Novostavby.sk

Nové bývanie medzi vodnými tokmi v blízkosti kúpeľného ostrova

  • 14. 12. 2021
  • Tlačiť

Aj keď sa názory na charakter lokality určenej pre výstavbu rezidenčnej nehnuteľnosti môžu pochopiteľne rozchádzať, miesto realizácie projektu, ktorý si priblížime v dnešnom článku má potenciál očariť mnohých. K jeho najsilnejším kvalitám tentokrát nepatrí pestrá mestská aktivita, záujemcov oslovuje odlišnou atmosférou navodenou prírodným prostredím.

pinia
Pinia a Tilia; Zdroj: e.VII s.r.o.

 

Pekná lokalita

Pinia spoločnosti e.VII s.r.o. je už druhou etapu umiestnenou na juhovýchodnom okraji malej a vyhľadávanej obce Banka. Za svoju popularitu vďačí susedstvu Piešťan, najmä neveľkej vzdialenosti od slávneho Kúpeľného ostrova a tiež dobrému kontaktu s riekou, pričom z blízkosti vodného elementu bude čerpať i uvedená realizácia. Vyrastá v peknej rekreačnej oblasti priamo medzi dvoma tokmi, pár metrov od Váhu a jeho prítoku, Rimplerovej važiny, smerom na juh sa nachádza vodná nádrž Sĺňava.

pinia
Pinia - okolie, už postavená Tilia; Zdroj: e.VII s.r.o.

 

Bývanie i rekreácia

V porovnaní s úvodnou, o kúsok severnejšie vybudovanou, etapou Tilia skolaudovanou v marci tohto roku, bola ponuka 38 bytov a apartmánov v Pinii ďalej zatraktívnená wellness zónou. Zámer využiť stavby pre potreby vlastnej rekreácie či ako investičnú nehnuteľnosť vychádza prirodzene z okolitého prírodného prostredia, vzhľadom na možnosť zriadenia trvalého pobytu sa však otvárajú dvere pre zaujímavé celoročné bývanie.

Architekt Emanuel Murín prichádza s nekonfliktnou architektúrou. V návrhu sa uplatňujú jednoduché výrazové prostriedky zodpovedajúce plánovanej funkcii, pekné okolie sprostredkujú veľké presklenia spolu s balkónmi a terasami. Kontrast k bielej omietke a antracitovým okenným rámom vytvárajú sympatické tehličky v tradičnej „tehlovej” farbe.

pinia
Pinia; Zdroj: e.VII s.r.o.

Nosný systém pozostáva z priečne a pozdĺžne ukladaných železobetónových monolitických stien a železobetónových stropných dosiek, priečky budú vymurované z presných tvárnic Ytong. Na fasáde sa použije kontaktný zatepľovací systém ETICS s izolantom na báze minerálnej vlny a vsadia sa hliníkové okná s izolačným trojsklom. Pohľadové vrstvy tvorí omietka Baumit kombinovaná s tehličkovým obkladom.

pinia
Pinia; Zdroj: e.VII s.r.o.

pinia
Pinia; Zdroj: e.VII s.r.o.

 

Príjemné výmery a nadštandardné svetlé výšky

V Pinii boli pripravené jedno- až päťizbové byty a apartmány s celkom príjemnými výmerami  rozmiestnené na 2. až 5. nadzemnom podlaží. Ku každému prislúcha vonkajšia plocha v podobe balkóna alebo rozľahlej terasy, k pekným bonusom sa počítajú svetlé výšky miestností, ktoré dosahujú 2,8 metra, na najvrchnejšom poschodí až 3 metre

Nehnuteľnosti sa predávajú ako „holobyty”, vyhotovené bude podlahové vykurovanie, príprava na exteriérové, elektricky ovládané žalúzie a tiež na chladené stropy alebo klasické klimatizačné jednotky. V prípade záujmu klientov dotiahne developer realizáciu i do štandardu. 

pinia
Pinia; Zdroj: e.VII s.r.o.

pinia
Pinia; Zdroj: e.VII s.r.o.

 

Wellness v objekte

Luxusnou súčasťou projektu je bezpochyby wellness centrum na prízemí so saunami, priestorom pre masáže a výukovým bazénom pre deti do 3 rokov. Areál bude osvetlený a strážený kamerami, doplnený o detské ihrisko a skultivovaný parkovými úpravami. Parkovacie kapacity nájdeme v garážach a exteriéri.

Výstavba Pinie začala 1. septembra, pričom na stavenisku práve prebiehajú práce na zakladaní objektu a do konca roku by mala byť podľa plánov dokončená základová doska. Predpokladaný termín kolaudácie pripadá na leto až jeseň roku 2023.

pinia
Pinia - výstavba; Zdroj: e.VII s.r.o.

pinia
Pinia - výstavba; Zdroj: e.VII s.r.o.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Rodinné bývanie „na kopci“ nad Banskou Bystricou

Prácu z domu uľahčí účelné riešenie projektu Prístavná 1

Prestavba kancelárií v lukratívnej bratislavskej lokalite prinesie nové apartmány

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 12. 2021
  • Tlačiť