Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Vila Ľadová, elegancia, nie však ľadová

  • 04. 10. 2018
  • Tlačiť

Jedným zo 6-tich stavebných počinov rozširujúcich ponuku bytov v oblasti Račianskeho mýta  v Bratislave, je aj projekt developerskej a projektovej spoločnosti VI Group s názvom Vila Ľadová.

Zdroj: VI GROUP

Bytový dom s občianskou vybavenosťou je situovaný medzi dvoma rozdielnymi ulicami, rušnou dopravnou tepnou Šancová a málo frekventovanou ulicou Ľadová. Skladá sa z dvoch samostatne stojacich objektov, ktoré svojim umiestnením a plánovanými výškami dopĺňajú už existujúcu zástavbu na oboch spomínaných uliciach, čo je z časti zrejmé aj v súčasnom štádiu rozostavanosti.

Pohľad zo Šancovej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Objekt orientovaný do Ľadovej ulice by mal mať 4 podlažia, časť obrátená do Šancovej bude vysoká 7 podlaží. V priestore medzi nimi vznikne vnútorný dvor s výsadbou, filtrujúci rušivé vplyvy dopravy na tomto exponovanom mieste. Rezidentom poskytne možnosť vzájomnej interakcie, či relaxu a zároveň voľne nadväzuje na tradíciu zelených dvorov na Račianskom mýte a v jeho okolí. Parter bude vyhradený pre občiansku vybavenosť a služby, čím sa prispeje k lepšiemu prepojeniu bytového domu s okolím. Sprístupnením prvého nadzemného podlažia sa spĺňa jeden z predpokladov pre vytváranie mesta orientovaného na ľudí.

Pohľad z Ľadovej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Pridanou hodnotou je okrem pešej vzdialenosti do centra Bratislavy a dobrého dopravného napojenia hlavne priľahlý Park Račianske Mýto. Ten sa nachádza len pár metrov od rezidenčného projektu. Obyvatelia Vily Ľadovej si tak v priebehu chvíle môžu dopriať naozaj iný zážitok, pohodlne sa stratiť v zeleni, akoby vlastného parku, či si dopriať občerstvenie v niektorej z blízkych prevádzok.

V súčasnosti prebieha výstavba hrubej stavby. V časti od Ľadovej ulice sa ukončuje betonáž na poslednom podlaží a čochvíľa sa začne realizovať krov. V druhej časti sa zatiaľ riešia steny na 2. nadzemnom podlaží. Podľa dostupných vizualizácií ide o elegantnú architektúru, ktorá zapadne do oboch rozdielnych ulíc. Použité výrazové prostriedky na fasádach sú čisté a kultivované, pocitovo zodpovedajúce názvu projektu. Celý projekt má príjemné, ľudské merítko, čo je citeľné hlavne zo strany Ľadovej ulice.

Zdroj: VI GROUP

Zdroj: VI GROUP

Celkový dojem z novostavby a jej susedstva s najväčšou pravdepodobnosťou ovplyvní aj ukončenie momentálne tiež rozostavaného projektu bytov Premiére, ktorý je vzhľadom na svoje výškové rozmery dominantným prvkom vnímaným z viacerých miest. Každopádne Vilu ľadovú môžeme vopred považovať za svieže dielo, ktoré svojím riešením ladí s bezprostredným okolím.

Prečítajte si tiež:

Račianske mýto mení svoju tvár

Nitriansky rezidenčný projekt Tabáň sa začína stavať

Sky Park od Zahy Hadid – svetová architektúra v centre Bratislavy

Zdroj: Novostavby.sk

Foto: Novostavby.sk, VI GROUP


  • 04. 10. 2018
  • Tlačiť

Diskusia