváder so sedlovým prestrešením ľahko rozšírili do tvaru „L“ a osviežili pridaním šikmých hrán.

Pomerne čistý dojem bol zabezpečený pomocou úsporného narábania s výrazovými prostriedkami, na fasádach dominuje biela omietka, ktorú miestami dopĺňajú drevené prvky.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

 

Tri typy dispozícií

Ponuka pozostáva z troch typov dispozičných riešení. Vo všetkých však nájdeme 5 obytných miestností a medzi nimi jeden otvorený spoločenský priestor zlučujúci obývačku, kuchyňu a jedáleň, ktorý podľa dnešných nárokov poskytuje dobrý kontakt s exteriérom, t. j. aj východ na záhradnú terasu.

Na prízemí boli naplánované ešte dve ďalšie izby, technická miestnosť, šatník, hygienická miestnosť a komora. Poschodia majú zhodne po dve spálne a kúpeľňu. Pred každým objektom sú vyhradené plochy pre tri osobné automobily.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

 

Tepelné čerpadlo v štandarde

Stavby sú navrhnuté z muriva Ytong, pričom na obvodových stenách bude použitý 200 mm zatepľovací systém s povrchovou vrstvou v podobe silikónovej omietky, šikmá strecha bude ukončená hliníkovou plechovou krytinou. Vybrané boli plastové výplne so šesťkomorovými rámami a izolačným trojsklom, strešné okná sú značky Velux. 

Zdrojom tepla pre vykurovanie a TÚV bude tepelné čerpadlo VIESSMANN aj s funkciou chladenia. Zrealizované bude podlahové vykurovanie na prvom nadzemnom podlaží a rozmiestnené nízkoteplotné vykurovacie telesá s ventilátorom v izbách na poschodí (funkcia vykurovania a chladenia).

Nehnuteľnosti vyhotovuje developer do stavu „holodom“. V prípade záujmu o kompletné doladenie interiéru podľa predstáv klienta bola nadviazaná spolupráca s interiérovým štúdiom CYMORKA zaručujúca aj určité finančné benefity.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

Lintavy
Lintavy; Zdroj: Lintavy, s.r.o.

Pokrok na stavenisku

Výstavba projektu Lintavy je aktuálne rozbehnutá, na konci júna bolo možné sledovať dokončovanie striech. Developer zároveň predpokladá, že v strede leta by mal zavŕšiť práce na niekoľkých domoch. Súčasne prebieha realizácia spevnených plôch z drenážnej dlažby, dažďovej kanalizácie a vsakovacích zariadení. Z prvej a druhej etapy boli všetky nehnuteľnosti už vypredané.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Areál textilnej továrne sa premení na štvrť Rezidencie Slovenka

Slovenské prvenstvo na bratislavskom nábreží

V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 26. 07. 2022
  • Tlačiť