Novostavby.sk

Nový Ružinov ponúka aj miesto pre relax

  • 18. 10. 2018
  • Tlačiť

Stvárnenie spoločných verejných priestorov je dôležitou súčasťou pri tvorbe nových obytných častí. V prípade Nového Ružinova bolo zámerom vytvoriť netradičný park a zabezpečiť pre obyvateľov atraktívne vonkajšie prostredie s rôznymi možnosťami využitia.

Prvú časť článku o Novom Ružinove nájdete TU

Zdroj: Novostavby.sk

Už na prvý pohľad je zrejmé, že veľký dôraz bol kladený na návrh parku a nejde o štandardné zatrávnené plochy s typizovanými hernými prvkami. Vďaka svahom s kvetinovou výsadbou rozmiestnených okolo jednotlivých mestských víl vníma človek nachádzajúci sa v priestore parku do veľkej miery najmä tieto prírodné prvky. Zároveň vám príjemná mierka celého projektu dáva pocit, že sedíte na vlastnom dvore, kde všetko je na dosah ruky, a to bez stiesnenosti. Jednotlivé súčasti spolu pekne ladia, vytvárajú harmonickú kompozíciu a poskytujú naozaj rôznorodé možnosti využitia pre deti aj dospelých. Elegantnú výsadbu vhodne dopĺňajú vybrané lavičky a moderné osvetľovacie zariadenia s jednoduchými čistými líniami.

Zdroj: Herrys

Na výslednú podobu zelene si samozrejme ešte bude treba počkať. Napríklad tráva v bludisku by mala dorásť až do výšky človeka a výsadba na svahoch okolo objektov ešte zjavne potrebuje svoj čas. Taktiež je predpoklad, že iglú pre deti sa celé zazelená, pričom celkový dojem z priestoru sa zmení aj po dokončení zostávajúcej plochy parku. Už teraz je však možné priestor využiť na relaxáciu, hru, či interakciu so susedmi.

Zdroj: Herrys

Celý komplex pozostáva zo 6 mestských víl a jeho realizácia je rozdelená do 4 fáz. Prvá fáza projektu už bola úspešne ukončená a skolaudovaná minulý rok. Kolaudačné rozhodnutie etapy číslo 2, do ktorej patria vily Roxy a Leonardo, nadobudlo právoplatnosť v letných mesiacoch. Všetky byty sú vypredané a momentálne sa odovzdávajú novým majiteľom.

Zdroj: Herrys

Zdroj: Novostavby.sk

Stavebné práce na vile Valentine z etapy 3 pokračujú v súčasnosti vo vnútornej časti objektu. Dokončená bola hrubá stavba a osadené okenné výplne. Interiérové práce plánované v zimnom období zahŕňajú montáž podláh a kúpeľní, pričom inštalácia kuchynských liniek prebehne v mesiacoch január až február. Ďalší krok predstavuje technické preberanie hotových bytov, v rámci ktorého si majú zákazníci možnosť overiť ich stav. Do vily Valentine sa obyvatelia môžu začať sťahovať v 3. štvrťroku 2019. Mestská vila Mary z poslednej etapy projektu sa nachádza v štádiu hrubej stavby. Ukončenie je plánované na 1. štvrťrok 2020.

Zdroj: Novostavby.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Historický nádych bytov na Beskydskej 10

Vila Ľadová, elegancia, nie však ľadová

STEIN2 – miesto pre bývanie

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 18. 10. 2018
  • Tlačiť