Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Historický nádych bytov na Beskydskej 10

  • 11. 10. 2018
  • Tlačiť

Niektoré novostavby sú na prvý pohľad novým prvkom v rámci existujúceho prostredia, iné sa mu v značnej miere prispôsobujú.

Podobne ladená stavba, ktorá má snahu zapadnúť do svojho okolia, momentálne vyrastá aj v oblasti bratislavského Račianskeho mýta. Popri viackrát medializovaných, blízko stojacich Bytoch Premiére však mohla ľahko uniknúť našej pozornosti.

Zdroj: Novostavby.sk

Zdroj: Novostavby.sk

Po odbočení z rušnej, podnetmi prekypujúcej Šancovej, nastáva uvoľnenie na Beskydskej ulici. Práve tu vyrastá obytný dom s číslom 10, realizovaný spoločnosťou Schöndorf. Objekt menej nápadný nielen polohou, ale aj použitou architektúrou sa nachádza v tesnom susedstve často spomínaných Bytov Premiére. Veľkosťou a výrazovými prostriedkami, sa snaží začleniť do okolitej zástavby, čo napriek stojacemu lešeniu postrehne okoloidúci aj v súčasnosti. Historizujúce stvárnenie uličnej fasády našlo vo veľkej miere inšpiráciu v už chátrajúcom objekte, ktorý na tomto pozemku pôvodne stál. Smerom do ulice ukončuje stavbu šikmá strecha, v dvorovej časti bola použitá rovná, charakterovo pripomínajúca vedľajšie budovy.

Výhľad z podkrovia; Zdroj: Novostavby.sk

Výhľad z terasy; Zdroj: Novostavby.sk

Aktuálne bola zrealizovaná hrubá stavba objektu pozostávajúca z 1 podzemného a 6 nadzemných podlaží, pričom dve najvrchnejšie sú súčasťou šikmej strechy. Ukončilo sa vonkajšie zateplenie domu, v najbližšom období sa bude pracovať na fasádnych omietkach. V interiéri boli dokončené rozvody inštalácií a teraz nasleduje vyhotovenie vnútorných omietok.

Výhľad z vrchného poschodia; Zdroj: Novostavby.sk

Výhľad do Beskydskej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

V bytovom dome je plánovaných celkovo 27 bytov prístupných dvoma schodiskovými jadrami s výťahmi. Za zmienku určite stojí, že okolo každého jadra boli na jednotlivých podlažiach navrhnuté len 3 byty a všetky 3-izbové majú dve toalety ako štandard. Ten okrem iného zahŕňa klimatizáciu, rolety, či žalúzie z dvorovej strany budovy. Parkovanie je umožnené z časti na prízemí a 1. podzemnom podlaží. V parteri nebudú situované žiadne nebytové prevádzky. Projekt má byť dokončený v 1. štvrťroku 2019.

Výhľad na mesto; Zdroj: Novostavby.sk

Výhľad z dvora bytového domu; Zdroj: Novostavby.sk

Byty na Beskydskej dopĺňajú ponuku novostavieb v okolí o malý komorný projekt a svojou architektúrou naznačujú odlišnú stratégiu pri tvorbe novostavieb. Cieľovú skupinu tak pravdepodobne nájdu medzi ľuďmi, čo uprednostňujú kľudnejšie bývanie s domáckou atmosférou a pritom chcú vlastniť byt v starom meste. K ďalším benefitom okrem šikovnej dostupnosti do centra s umiestnením v menej frekventovanej polohe, patrí skutočne minútu chôdze vzdialený park Račianske mýto. Vrchné podlažia nám navyše ponúkajú naozaj pekné výhľady na mesto a krajinu.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Vila Ľadová, elegancia, nie však ľadová

STEIN2 – miesto pre bývanie

Račianske mýto mení svoju tvár

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 11. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia