Novostavby.sk

V „Cvernovke“ sa rozbehne výstavba ďalších bytov a kancelárií

  • 28. 04. 2022
  • Tlačiť

Transformácia areálu Bratislavskej cvernovej továrne na rezidenčnú štvrť Zwirn sa posunula opäť o krok ďalej. Po úvodnej etape Zwirn 1 začne spoločnosť YIT Slovakia v dohľadnej dobe rozbiehať práce na bloku Zwirn 3, na ktorý nedávno obdržala právoplatné stavebné povolenie. Jeho výraznou súčasťou bude administratívna budova ZWIRN OFFICE, najvyšší prvok celej realizácie. 

Zwirn

Zwirn; Zdroj: YIT Slovakia

 

Kompaktná zástavba

Urbanizmus množstva súčasných developerských projektov nasleduje princípy modernizmu s typickou rozvoľnenou organizáciou stavieb. Koncept Zwirn-u vznikajúceho v miestnej časti Nivy čerpá z tradičnej kompaktnej mestskej štruktúry, v ktorej sa objekty ukladali do pomerne uzatvorených celkov ohraničujúcich kľudnejšie vnútrobloky a do veľkej miery sa nachádzajú aj v susedstve.

V tomto prípade budú postavené tri bloky s vnútornými dvormi, pričom autori z ateliéru Compass Architekti uvoľnili priestor pre veľkorysé námestie, nechávajúce vyniknúť pôsobivú národnú kultúrnu pamiatku označenú v obnovenej podobe ako Pradiareň 1900.

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

 

Pivnice v cene

Zwirn 3 pozostáva zo 6 rezidenčných sekcií s rozdielnou výškou pohybujúcou sa od 5 do 8 nadzemných podlaží. Vytvorených tu bude 195 ubytovacích jednotiek, a to 155 bytov a 40 apartmánov. Do ich štandardného vyhotovenia patria napríklad drevené podlahy, interiérové dvere, obklady, dlažby, sanita a okná s hliníkovými profilmi s izolačným trojsklom. Ku komfortnému bývaniu prispeje tiež stropné chladenie a podlahové kúrenie, exteriérové žalúzie a videovrátnik. 

Parkovacie kapacity v trojpodlažnej podzemnej garáži pokrývajú 460 miest. Do suterénu budú rovnako odsunuté pivničné kobky, ktoré boli vyčlenené ku každému bytu či apartmánu a sú zároveň zahrnuté v cene.

Zwirn
Zwirn 3; Zdroj: YIT Slovakia

 

ZWIRN OFFICE

Parter sa vzhľadom na mestský charakter prostredia vyhradil aj pre obchodné prevádzky. K polyfunkčnosti projektu navyše prispeje ZWIRN OFFICE situovaný v nároží Svätoplukovej a Košickej ulice. V atraktívnej lokalite ponúkne 9 000 m² administratívnych priestorov, ktoré si klienti môžu odkúpiť do vlastníctva, k dispozícií sú dokonca malé kancelárie s výmerou od 27 m²

Ako sa už dnes stáva dobrým zvykom, stavba má splňať vysoké technické štandardy, počíta sa s inteligentným riadiacim systémom budovy (BMS) a komplexným bezpečnostným a monitorovacím systémom.

V súlade so zvýšenými nárokmi na kvalitu pracovného prostredia budú osadené otvárateľné okná. O spríjemnenie pracovného dňa sa môže postarať spoločná pobytová terasa umiestnená na 7. nadzemnom podlaží. V budove bude v rámci prízemia zriadená recepcia a v podzemí 163 parkovacích státí.

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

 

Pokrok na stavenisku

Zhodne s ostatnými etapami projektu prislúcha aj k Zwirn 3 zelený dvor s oddychovou funkciou, pričom okrem jej obyvateľov bude prístupný i pre zamestnancov ZWIRN OFFICE a tiež pre verejnosť. Tento blok by mal byť dokončený v prvej polovici roka 2025.

Na Zwirn 1 bola zavŕšená hrubá stavba. Postupuje osádzanie okien a pribúda tehličkový obklad na fasáde, v interiéroch prebiehajú inštalačné práce.

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

Zwirn
Zwirn 1; Zdroj: YIT Slovakia

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Novinka na konci Petržalky, obytné veže v Slnečniciach

Rozvoj časti Rače so železničiarskou históriou rozbieha RNDZ

Na Račianskej ulici pribudol park riešený pre rôzne skupiny užívateľov

 

Zdroj: Novostavby.sk, YIT Slovakia

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 28. 04. 2022
  • Tlačiť