Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

STEIN2 -  miesto pre bývanie

  • 09. 10. 2018
  • Tlačiť

Z Račianskeho mýta, v smere Legionárskej ulice môžeme zreteľne vidieť charakteristickú kupolu objektu bývalej kvasiarne, nazývanej Spilka.  Dnes už pamiatkovo chránený objekt je jediný, ktorý v areáli známeho pivovaru Stein zostal.

Brána do súkromného dvora; Zdroj: Novostavby.sk

Popri vznikajúcich administratívnych priestoroch (ktoré sú ale v réžii iného developera – AMW Development) zahŕňajúcich aj kvasiareň, vyrastá v pôvodne priemyselnom areáli komplex bytov od developerskej spoločnosti YIT Slovakia a.s. so súhrnným názvom STEIN2. Výhodou je nielen dostupnosť do centra mesta, ale aj samotné miesto s výnimočnou históriou, zvyšujúcou príťažlivosť projektu.

Pohľad z Bernolakovej ulicie; Zdroj: Novostavby.sk

Odhliadnuc od nápadnej hmoty administratívnej časti projektu umiestnenej na nároží Legionárskej a Blumentálskej ulice, súbor 8-ich bytových domov sa svojou architektúrou prirodzene včleňuje do okolitého prostredia. Funkčná náplň územia sa kompletne zmenila, nové budovy však navodzujú dojem, akoby v území existovali odjakživa, čo možno vnímať najmä na Blumentálskej ulici.

Priebeh výstavby; Zdroj: YIT

Jednotvárnosť tu naozaj nehrozí, príjemne pôsobí rôznorodá fasáda pozostávajúca z viacerých celkov odlíšených materiálmi, stvárnením balkónov a veľkosťou okenných otvorov. K dobrému pocitu pri prechádzke Blumentálskou ulicou určite prispievajú aj vzrastlé stromy. Tie zatraktívnia aj budúce prevádzky na spodných podlažiach jednotlivých objektov.

Zdroj: Novostavby.sk

Na rovnakej ulici sa vám naskytne pohľad na vežu evanjelického kostola, viditeľnú cez prechod do verejného priestoru medzi administratívnou a bytovou časťou. Rovnako zaujímavo pôsobí umiestnenie detského ihriska v kontakte s práve rekonštruovanou budovou kvasiarne. Aj takéto, zdá sa detaily, tvoria pridanú hodnotu architektúry a pomáhajú stotožniť sa s prostredím, čo je v oblasti, kde sa býva obzvlášť dôležité.

Zdroj: Novostavby.sk

Na komplexe ešte prebiehajú stavebné práce, pričom časť budov orientovaná do Bernolákovej ulice patriaca do fázy 4, je pokrytá lešením.  Medzi bytovými domami fázy 2, 3, 4 osadenými pozdĺž ulíc Bernolákova a Blumentálska a bytovými domami fázy 1 vzniká ohradený, súkromný dvor pre rezidentov.

Zdroj: Novostavby.sk

Napriek bránam sa priestor striktne neuzatvára pred vonkajším svetom. Široká pešia komunikácia prebiehajúca celým priestorom, plánované prvky na sedenie a susedstvo s administratívnou budovou naznačujú, že dvor bytovej časti STEINU2 bude v budúcnosti živým miestom. Finálnu podobu by mal komplex nadobudnúť v priebehu roka 2019. Dorábať sa ešte bude park, ktorý sa prepojí s Kmeťovým námestím a developer vybuduje v spolupráci so ZSE nabíjaciu stanicu pre elektromobily.

Zdroj: Novostavby.sk

Projekt STEIN2 vyzerá a pôsobí, že bol skutočne tvorený pre ľudí. Ide o ďalší, na bývanie orientovaný stavebný počin v oblasti Račianskeho mýta, ktorý sa snaží nadviazať na tradíciu zástavby so zelenými dvormi a zabezpečuje tak obyvateľom určitý stupeň súkromia. Existencia pamiatkovo chráneného objektu zakomponovaného do celku je navyše bonusom dodávajúcim projektu osobitý charakter

Zdroj: Novostavby.sk

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Račianske mýto mení svoju tvár

Vila Ľadová, elegancia, nie však ľadová

Nitriansky rezidenčný projekt Tabáň sa začína stavať

 

Zdroj: Novostavby.sk

Foto: Novostavby.sk, YIT Slovakia


  • 09. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia