Novostavby.sk

Bývanie so zelenými átriami neďaleko letiska zaujalo aj ako investícia

  • 07. 04. 2022
  • Tlačiť

Developerskú a projektovú spoločnosť VI Group založili architekti a ich realizácie v sebe pochopiteľne nezaprú snahy o invenčnosť. Určitou osobitosťou sa bude už na prvý pohľad vyznačovať i novší, dobre rozbehnutý projekt MORUŠE, ktorý prinesie nové bývanie do bratislavského Ružinova. 

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Prístup k vybavenosti i dopravným ťahom

Stavba od minulého roka rastie na území Trnávky vedľa Ivanskej cesty, na pozemkoch určených pôvodne pre záhradnícke služby. V okruhu 1,5 kilometra nájdeme objekty s rozličnou vybavenosťou, napríklad nákupné centrum Avion Shopping Park, nábytok IKEA či športové zariadenie Jump Arena. Pre oblasť je charakteristické priame napojenie na niekoľko dôležitých komunikačných ťahov, pričom iniciály neďalekého strategického dopravného uzla, 750 m vzdialeného letiska M. R. Štefánika, sa preniesli aj do názvu projektu.

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Špecifická architektúra

Všetky lokality, do ktorých developer vstúpil, sa podľa vlastných slov usiloval dopĺňať architektúrou vyššej úrovne, pričom podobne ako ostatné realizácie, svoje dizajnové špecifiká budú mať aj MORUŠE.

K poznávacím znameniam bude bezpochyby patriť výrazná odvetrávaná fasáda so šikmými rovinami a inovatívnou štruktúrou obkladu, dve zelené átriá a parter vybavený keramickým obložením s autorskou mozaikou.

Hmotové riešenie pracuje s osvedčeným princípom, spojením horizontál a vertikál. Kompozícia pozostáva z desaťpodlažnej hmoty vyrastajúcej z dvojposchodovej podnože. Developer sa označuje ako zástanca tradičných, poctivým a predovšetkým lokálnych materiálov, čím sa podľa neho prispieva k trvalej udržateľnosti životného prostredia, ku ktorému sa snaží zastávať zodpovedný prístup. 

Tento názor podmienil i výber jednoduchej a v zásade obvyklej nosnej konštrukcie. Ide o kombináciu stenového a stĺpového nosného systému, po vonkajšom obvode sú rozmiestnené železobetónové steny, stĺpy a výplne z muriva, stropné dosky budú železobetónové. Okenné výplne vybavené izolačným trojsklom sú navrhnuté s úmyslom zvýšiť tepelnú a zvukovú pohodu obyvateľov.

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

MORUŠE ako investícia

Ponuka bývania bola vyskladaná z jedno- až štvorizbových bytov a apartmánov, na najvyšších podlažiach sa nachádza niekoľko mezonetov. Odovzdávajú sa vyhotovené v štandarde zostavenom architektmi developera, pričom bol pripravený výber laminátových podláh, interiérových dverí, obkladov, sanity a batérií. Vo fáze stavebných zmien mali klienti otvorenú možnosť rozhodnúť sa pre holobyt, štandard alebo nadštandard.   

Doposiaľ si byty kupovali klienti najčastejšie ako investíciu na dlhodobý a krátkodobý prenájom a veľký podiel tvoria bezdetné páry. Developer navyše uvádza celkom zaujímavý fenomén. kupovali byty deťom, ktoré momentálne študujú či už doma, alebo v zahraničí. 

Pre zvýšenie komfortu budú v parteri projektu zriadené dve recepcie a obchodné plochy, parkovacie kapacity budú umiestnené tiež v podzemných garážach.

Príjemným prvkom v rámci konceptu sú zelené atriá s plánovanou bohatou výsadbou prispievajúcou k zabezpečeniu vhodnej mikroklímy. Ďalšou trendy súčasťou sa stanú tzv. komunitné záhrady poskytujúce priestor pre vlastné pestovateľské ambície, ktoré zároveň predstavujú jeden zo spôsobov ako podporiť vzťahy, a to nielen susedské, ale aj tie k životnému prostrediu.

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

Stavba napreduje

Realizácia pokračuje podľa časového harmonogramu napriek nevyspytateľnosti situácie na trhu so stavebnými materiálmi, v lete by mala byť zavŕšená hrubá stavba. V druhej polovici marca bola vyhotovená železobetónová doska na šiestom nadzemnom podlaží a začínalo debnenie stien na siedmom nadzemnom podlaží, súčasne prebiehali murovacie práce na spodných podlažiach. Rovnako sa rozbiehali práce na rozvodoch a inštaláciách. Termín ukončenia projektu plánovaný v 3Q 2023 sa dá považovať za reálny.

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

MORUŠE
MORUŠE; Zdroj: VI Group

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nové byty v Dolnom Kubíne lákajú peknými výhľadmi

JTRE ukončil projekt v Nitre, poskytnúť má pokojné bývanie v komunite

Bývanie s veľkými terasami na hranici prírodnej rezervácie

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 04. 2022
  • Tlačiť