Novostavby.sk

Byty v centre kúpeľného mestečka, pri SPA Aphrodite Rajecké Teplice

  • 18. 01. 2022
  • Tlačiť

Rajecké Teplice figurujú ako významný bod na kúpeľnej mape Slovenska. Priamo do ich atraktívneho centra tu so svojím rezidenčným developerským projektom vstúpila spoločnosť ATP stavby s.r.o.. Po prvej úspešne skolaudovanej etape RájPark Residence, prinesie bývanie aj jej plánované pokračovanie.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

 

Bývanie pri centre kúpeľného mestečka

Obraz rekreačného mestečka, počtom obyvateľov jedného z najmenších u nás, uloženého 10 km od Žiliny na severe Rajeckej kotliny pekne dokresľuje okolitá zelená krajina s rozličnými, i umelo vytvorenými atrakciami. Miestne kúpele SPA Aphrodite Rajecké Teplice patria vďaka prírodnému bohatstvu v podobe prirodzených zdrojov liečivých vôd k obľúbeným cieľom pre rôzne ozdravné pobyty. 

Územie určené pre realizáciu RájPark Residence sa nachádza neďaleko tohto spoločenského jadra štruktúry, v pohodlnej dochádzkovej vzdialenosti, v západnom smere len približne pol kilometra. Na juh od staveniska sa rozkladá nízkopodlažná obytná zástavba s rekreačnými ubytovacími možnosťami a ďalšou drobnou vybavenosťou, záujemcovia určite ocenia aj železničnú stanicu v dohľade.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

 

Dve nové bytovky

Úvodná fáza projektu situovaná pri Rajeckej ceste bola kompletne vypredaná a odovzdaná majiteľom, skladá sa z malej „bytovky“, a dvoch „radoviek“ po 7 a 14 obytných jednotiek. Developer sa aktuálne pripravuje na výstavbu druhej etapy, ktorá vznikne na sever od existujúcich rezidenčných stavieb.

Pribudnú 2 bytové domy s obchodnými priestormi v parteri, objekt označený A s 25 bytmi a 6 prevádzkami a objekt B s 34 bytmi, 2 prevádzkami a 2 skladmi. K dispozícií bude ďalej 66 vonkajších parkovacích miest, 12 krytých parkovacích miest, 5 garáží pre jeden osobný automobil a 7 garáží s kapacitou dva automobily.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

Autorom je Ing. Vladimír Rybárik, ktorý navrhol 2 pozdĺžne hmoty s jemne členitým pôdorysom, troj- a päťpodlažnú, osadené s prihliadnutím na hranice pozemku, s dlhšími fasádami otočenými na severozápad a juhovýchod.

Architektúru oboch zjednocujú príbuzné prostriedky, najvýraznejším motívom sa stanú zdôraznené konštrukcie balkónov a lodžií, zároveň budú použité tiež rovnaké materiály a farby. Nosný systém bude tvoriť železobetónový skelet a obvodové steny budú murované z tehly. Na fasáde sa uplatní kontaktný zatepľovací systém Jub-jubizol, pričom na niektorých miestach uvidíme imitáciu dreva.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

 

Byty v štandarde

Zvolený návrh umožnil orientovať väčšinu bytov na aspoň dve svetové strany, oba objekty sú totiž rozčlenené na tri sekcie so schodiskami a výťahmi. Obytné jednotky v ponuke sú jedno- až štvorizbové a budú vyhotovené v štandarde zahŕňajúcom plávajúce podlahy, obklady, dlažby, sanitu a interiérové dvere. Priestory pre prevádzky sa odovzdávajú ako „holopriestory“. Okolie projektu podstúpi úpravy, zrealizujú sa oddychové plochy s výsadbou, lavičkami a detským ihriskom.

Výstavba bude odštartovaná v tomto kvartáli, do konca roka by malo podľa developera prebehnúť ukončenie hrubej stavby budov A aj B. Pravdepodobne i vzhľadom na lákavú lokalitu bol o bývanie v RájPark Residence prejavený už veľmi slušný záujem.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

RájPark_Residence
RájPark Residence; Zdroj: ATP stavby s.r.o.

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

ESET CAMPUS na Patrónke rešpektuje okolie aj s ľudmi

Bytovka s industriálnym šarmom, ktorý sa prejaví i v interiéri

Cenná pamiatka pod Bratislavským hradom sa dočká novej prezentácie

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 01. 2022
  • Tlačiť