Novostavby.sk

Novinka na konci Petržalky, obytné veže v Slnečniciach

  • 26. 04. 2022
  • Tlačiť

Slnečnice, rozlohou bezpochyby pôsobivá rezidenčná štruktúra od spoločnosti CRESCO REAL ESTATE, ktorá už vyše desaťročie rastie na juhu Petržalky bude bohatšia o ďalšie objekty. Najnovšia časť bola pomenovaná Nad mestom a na rozdiel od doterajšej výstavby prinesie i odlišný zážitok bývania vo vežových domoch. Začiatok jej predaja bol ohlásený pred dvomi týždňami.

Slnecnice
Slnečnice; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

 

Vežové objekty ako novinka

Pripravovaná etapa rozšíri zónu Mesto rozloženú popri Panónskej ceste, ktorá je v porovnaní so zónou Viladomy umiestnená v tesnejšom kontakte s petržalskou panelovou zástavbou. Vo finále pribudne pás 5 veží dosahujúcich od 14 do 24 poschodí rozložený povedľa plánovaného parku a južnejšie tiež nižšie osemposchodové bytovky organizované do troch kompaktnejších celkov

Pod architektúru sa podobne ako pri mnohých predchádzajúcich obytných stavbách v tomto rozsiahlom projekte podpísalo štúdio Compass Architekti. Napriek novinkám v podobe väčšieho počtu podlaží slubujúcich zaujímavé výhľady a elegantne zaoblených nároží, spoznáme aj tentokrát pre Slnečnice charakteristické fasády oživené priebežnými balkónmi a fixnými fasádnymi prvkami. 

Slnecnice
Slnečnice - Nad mestom - veže; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

Slnecnice
Slnečnice - Nad mestom - bloky; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Park priamo v susedstve

Ako lákadlo sa spolu s odlišnou perspektívou dopriatou z bytov na vyšších poschodiach komunikuje zelená plocha v susedstve dosahujúca 29 000 m², ktorá sa po ukončení stane po Sade Janka Kráľa druhým najväčším parkom v Petržalke. Veľkorysejší podiel zelene v okolí obytných veží by tak mohol predstavovať akýsi prechodový stupeň medzi touto formou zástavby a parkovou vegetáciou.

„Koncept je zvolený s ohľadom na maximalizáciu verejného priestoru. Tento nový pobytový priestor bude v úzkom kontakte s rozľahlým mestským parkom v zóne Mesto. Odmenou sú unikátne výhľady na blízke okolie, ako aj panorámu Bratislavy a Malých Karpát. S nadhľadom je totiž život omnoho príjemnejší,“ vysvetľuje architekt Juraj Benetin zo štúdia Compass Architekti v Bratislave. 

Slnecnice
Slnečnice; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Pestrá ponuka bytov

Pre záujemcov sú aktuálne k dispozícií byty z prvej fázy predaja Nad mestom, a to 567 z celkového počtu 1 540 jednotiek. Developer sa snaží osloviť rôznych klientov, byty disponujú jednou až štyrmi obytnými izbami a rozlohou od 27 do 90 m², pričom priemerná cena za m² sa pohybuje na úrovni 3 275 EUR bez DPH. Pre záujemcov s náročnejšími predstavami sa v neskorších fázach predaja sprístupnia exkluzívne penthousy na vrchných poschodiach výškových budov.

Slnecnice
Slnečnice; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Pestrá vybavenosť

Zámer vytvoriť na konci Petržalky príjemné prostredie pre život, demonštruje tiež postupne sa zlepšujúca ponuka vybavenosti. Aktuálne sa v zóne Mesto nachádza napríklad nákupné centrum Slnečnice Market s potravinami, drogériou, trhom s medzinárodnou kuchyňou, rodinno-zábavné centrum LEON, materská škola, jasle, detská poliklinika Dr. Martinko, urologická ambulancia pre dospelých, dentálna klinika a rovnako množstvo ďalších prevádzok v nebytových priestoroch.

Čoskoro bude k dispozícií aj očná klinika s optikou a v závere roka 2022 sa počíta s otvorením obchodu potravinového reťazca YEME. nepochybne vítané je plánované predĺženie električkovej trate, ktoré povedie do zóny Mesto.

Slnecnice_UNIQ
Slnečnice; Zdroj: Novostavby.sk

Slnecnice_UNIQ
Slnečnice; Zdroj: Novostavby.sk

Slnecnice_UNIQ
Slnečnice; Zdroj: Novostavby.sk

Výstavba súboru Nad mestom bola rozdelená do 6 etáp a mala by sa rozbehnúť už do konca roka 2022, v úvode vzniknú dve veže a jeden nižší blok. Na západe rovnakej zóny aktuálne prebieha realizácia etapy Slnečnice POP koncipovanej ako dostupné bývanie a vo Viladomoch napredujú práce na súbore pod značkou UNIQ, ktorý developer zaraďuje do najprémiovejšej sekcie svojho portfólia a upútava dizajnom, snáď až prímorských oblastí.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rozvoj časti Rače so železničiarskou históriou rozbieha RNDZ

Na Račianskej ulici pribudol park riešený pre rôzne skupiny užívateľov

Projekt Staré Hory láka. Ceny, príroda, svieži dizajn a dotiahnuté interiéry

 

Zdroj: Novostavby.sk, CRESCO REAL ESTATE

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 26. 04. 2022
  • Tlačiť