Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Bývanie v centre diania – Rezidencia Blumental

  • 23. 10. 2018
  • Tlačiť

Nie je to dávno, čo sa na ploche vymedzenej ulicami Radlinského a Mýtnou nachádzal zanedbaný areál bývalej tabakovej továrne.  Na virtuálnej prechádzke Radlinského ulicou nám zábery Google Street View z roku 2014 ešte ukazujú ošarpaný múr, ako posledný pozostatok po priemyselných budovách, v tesnom susedstve s obytným komplexom Nová Mýtna.

Zdroj: Corwin

Zdroj: Corwin

Súčasnosť nám však poskytuje úplne iný obraz. Na pozemku pôvodnej industriálnej pamiatky vyrástla Rezidencia Blumental, projekt z portfólia developerskej spoločnosti Corwin a.s., spolu s administratívnou časťou Blumental Offices. Nevyužívané územie podstúpilo kompletnú premenu a dostalo novú funkčnú náplň.

Rezidenciu Blumental tvoria 6 až 8 podlažné bloky obytných budov rozdelených do etapy 1 a 2, pričom tie s väčším počtom podlaží sú orientované do Mýtnej ulice, kde kaskádovito ustupujú. Či už sa pohybujeme po Radlinského alebo Mýtnej, novostavba si s existujúcim prostredím, dá sa povedať, nažíva v zhode. Hmotovým riešením projekt dopĺňa prázdne miesta v zástavbe oboch ulíc, použitím kultivovanej architektúry a decentným výberom farieb sa zase podarilo zvýšiť estetický dojem z celej štvrte. Veľmi elegantná je najmä štruktúra kamenného obkladového materiálu na fasáde. Vďaka svojmu architektonickému riešeniu, rozčleneniu hmôt a stvárneniu fasád smerom do ulíc, pôsobia objekty nižšie ako v skutočnosti sú.

Pohľad z Radlinského ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Pohľad z Mýtnej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Rozmiestnením bytových blokov vzniká vnútorný, zelený dvor s detským ihriskom do veľkej miery uzatvorený pred okolím. Podobne ako iné dvory v oblasti Račianskeho mýta, aj tento poskytuje únik pred vonkajším ruchom a dáva možnosť dopriať si chvíle relaxu na skok od centra mesta. Otázka jeho prepojenia s vnútroblokom susediaceho komplexu je momentálne otvorená. Nastala zmena vo vlastníckej štruktúre správcu Novej Mýtnej a developer Rezidencie Blumental sa téme plánuje venovať. Podiel zelených plôch zvyšujú aj zelené vegetačné strechy s vodozádržnou funkciou.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Atraktívnym bonusom v koncepcii komplexu Blumental, ktorý má rozhodne pridanú hodnotu aj pre širšie okolie, je vytvorenie námestia so zeleňou medzi rezidenčnou a výškovo dominantnou administratívnou časťou projektu. Námestie Mateja Korvína sa otvára do Radlinského ulice a pôsobí ako vyvažujúci prvok v hustnúcej zástavbe. Mesto sa tým zrazu pre ľudí zväčšuje, predtým zabudnutá oblasť aj vďaka umiestneniu rôznych obchodných prevádzok v parteri opäť komunikuje a priťahuje život. Na svoje si tak prídu hlavne tí, čo túžia bývať v centre diania.

Zdroj: Novostavby.sk

Rešpektovaním uličných čiar, vyplnením chýbajúcich miest spolu s ladením architektúry prispieva Rezidencia Blumental k skompaktneniu výstavby v oblasti Račianskeho mýta. Vzhľadom na bohatý výber stavieb, ktoré sa tu vyskytujú, sa táto skutočnosť javí nanajvýš žiaduca. Netypická možnosť vlastniť byt umiestnený doslova nad novým námestím istotne napomáha aj popularite projektu, väčšina bytov je v súčasnosti už predaná.

Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Nový Ružinov ponúka aj miesto pre relax

Nový Ružinov – moderné mestské bývanie

Historický nádych bytov na Beskydskej 10

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 23. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia