Novostavby.sk

Luxusný tatranský hotel prináša zelené riešenia, osadia okná s UV sieťou na ochranu vtáctva

  • 12. 04. 2022
  • Tlačiť

Výstavba rekreačných nehnuteľností patrí vzhľadom na väčšie či menšie zásahy do prírodného prostredia zvyčajne k citlivo vnímaných témam. Žiaducimi sa stali aktivity vedúce k zmenšeniu dopadov na okolie a v mnohých aktuálnych projektoch tak môžeme identifikovať snahy o určitú ohľaduplnosť. Šetrnejší prístup predostiera i spoločnosť Hotel Elements Properties. Revitalizuje v minulosti zastavané územie v Tatranskej Lomnici, na ktorom vznikne rezort Elements, okrem vybavenia a polohy atraktívny aj vďaka viacerým zeleným riešeniam.

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

 

Atraktívna poloha

Developer pripravuje projekt na už využívanom pozemku na hranici TANAP-u, nepríde teda k nežiaducemu odlesňovaniu. Stavať sa bude vo veľmi výhodnej časti tejto obľúbenej, spoločensky aktívnej tatranskej osady, len 100 metrov od údolnej stanice lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický štít, v ideálnej tzv. ski-in and ski-out pozícií. V dobrej dostupnosti preto návštevníci objavia rozličné atrakcie zimnej (ale i letnej) rekreácie, napríklad zjazdovku, ktorá figuruje ako najdlhšia na Slovensku a zároveň aj najvyššie položená v strednej Európe. Pohodlne dosažiteľné sú tiež bežné služby, potraviny, reštaurácie či zdravotné stredisko s lekárňou. 

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

 

Harmónia s okolím

Pri koncipovaní projektu sa vychádzalo z potreby dosiahnuť harmóniu s okolitým prostredím. Pre inšpiráciu poslúžila čínska filozofia Feng Shui, pričom v celom rezorte a jeho susedstve by malo byť zastúpených 5 prírodných živlov - elementov, oheň, voda, zem, vzduch a kov. Tie poslúžia rovnako pre označenie pätice stavieb, z ktorých pozostáva hotelový komplex Elements.

Estetika nasleduje očakávania kladené na súčasnú luxusnú horskú architektúru. V materiálovej skladbe objektov so šikmým prestrešením bude okrem veľkorysých presklení fasád dominovať drevo, pochádzajúce z druhov typických pre konkrétnu oblasť, červený smrek a dub. V interiéri uvidíme kameň travertín.

K požadovanému celkovému príjemnému dojmu prispeje rozhodnutie umiestniť parkovanie výhradne do podzemných garáží, v tomto prípade ukončených zelenou strechou s pôvodnými dendrologickými druhmi, čím sa zamedzí vzniku rozsiahlych betónových plôch v exteriéri.

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

 

Zelené riešenia

Popri stavebných materiáloch z lokálnych zdrojov a spolupráci s domácimi dodávateľmi pomôžu udržateľnosti realizácie aj ďalšie vychytávky. 

Osadené budú sklenené výplne s UV sieťou na ochranu vtáctva Ornilux od ArnoldGlas, prvé svojho druhu vo Vysokých Tatrách. Počíta sa s uplatnením obnoviteľných druhov energie, s nízkoenergetickými spotrebičmi a šetrným LED osvetlením, v podzemí pribudnú nabíjačky pre elektromobily, využívať sa bude dažďová a odpadová voda a nainštalovaná bude sanita s obmedzenou spotrebou vody. Zelený prístup sa dostane až na úroveň čistiacich prostriedkov šetrných k životnému prostrediu.

 

Vysoký štandard ubytovania

Rezidenčné jednotky majú byť vyhotovené vo vysokom štandarde, ich predajná cena pokrýva kompletné vybavenie. Zahŕňa sanitu od Villeroy Boch, batérie Hansgrohe a Axor, Zhender radiátory v kúpeľniach, kuchynské spotrebiče Miele, nábytok z tatranského masívu, postele Saffron, drevené podlahy a koberce. O vnútornú pohodu sa postará podlahové vykurovanie, okrem centrálnej kotolne na plyn sa bude dokurovať drevenými peletami a solárnym ohrevom.

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

Spalna2
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

 

Komplexné služby

Luxusnému ladeniu zodpovedá i zloženie zariadenia a služieb v rezorte. Plánuje sa wellness zóna s masážami, skrášľovacie procedúry, Lounge bar, Executive lounge pre pracovné stretnutia, pekáreň, potraviny, detské centrum, lyžiareň a bicykláreň a v ponuke je i čistenie áut a concierge. Pre klientov sa tak pripravuje komplexný zážitok, ubytovanie v hoteli s atraktívnymi výhľadmi do okolitej prírodnej krajiny, zelenými riešeniami a s výborným dosahom k rekreačným aktivitám priamo vo vyhľadávanej tatranskej osade.

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

Elements
Elements; Zdroj: Hotel Elements Properties

 

Do predaja, ktorý zastupuje výhradne realitná kancelária HERRYS, vstúpilo 13 prémiových rezidencií, 6 rodinných suít a 14 rodinných izieb. 

Filip Žoldák, partner v RK Herrys hovorí: „Projekt Elements prichádza na trh, kde dlhodobo pretrváva vysoký dopyt a nízka ponuka. Výstavba v oblasti TANAP so sebou prináša rôzne úskalia, Elements však má za sebou zodpovedného investora, ktorému záleží na synergii komplexu s prírodou. Rezidenčné jednotky v rámci projektu si určite nájdu svojich záujemcov a sme radi, že práve RK HERRYS môže pri tomto projekte stáť.“

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Na Expo Dubai 2020 sme predviedli i mobilný mikrodom

Nové byty v Dolnom Kubíne lákajú peknými výhľadmi

JTRE ukončil projekt v Nitre, poskytnúť má pokojné bývanie v komunite

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 12. 04. 2022
  • Tlačiť