Novostavby.sk

Bývanie pri jazere blízko Bratislavy v príjemných rodinných domoch

  • 14. 07. 2022
  • Tlačiť

Kľudnejšie prostredie s vidieckou atmosférou a snáď i prijateľnejšie ceny možno zaradiť k dôvodom, prečo sa mnohí záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti rozhodnú pre život v tzv. satelitných obciach na perifériách Bratislavy. Pôvodne malé štruktúry sa rýchlo rozširujú a rast neobišiel napríklad ani Zálesie. Aktuálne v ňom vidíme aktivity súvisiace s realizáciou projektu Pri jazere II, ktorý začal dávnejšie a má ambície poskytnúť komplexnejší zážitok. 

Pri_jazere_II
Pri jazere II; Zdroj: prijazere.sk

 

Korzo Zálesie v susedstve

Malá obec leží pár kilometrov za západnou hranicou hlavného mesta a k jej susedom patrí Ivanka pri Dunaji, Malinovo a Most pri Bratislave, spomínaný pri opise zaujímavej Rezidencie Diamantová

Zálesie sa v predminulom roku zviditeľnilo vďaka Korzu Zálesie, príjemný projekt sprostredkujúci prírodu na nábreží Malého Dunaja totiž získal prestížne ocenenie CE ZA AR 2020 v kategórií Exteriér. Od tejto vydarenej atrakcie sa bude nový obytný súbor nachádzať menej ako 10 minút chôdze, pričom vzniká na južnom okraji kompaktnej zástavby disponujúcej aj základnou vybavenosťou.

Pri_jazere_II
Pri jazere II; Zdroj: prijazere.sk

 

Dotiahnuté okolie

V projekte vnímame snahy o vytvorenie krajšieho bývania, keďže autori sa neobmedzili len na rozčlenenie dostupných plôch na stavebné pozemky. V rámci Pri jazere II už bolo vybudované jazierko, pri ktorom budú situované objekty dopĺňajúce tiež miestnu ponuku reštauračných zariadení. Zónu budú zároveň obsluhovať pohodlné chodníky s bezbariérovými prvkami, povedľa ciest povedú pásy so zeleňou a parkovacími miestami, pre deti sa zriadia ihriská.

Pri_jazere_II
Pri jazere II - okolie; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II; Zdroj: prijazere.sk

 

5 typových domov

Developer spustil prvú etapu predaja pozemkov v približne podobných výmerách najmenej 599 m² a pripravil 5 typových rodinných domov, jeden z nich dokonca v troch variantoch. Na výber sú jedno- a dvojpodlažné stavby so štyrmi až šiestimi obytnými izbami a úžitkovou plochou dosahujúcou od 128 po vyše 193 m².

Architektonický prejav nasleduje súčasné trendy, na vizualizáciách sa prezentujú jednoduché hmoty dotvorené vkusnými a obľúbenými materiálmi, medzi ktoré mnohí zaraďujú práve drevený či tehličkový obklad. 

Pri_jazere_II
Pri jazere II; Zdroj: prijazere.sk

Vo všetkých domoch nájdeme stále lákavý, otvorený spoločenský priestor zlučujúci kuchyňu s jedálňou a obývacou miestnosťou, ústiaci ďalej na záhradnú terasu. S výnimkou plošne najmenšej Arónie prinášajú dispozície aj tzv. hlavnú/rodičovskú spálňu s priamym prístupom do vlastného hygienického zariadenia, každý ponúka aspoň dve kúpeľne. Do niektorých boli zakomponované garáže, ostatné parkovacie kapacity budú vyhradené pred objektmi, bez zásahu do komunikácií.

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Javor; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Jazmín A; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Jazmín B; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Jazmín C; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Arónia ; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Sakura; Zdroj: prijazere.sk

Pri_jazere_II
Pri jazere II - Sofora; Zdroj: prijazere.sk

V súbore už boli vybudované cesty a siete, ešte vo februári vybavoval developer stavebné povolenie pre rodinné domy. Vzhľadom na úpravy okolia a príjemnú architektúru prejavili klienti o projekt Pri jazere II slušný záujem, dostupné pozemky už majú svojho majiteľa.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rozvoj časti Rače so železničiarskou históriou rozbieha RNDZ

Na Račianskej ulici pribudol park riešený pre rôzne skupiny užívateľov

Projekt Staré Hory láka. Ceny, príroda, svieži dizajn a dotiahnuté interiéry

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 07. 2022
  • Tlačiť