Novostavby.sk

Neobvyklé strechy projektu na Kubínskej Holi inšpirovali hory

  • 05. 07. 2022
  • Tlačiť

Projekt Hillside bol na našom blogu uvádzaný ako veľmi pozitívny príklad medzi nehnuteľnosťami rekreačného charakteru. Pochváliť sa ním môže spoločnosť BL, s.r.o., ktorá ho zrealizovala na území Oravského regiónu cestovného ruchu. Jednoznačné prednosti v podobe vydarenej architektúry a lákavého prostredia oslovili niektorých klientov natoľko, že sa v ňom rozhodli bývať aj dlhodobejšie.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

 

Pôsobivá lokalita 

K pôsobivému výsledku výrazne prispelo umiestnenie súboru Hillside. Trojica objektov bola osadená do pomerne voľnej prírodnej krajiny, do blízkosti nástupnej stanice lanovky a lyžiarskych svahov strediska SKI PARK Kubínska hoľa a vzhľadom na svoju vyvýšenú polohu poskytuje zaujímavé výhľady.

 

Pôsobivá architektúra

Autorov, celkom vhodne, inšpirovala priamo lokalita. Extravagantné prestrešenia sú reakciou na pohoria v dohľade, ako predobraz pre návrh nepravidelne tvarovaných šikmých rovín poslúžili práve Západné Tatry, Chočské vrchy či Kubínska hoľa.

Spolu s hmotovým riešením fungujú s okolím i trendy materiály a ich rozmiestnenie na jednotlivých fasádach. 

Akúsi podnož vymedzuje omietka od firmy STO s imitáciou brúseného pohľadového betónu. So zimnou krajinou splýva biela farba a ako dobrá voľba sa ukázal tiež obklad z červeného smreku použitý na vstupných priečeliach, od ktorého sa očakávajú efekty súvisiace s postupnou zmenou odtieňa tohto prírodného materiálu.   

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

 

Zacielené na výhľady

Žiaduci kontakt s atraktívnym exteriérom zabezpečujú veľkorysé presklené otvory s drevenými rámami doplnené neobvyklo hlbokými balkónmi. Pohľady z francúzskych okien neruší žiadna zbytočná konštrukcia, ako zábrana boli totiž osadené elegantné sklenené platne. Na najvyšších podlažiach nájdeme priestranné terasy.

Pekné výhľady z každého apartmánu však v prvom rade sprostredkovalo ich rozloženie na podlažiach a samotná organizácia trojice objektov.

V ponuke 52 apartmánov upútajú rozhodne tie, ktoré vznikli v podstrešných priestoroch. Nadštandardná svetlá výška umožnila vytvorenie medziposchodia a tzv. loftového zážitku bývania. Užívatelia majú potom k dispozícií ďalšiu plnohodnotnú izbu, herňu alebo čitáreň. 

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

 

Komfortné bývanie i prenájom

V Hillside bolo zrealizované wellness s kapacitou do 12 ľudí, vybavené vírivou vaňou, suchou a parnou saunou, vyhrievanými lavicami a tepidáriom, v exteriéri k nemu prislúcha veľká terasa. Disponuje tiež recepciou a barom pre občerstvenie. 

Hillside
Hillside - Wellness; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside - Wellness; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside - Wellness; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside - Wellness; Zdroj: BL, s.r.o.

 

K uživateľskému komfortu prispieva správa apartmánových domov prostredníctvom správcu. Postarané je o upratovanie spoločných priestorov, o letnú a zimnú údržbu, napríklad kosenie trávy a starostlivosť o okolie, odhŕňanie snehu na parkovacích miestach a spoločných častiach - chodníkoch. Zaistené boli aj služby domovníka.

Prenajímanie uľahčuje i použitie inteligentných kľučiek, ovládateľných cez mobilné zariadenia, check in a check out tak môže majiteľ vykonať pohodlne na diaľku. S ohľadom na zameranie projektu prislúcha ku každej jednotke pivničná kobka slúžiaca na odkladanie športového náčinia.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

Hillside
Hillside; Zdroj: BL, s.r.o.

 

Projekt bol ukončený

Apartmánové domy Z a Y boli skolaudované v novembri minulého roku, posledný X pribudol v marci, plus nedávno boli vykonané sadové úpravy a okolie sa zazelenalo.

Klientelu, ktorá si kúpila nehnuteľnosť hodnotí developer ako rôznorodú. Pozostáva z „domácich“, z Dolného Kubína, ale aj obyvateľov z rozličných kútov Slovenska žijúcich dlhodobo v zahraničí hľadajúcich investičnú príležitosť. Pre niektorých sa stal Hillside miestom pre dlhodobé bývanie, pôsobivé výhľady do krajiny sú rozhodne príjemným spestrením každého dňa. 

Okrem Hillside sa spoločnosť BL, s.r.o. venuje aj ďalším povšimnutiahodným projektom. Medzi rekreačné nehnuteľnosti v portfóliu patria tiež aktuálne realizované Apartmány Bešeň, pričom pozornosť si rozhodne zaslúži prestavba hotela na bytový dom s názvom Zelená lipa v Dolnom Kubíne.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V bytovom dome Panský dvor bude sídliť aj Obecný úrad Sekule

Hotel v Dolnom Kubíne mení BL, s. r. o. na nadčasovú bytovku

Filmy Matrix a Hobit, inšpirácia pre víťazný „office roka“

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 05. 07. 2022
  • Tlačiť