Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Ako vybrať sedačku?

  • 08. 10. 2018
  • Tlačiť

Umiestnenie rohovej sedačky v byte je zaujímavým riešením, ktoré umožňuje maximálne využitie priestoru. Stále viac ľudí si to uvedomuje, a preto popularita rohových sedačiek rastie. Moderné sedačky sa dajú rozkladať, takže vytvárajú miesto nielen pre relax, ale aj pre spanie. Sedačka tak dobre poslúži ako náhradné lôžko pre hostí alebo v prípade, že obývačka funguje aj ako spálňa.

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Pri výbere sedačky by ste si mali najprv určiť účel použitia. Zamyslite sa nad tým, či ide len o popoludňajší odpočinok alebo o vytvorenie miesta na nočný spánok. Majte tiež na pamäti, že sedačka zaberá najväčší priestor v miestnosti, v ktorej je umiestnená, a preto prispôsobte jej veľkosť priestoru, ktorý máte k dispozícií. Nezabudnite, že najdôležitejšie je pohodlie a funkčnosť. V ponuke siete Merkury Market nájdete cenovo výhodné sedacie súpravy.

Z akého materiálu by mala byť sedačka?

Moderné sedačky sú vyrobené z rôznych materiálov. Samozrejme, čalúnenie by malo byť estetické, ale nesmieme zabúdať ani na to, aby bolo čo možno najvyššej kvality. Najlepšie je, ak je čalúnenie ľahko čistiteľné a je odolné voči pretrhnutiu a poškodeniu. Môžete si vybrať z rôznych druhov textílií, prírodnej kože alebo umelej kože. Kožené sedačky vytvárajú luxusný vzhľad priestoru a taktiež sú vhodné pre osoby alergické na prach alebo roztoče. Na domáce čistenie sú dostupné prípravky na báze suchej peny. Pri nákupe sedacej súpravy vám vhodné prípravky odporučí predajca v obchode Merkury Market.

Do ktorej izby umiesniť sedačku?

Správna odpoveď sa zdá byť len jedna – do obývacej izby. Aj keď rovnako praktické riešenie je umiesniť sedačku s funkciou spánku do menšej miestnosti. Tento nábytok kombinuje funkciu pohovky a postele, čo umožňuje vytvorenie voľného miesta v miestnosti. Avšak nič vám nebráni umiestniť sedačku v jedálni alebo v detskej izbe. Majte však na pamäti, že všetky prvky zariadenia by mali byť v harmónii a sedačka by nemala narúšať integritu bytu.

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Zdroj: Merkury Market Slovakia

Zdroj: Merkury Market Slovakia 
PR článok 


  • 08. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia