Novostavby.sk

JTRE ukončil projekt v Nitre, poskytnúť má pokojné bývanie v komunite

  • 24. 03. 2022
  • Tlačiť

Spoločnosť JTRE, na území Bratislavy známa vďaka naozaj výrazným developerským aktivitám, ukončila ďalší projekt, tentokrát pre zmenu pomerne komorného charakteru. Úspešný záver realizácie Kynek Rezidencie v Nitre bol už i nedávno potvrdený pravoplatným kolaudačným rozhodnutím.

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

 

Pokojná lokalita

Obytný súbor bol postavený v spolupráci s 365.invest, správ. spol., a.s., predtým Prvá penzijná správcovská spoločnosť, súčasti Skupiny 365.bank. Z prezentácie sa dalo usudzovať, že má ísť o pokojné bývanie v chránenej komunite, o čom svedčí aj samotný výber lokality. 

Kynek rezidencie sú situované na západnom okraji zastavaného územia sídla v mestskej časti Kynek. Prostredie pôsobí kľudne a je skôr vidieckeho rázu, v priamom susedstve sa okrem nízkopodlažnej rezidenčnej zástavby nachádza klasicistický kaštieľ s pekným anglickým parkom, v ktorom dnes sídli Liečebno – výchovné sanatórium Nitra.

Výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán uvádza: „Projekt Kynek Rezidencie bol koncipovaný tak, aby zabezpečil dostatok verejného priestoru na komunitný život a zároveň dostatok súkromia. Umiestnenie v lokalite so zástavbou rodinných domov s dobrým spojením do centra Nitry spája výhody vidieka a života v meste. Kynek je ideálnou voľbou pre mladé rodiny, ktoré chcú čo najviac času tráviť spolu, rovnako tak pre viacgeneračné bývanie.“

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

Komorné stavby

Výstavba projektu bola zahájená v júli roku 2019. Aktuálne už podľa plánov môžeme vidieť všetkých 11 viac-menej zhodných, voľne stojacich objektov označených ako viladomy. Ich hmotové i výrazové riešenie pôsobí vcelku nekonfliktne a neprekvapuje okázalými nápadmi. 

Všetky stavby prinášajú tri nadzemné podlažia obsluhované aj výťahmi, na ktorých bolo vytvorených celkovo 77 dvoj- až štvorizbových obytných jednotiek s výmerami 42,9 do 107,4 m². K zjavným výhodám patrí orientácia bytov na minimálne dve svetové strany a sklady situované na prízemí.

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

 

Bývanie aj pre náročnejších

Náročnejších klientov môže zaujať najvyššie ustupujúce poschodie poskytujúce priestory pre vždy len jeden byt s luxusnejšími prvkami v podobe priestrannej terasy a komfortnej rodičovskej spálne s prístupom do osobitnej kúpeľne a šatníka. Priblížiť sa k bývaniu vo vlastnom rodinnom dome zase pomôžu jednotky umiestnené na prízemí disponujúce veľkorysými predzáhradkami, niektoré dosahujú až cez 100 m². 

Uzatvorený areál Kynek Rezidencie pokrýva územie o rozlohe 1,4 ha. Zriadený bol ústredný vonkajší spoločenský priestor s lavičkami a výsadbou, pribudlo tiež detské ihrisko a vybudovaných bolo cez 100 parkovacích státí. 

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTRE

Kynek_Rezidencie
Kynek Rezidencie; Zdroj: JTREPráce boli ukončené

Podľa Ivana Bratka, riaditeľa predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE bol pri predaji dôležitý najmä osobný zážitok, pričom vysvetlil: „Klienti pri kúpe ocenili najmä možnosť fyzickej obhliadky kupovaného bytu a čím bol projekt Kynek Rezidencie bližšie k dokončeniu, tým oň rástol záujem a mal väčší ohlas na trhu.“  Ďalej doplnil, že v porovnaní s Bratislavou je v ostatných regiónoch Slovenska tzv. predaj z papiera menej zastúpený.

Na mieste realizácie boli dokončené všetky drobné práce v interiéri aj exteriéri a prebiehajú posledné administratívne úkony smerujúce k procesu odovzdávania bytov novým majiteľom. Voľných zostalo ešte 11 jednotiek.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie s veľkými terasami na hranici prírodnej rezervácie

Nové umelecké dielo na dunajské nábrežie prinesie súťaž

Osviežujúca architektúra nového projektu v Moste pri Bratislave

 

Zdroj: Novostavby.sk, JTRE

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 24. 03. 2022
  • Tlačiť