Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Nový Ružinov – moderné mestské bývanie

  • 16. 10. 2018
  • Tlačiť

Projekt Nový Ružinov, sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Ružinov, na pôvodne nevyužívanom pozemku. Cieľom pri výbere názvu „Nový Ružinov“ bola snaha o uchopenie zámeru developera, keďže projekt má byť odkazom na urbanistické riešenie jeho predchodcu, Ružinova, pre ktorý bol charakteristický vysoký podiel zelených plôch a relatívne voľná zástavba.

Zdroj: Novostavby.sk

Symbolom projektu je žltá Ruža „Royal Gold”. Inšpiráciu k výberu symbolu priniesol samotný názov projektu, keďže mestská časť Ružinov má svoj názov odvodený zo slova ruža a tento kvet je zároveň súčasťou jej erbu. Jedným z podstatných zámerov pri tvorbe Nového Ružinova bolo podporiť súnaležitosť obyvateľov s lokálnou komunitou a novým priestorom.

Umiestnenie projektu je výhodné z hľadiska dobrého dopravného napojenia na významné dopravné mestské spojnice a medzi jeho prednosti patrí aj blízkosť dunajskej hrádze poskytujúcej širšie možnosti športovo-rekreačného vyžitia.

Zdroj: Novostavby.sk

Vlastnosti vybraného symbolu, kvetu ruže a jej žltej farby sa premietli do celkovej koncepcie riešenia projektu. Sviežosť, optimizmus, radosť a hravosť sú citeľné v architektúre mestských víl aj v návrhu rezidenčného parku, kde je ruža naviac použitá ako jeden z prvkov zelene v rámci výsadby. Rozmiestnenie víl, kopírujúce skladbu lupeňov ruže vytvára príjemné rozostupy medzi jednotlivými objektami. Priestor medzi nimi je doplnený netradičným mestským parkom, ktorý prepája okolitú časť prírodného prostredia s obytnou zónou.

Zdroj: Novostavby.sk

Na prvý pohľad zaujmú originálne detské herné prvky vytvorené aj z prírodných materiálov, dodávajúce priestoru parku osobitý charakter a identitu.  Tie podporuje aj atraktívna práca s terénom, zaujímavo dotvárajúca okolie objektov. Bohatá výsadba zahŕňa rôzne výškové druhy zelene, pre voľnočasové aktivity sú v rámci areálu vyčlenené relaxačné zóny a priestory na grilovanie.

Samotná architektúra mestských víl sa dá hodnotiť ako elegantná, čo podčiarkuje decentné stvárnenie fasád a aj použitá farebná paleta v zemitých tónoch, doplnená o dominantnú, žltú farbu projektu. Konštrukčný systém tvorí železobetónový skelet do výšky tretieho poschodia objektov, ostatné múry a výplne sú murované. Zvukový komfort je zabezpečený použitím akustických priečok medzi bytovými jednotkami a izolačnými trojsklami v oknách, pričom na výstavbu boli použité moderné materiály so zreteľom na nízku spotrebu energií.

Zdroj: Novostavby.sk

Nový Ružinov ako interpretácia svojho predchodcu „starého” Ružinova ponúka riešenie s ohľadom na dnešné nároky na estetiku architektúry a verejného priestoru.

Z projektu je citeľná snaha o vytvorenie kvalitného mestského bývania so zreteľom podporovať v obyvateľoch pozitívny vzťah k svojmu okoliu, o čom svedčí aj dôraz kladený na návrh exteriérových plôch. Zároveň umiestnením a plánom postupne zabezpečiť komplexné služby občianskej vybavenosti sa spĺňajú nároky kladené na moderné mestské prostredie. Nový Ružinov má potenciál stať sa základom pre ďalší urbanistický rozvoj lokality.

Zdroj: Novostavby.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Historický nádych bytov na Beskydskej 10

Vila Ľadová, elegancia, nie však ľadová

STEIN2 – miesto pre bývanie

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 16. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia