Novostavby.sk

Rozvoj časti Rače so železničiarskou históriou rozbieha RNDZ

  • 21. 04. 2022
  • Tlačiť

Rača sa zvykne považovať za celkom populárnu rezidenčnú lokalitu v blízkosti lesov Malých Karpát, vďaka električkovej trati aj pomerne dobre prepojenú s centrálnymi oblasťami hlavného mesta. Všetkým jej miestnym častiam však nebola venovaná rovnaká pozornosť developerov, doposiaľ pomerne prehliadané Východné sa v tomto smere začalo zásadnejšie prebúdzať až od minulého roku. 

Nový impulz pre ďalší rozvoj má potenciál priniesť aktivita spoločnosti VI Group, projekt RNDZ

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

Jeho názov bol odvodený z originálneho pomenovania osady, ktorá sa tu postupne rozširovala okolo dôležité železničného uzla a prekladiska, keďže maďarské slovo „rendezö“ znamená prekladisko. Do územia so zaujímavou históriou má podľa plánov pribudnúť 301 bytov a apartmánov, 406 parkovacích miest a 15 priestorov pre potrebnú vybavenosť

 

 

Nové bývanie i vybavenosť

Už aktívne stavenisko sa rozkladá pri uliciach Sklabinská a Pri Šajbách. V obytnej zástavbe v susedstve jasne dominujú typické rozvoľnené panelové domy a hneď na východe stojí Akadémia policajného zboru v Bratislave. Autobusovú zastávku nájdu budúci rezidenti menej ako sto metrov od svojho bydliska, v pešej dostupnosti je tiež Železničná stanica Bratislava-Rača. Pestrosť postupne sa zlepšujúcej ponuky prevádzok v okolí môže bezpochyby dopĺňať práve nová výstavba s plánovaným polyfunkčným parterom. 

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

 

RNDZ pozostáva z troch celkov, urbanistická koncepcia charakterom do istej miery nasleduje okolitú štruktúru.

Bloky „A“ a „C“ sú osadené pri komunikáciách a ich súčasťou sa aj preto stanú jednopodlažné podnože so spomínanou vybavenosťou dosažiteľnou z terénu, ktoré budú ukončené atraktívnymi pochôdznymi zelenými strechami. Z prízemných častí vyrastajú vcelku jednoduché kvádre, len pôdorys bloku „B“ je, reagujúc na tvar pozemku, dvakrát zalomený, hmoty najvyšších poschodí ustupujú.

Priečelia otočené na juh odlišujú lodžie prechádzajúce po celej šírke objektov, na opačnej strane sú navrhované balkóny. 

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

 

 

Pestrá ponuka bytov

Stavby boli založené monolitickej základovej doske, konštrukčný systém tvorí skeletový stĺpový systém, nosný v oboch smeroch, dopĺňaný nosnými stenami so železobetónovými stropnými doskami. Na fasádach bude použitý kontaktný zatepľovací systém s poslednou vrstvou v podobe tenkovrstvej exteriérovej omietky. Okná a balkónové dvere budú plastové so 6-komorovými profilmi a izolačným trojsklom.

Byty a apartmány boli navrhnuté jedno- až štvorizbové, každý s balkónom, lodžiou, terasou, prípadne predzáhradkou, dokúpiť sa dajú pivničné kobky.

Odovzdávajú sa v štandarde, pričom finálne vyhotovenie pokrýva vstupné bezpečnostné dvere a interiérové dvere, laminátové podlahy, sanitu, batérie a keramické obklady a dlažby v hygienických miestnostiach, Povrchové úpravy sú k dispozícií v niekoľkých dekoroch. Obchodné priestory ukončuje developer do štádia “holopriestor”, počas výstavby je možná finalizácia do požadovaného štandardu formou klientskej zmeny. 

Prostredie v areáli spríjemnia ihriská a trendy komunitné záhrady. Parkovacie kapacity zahŕňajú garážové a vonkajšie státia.

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

 

Stavba úspešne pokračuje

Na začiatku apríla boli rozbehnuté práce na 4. nadzemných podlaží blokov A a C, v bloku B je vo výstavbe 3. nadzemné podlažie. Do leta sa počíta s ukončením hrubej stavby a nasledovať bude PSV. Celkové zavŕšenie realizácie by malo nastať koncom 1Q 2023.

Projekt RNDZ sa stretol so slušným záujmom a väčšina jednotiek už má svojich majiteľov.

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

RNDZ
RNDZ; Zdroj: VI Group

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové byty v Dolnom Kubíne lákajú peknými výhľadmi

JTRE ukončil projekt v Nitre, poskytnúť má pokojné bývanie v komunite

Bývanie s veľkými terasami na hranici prírodnej rezervácie

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 21. 04. 2022
  • Tlačiť