Novostavby.sk

Veľký ružinovský projekt napreduje, hotové sú už 2 vily s peknými terasami

  • 22. 02. 2022
  • Tlačiť

Nový Ružinov od CZ Slovakia, a.s. sme si v minulosti predstavili ako rezidenčný projekt so šancou zohrať významnú úlohu pri ďalšom urbanistickom vývoji lokality. Vzniká v území, pôvodne len málo poznačenom výstavbou a bez charakterovo výraznejšej architektúry, ktoré vzhľadom na veľkosť vkladanej štruktúry začal aj podstatným spôsobom pretvárať. 

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Milá miestna atmosféra

Stavenisko leží vo vyhľadávanej mestskej časti Ružinov, v obklopení ťažiskových dopravných ťahov, napríklad severného konca novej rýchlostnej cesty R7, pričom sa napája na najjužnejší úsek Bajkalskej ulice. V realizácií sa nachádza aktuálne už druhá etapa zachovávajúca viaceré kľúčové znaky úvodnej a skolaudovanej šestice stavieb, pomocou ktorých sa zaistila, i napriek výzvam okolia, naozaj celkom sympatická miestna atmosféra

Novy_Ružinov
Nový Ružinov - 1. etapa; Zdroj: Novostavby.sk

V rámci Nového Ružinova sa uplatňuje uvoľnená organizácia zástavby, tzv. vily sú na predmetných pozemkoch rozložené s pomerne príjemnými rozostupmi a dosahujú maximálne 7 nadzemných podlaží. 

Dôležitou súčasťou konceptu, ktorá sa významným dielom pričiňuje o výsledný zážitok je samozrejme netradičné a veľmi svieže narábanie s verejnými priestormi. Atraktívny park dáva projektu ľudský rozmer a vyzýva tráviť čas vonku. Prvky ako iglu, tunel či bludisko vytvorené zo zelene určite nepatria k bežnej výbave ihrísk, prepájajúcim motívom sú terénne modulácie v podobe menších zatrávnených kopčekov. 

Autorské štúdio LABAK bolo oslovené aj pre spracovanie návrhu druhej etapy, môžeme teda očakávať podobne zaujímavé riešenie. Za zmienku stojí zavlažovanie plánovanej výsadby, na ktoré poslúži voda zo studne.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Elegantný výraz 

Pokračovanie prináša dva typy bytových domov, po ukončení realizácie pribudne 5 kompaktnejších päťpodlažných stavieb s jedným komunikačným jadrom v prvej fáze a v tej druhej 2 pozdĺžne, jemne zalomené stavby s výškou sedem nadzemných podlaží zložené z dvoch sekcií. Hmoty najvyšších poschodí ustupujú, architektúru súboru ďalej zjednocujú zhodné výrazové prostriedky. 

O vkusný výsledok sa postarajú vzdušne pôsobiace balkóny s elegantnými tieniacimi prvkami a zábradliami, prebiehajúce okolo väčšej časti pôdorysu, veľké presklené otvory a tiež už celkom obľúbená decentná farebná paleta ladená do zlatistých-krémových odtieňov.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: Novostavby.sk

Nosná konštrukcia pozostáva z monolitického železobetónového skeletu doplneného železobetónovými stužujúcimi stenami, výplne sú vymurované z pálených tehál Porotherm. Na fasáde bude použitý kontaktný zatepľovací systém z EPS dosiek a minerálnej vlny. Objekty bude ukončovať vegetačná strecha. Komunálny aj separovaný odpad bude ukladaný do polopodzemných veľkokapacitných kontajnerov. 

 

 

Pestrá ponuka bývania

Rôznorodá ponuka bola vyskladaná z bytov a apartmánov s jednou až štyrmi obytnými izbami, k dispozícií bola i jedna päťizbová jednotka, ku všetkým prislúcha priestranný balkón, predzáhradka alebo pôsobivá terasa. S ohľadom na miestne pomery a úsilie o vhodnú orientáciu obytných priestorov sú priečelia víl Angela a Evelyn z 2. fázy otočené na juh, k severným stenám sú ukladané chodby a sklady. 

Klient sa rozhoduje medzi vyhotovením „holobyt“, štandard alebo variantom upraveným podľa individuálnych potrieb. Štandard zahŕňa sanitu, batérie a výber z 2 druhov obkladačiek a 3 druhov dlažby, 3 druhov parkiet a 3 druhov interiérových dverí, doobjednať možno klimatizáciu, elektrické vonkajšie žalúzie (ich príprava je súčasťou štandardu), prípadne sa dá požiadať o zriadenie inteligentnej domácnosti.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

 

Carsharing v súbore

Ku komfortu v Novom Ružinove prispeje žiaduca vybavenosť, ktorá sa dnes v rozličnej miere dostáva do väčšiny projektov navrhovaných s cieľom vytvoriť živšie mestské bývanie. Pre rezidentov a návštevníkov sú k dispozícií viaceré obchody a služby, pričom ponuka bude postupne rozšírená aj o ďalšie prevádzky. 

K trendy súčastiam dnešných rezidenčných komplexov patria spoločne využívané priestory a vybavenie, v tomto prípade spolupracuje developer so spoločnosťou FlexiBee (carsharing), ktorá má vyhradené miesto priamo v obytnom súbore a rovnako sa pripravuje odstavný priestor pre kolobežky určené pre všetkých.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Novy_Ruzinov
Nový Ružinov - 2.etapa; Zdroj: CZ Slovakia, a.s.

Na stavenisku druhej etapy zaznamenávame značné pokroky, objekty Bella a Doris boli kompletne zrealizované, Sofia, Florentina a Marlen sa dokončujú a prebieha tiež úprava terénu. Zakladajú sa Angela s Evelyn, v najbližšej dobe budú zahájené práce na ich skeletoch. Do konca 1Q by mala byť zároveň čiastočne vysadená zeleň a vybudované parkovacie kapacity zo strany ulice Na výslní. 

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Chatky na svahu v Makove oživia zabudnuté pôžitky

Nové bývanie v kúpeľnom meste, v kontakte s prírodnou krajinou

Dovolenkové stredisko s vlastným mólom, priamo na brehu Liptovskej Mary

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 22. 02. 2022
  • Tlačiť