Novostavby.sk

Pekný projekt pri Železnej studničke je v príprave

  • 19. 07. 2022
  • Tlačiť

Oblasť Patrónky sa v rámci Bratislavy zaraďuje k lokalitám s rastúcim potenciálom, ktorý platí i pre realizáciu rezidenčných stavieb. Atraktívne miestne podmienky spolu s aktuálnym a očakávaným rozvojom územia priťahujú viac pozornosti a záujemcov o nové bývanie tak môže osloviť aj projekt PRI STUDNIČKE od STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o., priblížený v našom dnešnom článku.

Prvé lákadlo predstavuje vkusná nadčasová architektúra. K jej vytvoreniu prispeli hneď dva pomerne známe, skúsené a osvedčené ateliéry s peknými portfóliami, v úvode GutGut a následne Pantograph. Druhým a rozhodne dôležitým je samotné okolie bytového domu. 

PRI_STUDNICKE
PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

 

Lokalita s potenciálom

O zaujímavých podmienkach pre budúce bývanie môže presvedčiť výhodná pestrosť oblasti. V blízkosti sa rozkladá Železná studnička, inšpirácia pre názov projektu. Rozsiahla rekreačno-oddychová lokalita so širokými možnosťami pre trávenie voľného času príjemne vyvažuje frekventovanú cestnú sieť s aktívne využívanou zastávkou MHD Patrónkou i užitočnú prítomnosť obchodnej zóny WESTEND BUSINESS PARK. Atraktivitu susedstva ďalej zvyšuje veľká plánovaná investícia CAMPUS ESET od spoločnosti ESET vkladaná do areálu Vojenskej nemocnice.

Miesto realizácie bude prístupné z účelovej komunikácie napojenej na ulicu K Železnej studienke. Z východu ho vymedzuje potok Vydrica, ktorý spolu so susediacimi nebytovými objektmi prirodzene ovplyvnil výsledný koncept. 

PRI_STUDNICKE
PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

 

Vydarená stavba a dva dvory

Na predmetnom pozemku má vzniknúť bytový dom zložený zo 4 jednotne stvárnených sekcií s dvomi charakterovo rozdielnymi dvormi. Občianskym, orientovaným smerom k existujúcim budovám a intímnejším priestorom s rekreačnou funkciou situovaným povedľa uvedeného vodného toku. Vydarená stavba sa hmotovým riešením aj výrazom v potrebnej miere nalaďuje na okolitú zástavbu. Najvyššie sekcie projektu dosiahnu 8 nadzemných podlaží a prevažne čistobiele fasády doplnia veľkorysé okenné otvory a jednotné zábradlia. S ohľadom na 2 plánované komerčné prevádzky bude parter odlíšený osadením presklených stien.

Vertikálna časť nosného systému pozostáva z kombinácie železobetónových stien a stĺpov (v suteréne oceľových), zvislú tvoria železobetónové stropné dosky, pričom na najvrchnejšej bude zrealizovaná extenzívna vegetačná strecha. Použitý bude kontaktný zatepľovací systém s finálnymi povrchovými úpravami v podobe bielej tenkovrstvovej silikónovej omietky a tehličkového obkladu na plochách prízemia. 

PRI_STUDNICKE
PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

PRI_STUDNICKE
PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

 

Priestranné 4-izbové byty v ponuke

Developer celkovo vyhotoví 88 bytov s 1,5 až 4 obytnými izbami, ktoré sa predávajú v štandarde, do určitého bodu výstavby sa však klient bude môcť rozhodnúť pre holobyt či nadštandard. Súčasťou výbavy bude rekuperácia, podlahové vykurovanie a príprava na klimatizáciu, všetky okná budú zatienené. Štyri 4-izbové jednotky disponujú vlastným výstupom na strešnú terasu.

Parkovacie kapacity sa odsúvajú do dvojpodlažného suterénu s priestorom pre zriadenie nabíjacích staníc pre elektromobily, pre návštevy bude vytvorené parkovanie v exteriéri. Na plochách medzi bytovým domom a potokom Vydrica pribudne detské ihrisko a parkové úpravy zahŕňajúce promenádu popri vodnom toku.

PRI_STUDNICKE
PRI STUDNIČKE; Zdroj: STUDNIČKA DEVELOPMENT s.r.o.

Projekt PRI STUDNIČKE sa práve nachádza vo fáze územného konania, ktorého výsledok by mohol byť správoplatnený v najbližších týždňoch. Zahájenie realizácie sa odhaduje v 1Q 2023, pričom na stavenisku ešte neprebiehajú žiadne práce, doba trvania výstavby sa odhaduje na 20 mesiacov.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Areál textilnej továrne sa premení na štvrť Rezidencie Slovenka

Slovenské prvenstvo na bratislavskom nábreží

V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 19. 07. 2022
  • Tlačiť